Prowadnice przednich siedzeń (seat track)

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Darek Palmowski
Posty: 47
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:21
Auto: LJ 73 KZJ73
Kontakt:

Prowadnice przednich siedzeń (seat track)

Post autor: Darek Palmowski »

Witam. Czy ktoś rozbrajał prowadnice przednich siedzeń? Czy da się to rozłożyć bez popsucia? Może komuś zalegają i ma takie na zbyciu za umiarkowane pieniądze.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Prowadnice przednich siedzeń (seat track)

Post autor: Rokfor32 »

Wersja z amortyzacją - czy bez? Bo cokolwiek inaczej to wygląda.

Prowadnice są rozbieralne, acz nie sa do takiej operacji przewidziane. Fabrycznie sa złożeniem nierozbieralnym. Da się je rozłożyć, można wtedy wymienić rolki i kulki - ino po pierwsze trzeba mieć na co - a po drugie to elementy toczne sie w zasadzie nie zużywają. Zużywają się szyny.

Awatar użytkownika
Darek Palmowski
Posty: 47
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:21
Auto: LJ 73 KZJ73
Kontakt:

Re: Prowadnice przednich siedzeń (seat track)

Post autor: Darek Palmowski »

Wersja bez amortyzacji. Jeśli da się rozebrać bez popsucia, to proszę o wskazówki, jak.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Prowadnice przednich siedzeń (seat track)

Post autor: Rokfor32 »

Przyglądnij sie dobrze, jak to jest zbudowane.

To są dwie szyny, rozdzielone rolkami i kulkami - rolki są na środku, kulki po bokach.

Końcówki szyn sa zagiete, żeby sie całość nie rozsunęła, a na bieżniach rolek są punktowe wgniecenia, ograniczające zakres ruchu.

Rozbiera sie to poprzez rozgięcie końcówek, i wyjęcie kulek. Jak się zrobi luz, to wtedy rolki przeskoczą przez ograniczniki.

Nie jest to zbyt łatwe, żeby to potem poprawnie poskładać, więc się bym dobrze zastanowił, zanim zaczniesz. :wink:

Awatar użytkownika
Darek Palmowski
Posty: 47
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:21
Auto: LJ 73 KZJ73
Kontakt:

Re: Prowadnice przednich siedzeń (seat track)

Post autor: Darek Palmowski »

Dzięki. Tak w zasadzie myślałem. Miałem jednak nadzieję, że jest jakiś "cudowny" cypideusz, który się gdzieś naciska, a o którym nie miałem pojęcia ;). Niemniej dziękuję jeszcze raz za radę :).

ODPOWIEDZ