dźwignią do biegów lj70

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 477
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

dźwignią do biegów lj70

Post autor: tynio »

kręci mi sie dźwignia od zmiany biegów ale biegi sa czyli nic w skrzyni tylko chyba jakiś luz w samym lewarku co to moze być

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: dźwignią do biegów lj70

Post autor: kylon »

Rozwulkanizowany drążek. Część czarna stożkowa oddzieliła się od pręta głównego.
O to chodziło? Czy kręci ci się całość w skrzyni - mało możliwe.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: dźwignią do biegów lj70

Post autor: Rokfor32 »

Ale się może zdzarzyć - jeżeli zniknie to plastikowe gniazdo kuli, czasem znika również podkładka gumowa pod tym gniazdem. Równolegle znika plastikowa końcówka wybieraka, czyli całość nabiera masakrycznych luzów. Goni mocno, ale nie powinno się obracać - no chyba że faza ostatnia - czyli powyrywało od drgań kołki ustalające kulę w kominku skrzyni ... :wink:

Elementy o których mowa (gniazdo, podkładka gumowa, i nakładka na końcówkę drążka) są do zanabycia w aso, kosztuje do drobne - ale uwaga: trzeba se w epc znaleźć numery tych cześci, ale do 4runnera. Przy J7 epc podaje numer kominka skrzyni jako całość, i kosztuje to worek kasy. Ale dla 4R - jest to rozbite na pojedyncze elementy. Są oczywiście takie same, jak te w J7 :wink:

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 477
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: dźwignią do biegów lj70

Post autor: tynio »

wiec tak rozkręciłem 4 śrubeczki i podniosłem ten dekielek z wajcha i widzę ze to w niej jest problem chyba :D bo na bokach tego dekla są jakby śruby które go trzymają może wystarczy je podkręcić chodź takiej możliwości widzę ze nikt nie przewidział na zdjęciu zaznaczyłem o co mi chodzi
Załączniki
SK.jpg
SK.jpg (76,85 KiB) Przejrzano 6390 razy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: dźwignią do biegów lj70

Post autor: kylon »

Tam nic nie podkręcisz. To są kołki ustalające.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: dźwignią do biegów lj70

Post autor: Rokfor32 »

Dokładnie jak Kylon pisze, nic do regulacji - te elementy sa osadzone w obudowie metoda zanitowania.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: dźwignią do biegów lj70

Post autor: sebastian44 »

Ja miałem ten problem, trza było wytoczyć nowe kołeczki i osadzić je w miejsce starych. Stare były zanitowane, nowe osadziłem na pierścieniach osadczych i wszystko hulało.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: dźwignią do biegów lj70

Post autor: sebastian44 »

Ewentualnie do wymiany cały element w którym osadza sie dżwignia, u mnie był on jednym odlewem ze skrzynią dlatego musiałem kombinować

ODPOWIEDZ