LJ70 - rozne rodzaje przegubow?

Moderator: luk4s7

pacman
Posty: 23
Rejestracja: 26 lut 2014, 11:27

LJ70 - rozne rodzaje przegubow?

Post autor: pacman »

Witam,

Potrzebuje informacji na temat szerokosci przegubow w mostach lj70. Mam w zmocie najprawdopodobniej z wersji 2.4TD ale ktory rok to nie wiadomo. Padl mi przegub i potrzebuje wymienic. Ten co jest teraz ma srednice zewnetrzna 90mm. Kupilem jakis czas temu na zapas i myslalem ze przelozymy. A tu ten jest jakis inny i ma 93mm srednicy zewnetrznej. I teraz pytanie co kupilem i jakie mosty mam ? Najgorsze ze potrzebuje to zrobic na juz :(

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8424
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: LJ70 - rozne rodzaje przegubow?

Post autor: Rokfor32 »

Są dwa typy tylko, i wersja silnikowa jest bez znaczenia. Wersje wcześniejsze, czyli przed '90 miały nieco mniejszy przegub, i bez takiego dodatkowego rantu. Taki sam przychodził do J6. Wersje późniejsze (po '90) mają ciut wiekszy, i z rantem na krawędzi.

Po prostu kula mostu jest dla nich nieco większa.

Przeguby mniejsze - most z amorem obok sprężyny, te większe z amorem wewnątrz sprężyny.

pacman
Posty: 23
Rejestracja: 26 lut 2014, 11:27

Re: LJ70 - rozne rodzaje przegubow?

Post autor: pacman »

Jak stoczymy ten rant to myslisz ze wejdzie przegub? Bo krucho z czasem zeby kupic jakos uzywke sensowna szybko.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8424
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: LJ70 - rozne rodzaje przegubow?

Post autor: Rokfor32 »

Wejdzie - ale to nie tylko rant. Kształt przegubu też jest trochę inny - coś jak kula o większej średnicy. Zadziała - ale nawet minimalny luz na łożyskach zwrotnic czy panewce czopa piasty będzie powodował ocieranie przegubu o te właśnie łożyska.

ODPOWIEDZ