Montaż leda na dachu bez bagażnika, pomysły?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Montaż leda na dachu bez bagażnika, pomysły?

Post autor: Jastrząb »

Tak jak w temacie. Potrzebuję natchnienia jak ładnie zamontować listwę Led na dachu w przypadku nie posiadania bagażnika dachowego?
Czy macie jakieś fotki i pomysły? :) Nie chciałbym żeby sterczał mi na dachu stelaż który zgubię na pierwszej gałęzi :? Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami :wink:

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Montaż leda na dachu bez bagażnika, pomysły?

Post autor: aadamuss »

Mało będzie tych doświadczeń :-) W innym aucie mam orurowane relingi i pomiędzy nimi pancerną zabudowę Led. Łatwiej chyba na zderzaku lub masce tylko gorzej że łatwo się brudzi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Montaż leda na dachu bez bagażnika, pomysły?

Post autor: jezus »

Jeżeli pod nazwą ledy masz na myśli panel ledowy, to wywalenie go na dach to słaby pomysł. Odbicie na masce i takie tam. Na dachu brudzi się tak jak i na zderzaku ( a dojście ze szmatką cięższe ). Jednak umieszczenie panelu na zderzaku daje lepsze wykorzystanie jego światła. Tak sobie pooglądaj foty z rajdów ( tych takich prawdziwych przez duże R) w większości halogenów czy tez ledów jak kto woli, umieszczonych jest na przedzie auta.... nie na dachu. Tu taki mały nieskromny przykład... :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Re: Montaż leda na dachu bez bagażnika, pomysły?

Post autor: Jastrząb »

Tak mówiąc ledy miałem na myśli listwy ledowe ;)
Latam po rajdach ale nie po przeprawowych gdzie są same zmoty i ile aut tyle miejsc montażu :D Na dachu już sam się przekonałem że odbija się od machy sporo światła. Koncepcja się narodziła ponieważ znajomy ma listwę led do oddania, a że bagażnik póki co nie jest mi bardzo potrzebny, ale i kosztuje trochę grosza to chciałem zamontować jakoś inaczej. A na zderzak tak jak w twojej 80tce to trzeba mieć taką malutką zgrabniutką a nie to co ma znajomy :D

ODPOWIEDZ