J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8356
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: Rokfor32 »

Krótka J7 na 35" zaczyna już wyglądać mało proporcjonalnie. Przy J73 - lepiej znacznie.

Do jazdy tastasiem naped znosi to bez ceregieli (wytrzymałościowo) - ale na seryjnym silniku jest auto strasznie już słabe. Silnik mozna wzmocnić, i to sporo - ale to juz idzie w koszta: samo zrobienie silnika, potem sprzegło, dobrze też przeglądnąć i poustawiać przekładnie w mostach, bo jak silnik przestaje być dychawiczny - to leciwe i wyluzowane dyfry juz niekoniecznie to znoszą. :wink:

Dobrze tez jest zainwestować w aluminiowe fele, i pozbawic je lakieru (w środku). Plus solidny kompresor - duże kapcie pokazują co potrafią jak się jeździ na ciśnieniach poniżej 0,5 bara - a na zwykłej stalówce tak sie już nie bardzo udaje. Surowe alu trzyma 5x lepiej obrzeże opony. kompresor konieczny - bo ciśnieniem w kapciach żągluje się często - czasem nawet kilka razy dziennie :wink:

Innymi słowy - planujesz zacząć wyścig zbrojeń. Nietani ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2512
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: kpeugeot »

nie przesadzaj - Kmiecio ma 35 cali i jeździ :)

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: rafal187 »

Ok na pewno mocy będzie brakować, to już wiemy.
Jak z miejscem na takie opony? przy 2 calach liftu zawiasu taki rozmiar wchodzi czy potrzebny już jest body lift?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8356
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: Rokfor32 »

Lift zawiasu jest bez znaczenia - chyba że korygujesz skok zawiasu (w górę), a nie tylko wysokość statyczną.

Zależy tez jakie felgi (szerokość i odsadzenie).

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: rafal187 »

Dzięki za cenne informacje.
Analizując wszystkie za i przeciw pozostaje przy tym co mam czyli 31 cali mt. Na moje potrzeby wystarczające a jak będie źle to można kupić windę za około 1500 zł która nie powoduje destrukcji napędów itp. Jak się zużyją to wtedy pomyśle o czymś innym ale jak już to max raczej 33x10,5x15 ale to w przyszłości.

Awatar użytkownika
maciekdj
Klubowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 sie 2013, 14:55
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: maciekdj »

I sytuacja się rozwiązała, udało się znaleźć 32x11,5x15 :) BF AT KO2, wrzuciłem na felgi org 15 alu z 70 i wygląda całkiem zacnie. Jest troche za szeroko z przodu i bedę musiał jakies poszerzenia zarzucic, a tak to malina :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

wobec tego moje stare koła są na sprzedaż, może ktoś chętny? wrzuce oczywiscie na giełdę.
BFGoodrich KM LT235/85 R16, 12mm bieżnika i felgi stalowe.
Obrazek

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: luk4s7 »

Auto wygląda teraz o niebo lepiej teraz! Jestem ciekaw Twoich wrażeń z użytkowania opon, ale jak widzę wciąż na starych blachach... :shock:

Tylko zmień ten hosting! :evil:
Żeby zobaczyć zdjęcia trzeba je zgrać na dysk (wyświetlone na stronie nie dopasowują swej wielkości do rozmiaru ekranu).

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: finger »

Jak robią te nowe AT w błocie? Jak na asfalcie? Ile chcesz za stare gumy? :D

Awatar użytkownika
maciekdj
Klubowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 sie 2013, 14:55
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: maciekdj »

Jeszcze nie wiem jak robią, bo nie jeździłem ;) Podobno są super ciche, sprawują się na mokrym mają indeks B i są trudne do przebicia. Zobaczymy jak się będą sprawowały w praktyce.

Poprzednie same opony mogę sprzedać powiedzmy za 900 zł, ale kupujący płaci za transport, mimo wszystko najchętniej sprzedałbym razem z felgami za 1200 zł.

Awatar użytkownika
maciekdj
Klubowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 sie 2013, 14:55
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: maciekdj »

luk4s7 pisze:Auto wygląda teraz o niebo lepiej teraz! Jestem ciekaw Twoich wrażeń z użytkowania opon, ale jak widzę wciąż na starych blachach... :shock:

Tylko zmień ten hosting! :evil:
Żeby zobaczyć zdjęcia trzeba je zgrać na dysk (wyświetlone na stronie nie dopasowują swej wielkości do rozmiaru ekranu).
jaki hosting polecasz? Flickr, od razu mówię odpada.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: luk4s7 »

maciekdj pisze: jaki hosting polecasz? Flickr, od razu mówię odpada.
Jak nie Flickr to może Picasa? Też miejsca dużo i można przeglądać całe albumy w sensowny sposób.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8356
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: Rokfor32 »

W tematach które rokują na dłuższe zostanie na forumie lepiej zapodawać foty na forumowy serwer. Wtedy nie znikają po miesiącu czy kilku - bo darmowe konta na hostach nie trzymają fot wiecznie.

Na forumowy serwer wystarczy jak pokurczycie foty do rozmiaru około 1024/768, może być ciut wyżej - robi się to hurtowo picassą, albo pojedynczo można systemowym paintem (rozmiar kurczy się do około 1 - 1,5Mb). Pisząc posta dołącza się jako załącznik.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: MariuszS »

Ale jako załącznik jest na forumowym serwerze ograniczenie do chyba 250 kB.
A Picasa, nawet darmowe konto, trzyma foty bardzo długo - ja mam od 2006 i nic mi nie zginęło.

Awatar użytkownika
Gronek
Posty: 10
Rejestracja: 09 sty 2016, 11:30

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: Gronek »

Tak się prezentuje na Goodyear Wrangler Duratrac AT 31/10,5. Może w trudnym terenie koła są za małe, ale na moją jazdę wystarczy nadto.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8356
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: J73 wyliftowany odrobinkę - jakie koła

Post autor: Rokfor32 »

MariuszS pisze:Ale jako załącznik jest na forumowym serwerze ograniczenie do chyba 250 kB.
[...]
Jest ograniczenie rozmiaru związane z forumowym "znakiem wodnym". Ale większe foty też wchodzą - wszystko co wklejam tak właśnie działa.

Chodzi też o to - żeby nie przekraczać za bardzo rozmiaru (szerokości) 1024 pix - większe foty rozsadzają ramkę forumowej strony. A jednocześnie okolice tego rozmiaru są już dobrze widoczne w postach, bez potrzeby powiększania pojedynczych zdjęć (acz ta funkcja również działa).

ODPOWIEDZ