Przekładka 78-ki

Moderator: luk4s7

mirmlo
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:38
Auto: fj40,lj78,zmoty r??ne, ale w cz??ci toyoty
Kontakt:

Przekładka 78-ki

Post autor: mirmlo »

Trochę wstępu. Kupiłem pod koniec lutego dwubarwną stalowo-szarą 78 fajnie zestawioną z manualem i chyba wszystkim, co potrzebne w aucie na wyprawy (chyba tylko Europa,bo na dalsze brak czasu). Niestety, kiedy do niej wsiadłem stwierdziłem brak koła sterowego :shock: . Później okazało się ,że jest, ale dalej. :!: :cry: Niestety urok już na mnie rzuciła i nie odpuściłem-kupiłem od naszego kolegi z forum. Przekładka już w trakcie. Będę się starał w miarę na bieżąco zdawać relacje z postępów i zastojów. Na razie została rozebrana do pasa :oops: (znaczy do tylnych foteli).Doszedłem do wniosku, że w aucie powinna zostać oryginalna przegroda, a z dawcy tylko niezbędne elementy do przespawania. Na razie nie będzie klimy, bo brak do przekładki. Szkoda. Kolumna kierownicy na swoim miejscu.Obrazek Jutro pedaleria,pompa ham. Czy coś jeszcze zobaczymy...
Etapy przejściowe:nowe miejsce na mocowanie kolumnyObrazek tu po malowaniu cynkiemObrazek

Awatar użytkownika
kmiecio
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:30
Auto: TOYTOYOWE szale?stwo :)
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: kmiecio »

z tematem przegoniłeś naszego peżocika,
peżociku, peżociku, nasz klubowy kolego WSTYDŹ SIĘ nasz mentorze siedemdziesiątkowo ósemkowy... :oops: :oops: :oops:

:mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: MaxLux »

Fajnie ze wziales sie za opis :)
Zrob jeszcze fotki calego auta przed przekladka - bedzie fajne porownanie na koniec..

Jak pociagniesz temat do konca to masz moje poparcie do klubu.

mirmlo
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:38
Auto: fj40,lj78,zmoty r??ne, ale w cz??ci toyoty
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: mirmlo »

kmiecio pisze:z tematem przegoniłeś naszego peżocika,
peżociku, peżociku, nasz klubowy kolego WSTYDŹ SIĘ nasz mentorze siedemdziesiątkowo ósemkowy... :oops: :oops: :oops:

:mrgreen:
Ale, ale to peżocik jest Ojcem Chrzestnym wszak zanabyłem u niego :lol:

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: proto »

MaxLux pisze:masz moje poparcie do klubu.
Maxiu, czy wciąż trzeba mieć "poparcie" i ''wprowadzających" , czy po prostu można się samemu zgłosić gdy ktoś chce :?:

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: kpeugeot »

sie mnie tu nie czepiać czasu po prostu brak - dopiero co skończyłem robić dzień kobiet w terenie - i muszę się nawrócić

Proto - potrzebne poparcie 2 klubowiczów ale w twoim przypadku chyba to nie problem

Awatar użytkownika
kmiecio
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:30
Auto: TOYTOYOWE szale?stwo :)
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: kmiecio »

Ty się tu nie tłumacz peżociku tylko ciśnij z tematem bo lud na Ciebie liczy :mrgreen:

mirmlo
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:38
Auto: fj40,lj78,zmoty r??ne, ale w cz??ci toyoty
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: mirmlo »

Kolejny odcinek serialu dla facetów( żona ogląda w tej chwili "Przyjaciółki"). Tokarz dostał zlecenie na tulejki do wstawienia w ramę do zamocowania przekładni kier. po właściwej stronie oraz sworzeń do zamocowania Panharda ( obcięty pójdzie na złom). Obrazek To zaślepienia prawej strony po zdemontowanej kolumnie oraz pompach ( w trakcie, będą obrobione i pomalowane). Reszta może jutro, bo poprzedniej nocy nie dane mi było pospać :evil: .
Aa... jeszcze jedno zdjęcie- koc gaśniczy na bebechach i szyba oklejona żeby nie powypalać dziurObrazek

mirmlo
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:38
Auto: fj40,lj78,zmoty r??ne, ale w cz??ci toyoty
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: mirmlo »

Niewielkie postępy:odszczurzanie( dosłownie)nawiewówObrazek
pozyskane mocowanie panharda
Obrazek
a tu po wklejeniu do ramyObrazek
nowy sworzeń do zamocowania ww
Obrazek
teraz już na swoim miejscu
Obrazek
Obrazek
czyszczenie przekładni
i to by było na tyle :oops:

Saracen
Posty: 47
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:55
Auto: HDJ 100- lekarz przypisał?
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: Saracen »

Dawaj kontakt na PW.
Muszę to zobaczyć.

mirmlo
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:38
Auto: fj40,lj78,zmoty r??ne, ale w cz??ci toyoty
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: mirmlo »

Jak to w przekładkach bywa :mrgreen: wymiana rozrząduObrazek
później kolej na zwrotnice, a potem się zobaczy co wyjdzie :shock:

mirmlo
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:38
Auto: fj40,lj78,zmoty r??ne, ale w cz??ci toyoty
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: mirmlo »

Nowy rozrząd(a ściślej jego napęd)Obrazek
Na podstawie tego widoku syn mówił mi : nie ruszaj jak nie cieknie(simmering wałka)Obrazek. Kazałem mu poczekać parę minut. To widok po zdjęciu blaszanej osłonyObrazek :shock:
Tu już po nowemuObrazek :lol:. Te żółte plamy to nie ja, wolę fabryczne znaki. Już były(może dlatego miał taką cenę)...

mirmlo
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:38
Auto: fj40,lj78,zmoty r??ne, ale w cz??ci toyoty
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: mirmlo »

Ponieważ chciałem klimę w toyci, postanowiliśmy ją wyrzeźbić. Części składowe: kompletna nowa klima do mazdy 626 anglik,skraplacz mazda 626 europa, wentylator i nagrzewnica europa j7, blacha alu, nity, klej do wklejania szyb. Pierwsze przymiarki-tworzenie szablonuObrazek Pomyłka- to już etap pośredni.To początek:Obrazek :shock: :oops:
A tu skraplacz po znitowaniu i uszczelnieniu klejemObrazek :mrgreen:Obrazek.Schnie, reszta jutro. A, turbo też po regeneracji
Obrazek :lol:

mirmlo
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:38
Auto: fj40,lj78,zmoty r??ne, ale w cz??ci toyoty
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: mirmlo »

Dziś nastąpiło to jutro: Toyka zarejestrowana odbyła pierwszą jazdę na myjnię, a potem nie mogłem sie powstrzymać i nawinąłem jeszcze 10 km :lol: Dawno tak się nie cieszylem ( w pracach nad swoimi pojazdami spowalniają mnie bardzo projekty realizowane dla starego kumpla, a te są pierwszoplanowe i bardzo pochłaniające czas i energię wszelaką). Koło łykendu postaram się dokończyć relację z przekładki i drobnych remontów przy okazji.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Przekładka 78-ki

Post autor: kpeugeot »

Super - :)

ODPOWIEDZ