zbiornik paliwa LJ 70 92'

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
slawekw321
Posty: 89
Rejestracja: 24 lip 2011, 19:50
Auto: KZJ90 by?, potem przerwa na Samurai'a, a teraz pora na LJ 70 :)
Kontakt:

zbiornik paliwa LJ 70 92'

Post autor: slawekw321 »

cześć,
niestety w mojej LJ 70 rok 92 zaczął przeciekać zbiornik paliwa
i tu moje pytanie o to czy ktoś z Was przerabiał ten temat i z jakimi efektami.
używki raczej nie chcę z uwagi na fakt że wszystkie są pełnoletnie :)
poczytałem o oplowskim z froty (plastikowy) - tylko czy do LJ 70 też spasuje?

wszystkie pomysły i rady mile widziane :)

Sławek

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa LJ 70 92'

Post autor: rafal187 »

To samo wlasnie przerabiam w mojej lj73 z 1986 roku.
Jakis miesiac temu wumontowalem zbiornik bo przegnily przewody od smoku. Przy okazji wyjecia zbiornika caly wydrapalem dosc konkretnie i pomalowalem epoksyd plus poliuretan. W zeszlym tygodniu patrze a mi kapie ze zbiornika ropa. Zrobily sie ze 3 male dziureczki, przerdzewiala blacha. Spawac niebardzo wiec kupilem dwuskladnikowy plynny metal z wurtha i nanioslem dwie warstwy tam gdzie te dziurki i w okolicy. Zrobilo sie to twarde jak metal. Pomalowalem jak wczesniej i narazie trzyma. Zobaczymy jak dlugo ale wrazenia trwalisci tej powloki mega pozytywne.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa LJ 70 92'

Post autor: Rokfor32 »

Ten z froty to najbajdziej zbliżona kształtem opcja. Ale oczywiście nie ma tak dobrze - żeby pasował idealnie.

Kształt w miarę pasuje, ale nie na tyle, żeby fabryczna osłona J7 spasowała. Jak chcesz fajna osłonę, dopasowaną idealnie - to poszukaj takiej z montereya. Frotowe niestety ruda zeżarła już chyba wszystkie - montereye/troopery mają ten sam kształt - ale deko inna konstrukcja, i one zdarzają się jeszcze w przyzwoitym stanie.

Z większych różnic - wyjścia rurek paliwowych są w innym miejscu, i trzeba to przeciągnąć na gumowych wężykach. Wlewy są z grubsza gdzie trzeba (i średnica też) - ale nie aż tak idealnie, żeby spasowała fabryczna rura wlewowa J7. też trzeba z tym trochę się pobawić.

Ale - chyba warto. zbiorniki tego typu są za drobne, a są w zasadzie niezniszczalne, jak chodzi o rudą i o działanie czasu. Poza przeciekami, brak rudej w środku to też brak osadu w paliwie, filtrach i pompie.

Awatar użytkownika
slawekw321
Posty: 89
Rejestracja: 24 lip 2011, 19:50
Auto: KZJ90 by?, potem przerwa na Samurai'a, a teraz pora na LJ 70 :)
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa LJ 70 92'

Post autor: slawekw321 »

po zdjęciu baku i oczyszczeniu okazało się że jest źle tylko w jednym miejscu (pod gumą w miejscu trzymania osłony) zapadła szybka decyzja - piaskujemy i cynujemy :) - proces czyszczenia zbiornik przeżył wiec reszta jest raczej dobra, na tę chwilę pocynowany i pomalowany EP z Al - w poniedziałek próba :?: :roll: jak nie wyjdzie to plastik fantastik z froty :lol:

ODPOWIEDZ