skrzynia biegów

Moderator: luk4s7

Arturko
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2014, 00:50
Auto: Lj70, lj78
Kontakt:

skrzynia biegów

Post autor: Arturko »

Taki miks i pytanie do fachowych:) mam lj78 2lt-e z automatem i chcę mieć 3vz z manualem (wiem że nie fajnie itd... ale aspekty ekonomiczne mnie namówiły) silnik z 4runera i skrzynia, czy wystarczy zapodać reduktor z j7?

Arturko
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2014, 00:50
Auto: Lj70, lj78
Kontakt:

Re: skrzynia biegów

Post autor: Arturko »

czy skrzynka jest ta sama? lj 92, 4 runner 94 chodzi o manual

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8401
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: skrzynia biegów

Post autor: Rokfor32 »

4runner to R150F, J7 to R151F. Zewnętrznie takie same, różnią sie przełożeniami jedynki i dwójki.

Ale - do skrzyni 4R NIE zapodasz bolt on reduktora J7 - jest inny adapter skrzynia/reduktor. Możliwe, że nie da się tego zrobić nawet mając właściwy adapter (z J7), bo może wyjść różnica w ułożyskowaniu wałka zdawczego (taka różnica jest na 100% dla młodszych skrzynek, po '00, wynikająca z przekonstruowania układu synchronizacji piątego biegu).

Dlatego najsensowniejsza opcja to kompletna skrzynia R151F z reduktorem z J7, i przełożenie dzwonu sprzęgła odpowiedniego dla silnika 3VZ.

Tyle, że taka przekładka wymusza (w przypadku J7) korektę długości wałów napędowych (obu), plus przerobienie belki pod skrzynią biegów - bo cały napęd z silnikiem 3VZ-E trzeba przesunąć do przodu o około 8 cm (inaczej prawa głowica nie zmieści się pod grodzią).

Arturko
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2014, 00:50
Auto: Lj70, lj78
Kontakt:

Re: skrzynia biegów

Post autor: Arturko »

Ok.Dziękuję Rokfor za te cenne informacje. Mam jeszcze pytanie czy w automacie J7 jest taki samiutki reduktor jak w manualu? wygląda tak samo ale lepiej zapytać. Pozdro.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8401
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: skrzynia biegów

Post autor: Rokfor32 »

Tak, jest taki sam.

ODPOWIEDZ