Hak LJ70

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
heniekbojka
Posty: 59
Rejestracja: 15 lis 2015, 18:35
Auto: LJ70
Kontakt:

Hak LJ70

Post autor: heniekbojka »

Witam wszystkich.
Jestem akurat w trakcie odbudowy (na oryginał) mojej LJ70. Człowiek, który mi to robi twierdzi, ze mam nieoryginalny hak, który wypadało by zmienić przy okazji tak poważnej odbudowy. Pytanie moje jest czy faktycznie jest to jakiś zamiennik, czy występuje w tym modelu "jedyny słuszny oryginał" made by Toyota, czy dilerzy przy sprzedaży zakładali haki różnych producentów. Moje auto ma nietypową jak na LJ70 historię, ponieważ jako nowe było zakupione w polskim salonie. Tabliczka jest niestety całkowicie nieczytelna. Pozdrawiam wszystkich, jak uda mi się zakończyć. remont pochwalę się tutaj.
Załączniki
10243112_hak.jpg
(47,8 KiB) Pobrany 23 razy

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hak LJ70

Post autor: Rokfor32 »

No na oryginał to jednak nie wygląda ... :wink:

Ori (czy też raczej montaż aso) to wygląda jak dwa takie do kupy złożone. Waży chyba z 50 kg, i był przystosowany do ciągania ładunków do 3,5T (uciągu na haku).

Awatar użytkownika
heniekbojka
Posty: 59
Rejestracja: 15 lis 2015, 18:35
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Hak LJ70

Post autor: heniekbojka »

Rokfor32 pisze:No na oryginał to jednak nie wygląda ... :wink:

Ori (czy też raczej montaż aso) to wygląda jak dwa takie do kupy złożone. Waży chyba z 50 kg, i był przystosowany do ciągania ładunków do 3,5T (uciągu na haku).
Czyli będzie to radosna , polska twórczość. Uciąg w dowodzie mam tylko 1500 kg-pasuje to do jego mizernego wyglądu.
Pytanie, czy jest sens go wymieniać, ciągać ciężkich przyczep nie zamierzam, boję się, ze jak założę Ori to mi tył klapnie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hak LJ70

Post autor: kylon »

To jest jakaś rzeźba. Oryginał tydzień temu wywaliłem na złom. Belka kwadrarowa i dwie blachy grubości 1 cm.

Awatar użytkownika
heniekbojka
Posty: 59
Rejestracja: 15 lis 2015, 18:35
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Hak LJ70

Post autor: heniekbojka »

kylon pisze:To jest jakaś rzeźba. Oryginał tydzień temu wywaliłem na złom. Belka kwadrarowa i dwie blachy grubości 1 cm.
W związku z tym może ktoś z forumowiczów dysponuje hakiem ori do LJ70?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hak LJ70

Post autor: Rokfor32 »

Ja mam, ale jego zastosowanie jeszcze nie jest pewne (znaczy się u mnie rzadko idzie cokolwiek na złom - ale ta belka to element auta klienta. Wstępnie ma jej nie być w robionym aucie - ale to jeszcze nic pewnego).

Na marginesie - te belki były stosowane jako wyposażenie akcesoryjne, do ciężkich przyczep. Wersja alternatywna to mały odkuwany zaczep montowany bezpośrednio do belki ramy.

Na drugim marginesie - musi być oryginał z J7? bardzo podobny zaczep szedł do J8 (inna szerokość mocowań, ale to łatwe do zmodyfikowania). Są też na allegro te belki z J9.

Awatar użytkownika
heniekbojka
Posty: 59
Rejestracja: 15 lis 2015, 18:35
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Hak LJ70

Post autor: heniekbojka »

Rokfor32 pisze:Ja mam, ale jego zastosowanie jeszcze nie jest pewne (znaczy się u mnie rzadko idzie cokolwiek na złom - ale ta belka to element auta klienta. Wstępnie ma jej nie być w robionym aucie - ale to jeszcze nic pewnego).

Na marginesie - te belki były stosowane jako wyposażenie akcesoryjne, do ciężkich przyczep. Wersja alternatywna to mały odkuwany zaczep montowany bezpośrednio do belki ramy.

Na drugim marginesie - musi być oryginał z J7? bardzo podobny zaczep szedł do J8 (inna szerokość mocowań, ale to łatwe do zmodyfikowania). Są też na allegro te belki z J9.
Najlepsza byłaby wersja alternatywna, mały hak. Haka używam rzadko, tylko do lekkiej przyczepy. Ten, który mam jest z jednej strony fajny, bo stosunkowo lekki, ale jest zbudowany częściowo z rury-to rzeźba nr 1, rzeźba nr 2 to jego mocowanie-tył tej tury był przykręcony śrubą na przelot przez ramę z góry na dół.

Awatar użytkownika
heniekbojka
Posty: 59
Rejestracja: 15 lis 2015, 18:35
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Hak LJ70

Post autor: heniekbojka »

Rokfor32 pisze:Ja mam, ale jego zastosowanie jeszcze nie jest pewne (znaczy się u mnie rzadko idzie cokolwiek na złom - ale ta belka to element auta klienta. Wstępnie ma jej nie być w robionym aucie - ale to jeszcze nic pewnego).

Na marginesie - te belki były stosowane jako wyposażenie akcesoryjne, do ciężkich przyczep. Wersja alternatywna to mały odkuwany zaczep montowany bezpośrednio do belki ramy.

Na drugim marginesie - musi być oryginał z J7? bardzo podobny zaczep szedł do J8 (inna szerokość mocowań, ale to łatwe do zmodyfikowania). Są też na allegro te belki z J9.
Myślisz że ten by się nadał?
http://allegro.pl/hak-holowniczy-toyota ... ml#thumb/1

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hak LJ70

Post autor: Rokfor32 »

To jest hak z J9, nie z J8 (mimo że z J8 zdjęty). I brakuje mu bocznych płyt mocujących do ramy.

Tak ogólnie - to nie wiem. Mogę sprawdzić, czy taki z J9 spasuje do J7 (bo mam takowy), ze względu na zbiornik paliwa czy inne detale w ramie J7 - ale to dopiero gdzieś końcem tygodnia, bo ten hak z J9 co mam wymaga rozkręcenia (obecnie jest z odciętym tylnym kawałkiem ramy J9), a mam ciasno z czasem.

Awatar użytkownika
heniekbojka
Posty: 59
Rejestracja: 15 lis 2015, 18:35
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Hak LJ70

Post autor: heniekbojka »

Jak znajdziesz chwilę sprawdz, mój remont potrwa jeszcze trochę, tak że na razie nie mam spiny z czasem. Tzn gość, który mi to robi jest wyluzowany, ze mną gorzej :oops:

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Hak LJ70

Post autor: onasz »

Ja mam cała belkę do haka ale sam hak mam u siebie zamontowany.

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Hak LJ70

Post autor: onasz »

Mam też kompletny z hakiem

ODPOWIEDZ