suchy 2L-T - oksymoron?

Moderator: luk4s7

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: suchy 2L-T - oksymoron?

Post autor: RAT »

Jastrząb pisze:Najbardziej sie wlasnie obawiam kontroli niebieskich, bo SKP z ktorego korzystam yocie nie straszne :wink: a moja bryka z zalozenia jest do upalania, wiec im krotszy wydech tym lepiej, bo juz sporo powyginanych widzialem :)
Ja mam zbudowany w mojej KZJ73 wydech na bok , wzorowany na tym z Wypraw z nierdzewki taki jak na foto i jak na razie nie miałem problemu, ani na przeglądzie ani z niebieskimi , jest zrobiony na przelocie z Magnaflow i nie jest bardzo głośny , ani męczący na trasie.
Jednak to co napisał Rokfor to prawda , zaciąga do środka , szczególnie jak powstanie jakieś podciśnienie przy otwarciu przednich szyb , jak otworzę już tylne to robi się spoko :)
Jastrząb jak potrzebujesz jakieś wymiary to dawaj znać , mogę coś podpowiedzieć. Używałem rury 60,3 mm i 2 mm ścianka to daje 2,25 cala w środku około. Połączyłem to z oryginalnym pierwszym kołnierzem od turbo i wszystko pasowało tylko musiałem przerobić progi i jeszcze raz je muszę dostosować bo jeszcze trochę przeszkadzają :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Re: suchy 2L-T - oksymoron?

Post autor: Jastrząb »

Ladniutki, wlasnie taki bym widzial u siebie, tylko szkoda ze tylne szyby sie nie otwierają :lol:

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: suchy 2L-T - oksymoron?

Post autor: oradek »

Jastrząb, zgłoś się yotą na Bałtów i problem szyb sam się rozwiąże Obrazek
Czas popsuć trochę swoje auto, a nie tylko cudze Obrazek

Na poważnie - RAT - ładny wydech, sam robiłeś?

Komfortu przy przelotowym nie ma. Super jest do upalania, ale codzienna jazda :(

Ja będę zakładał w swoim jednak jakiś tłumik I jednak będzie z tyłu koniec rury, mimo, że klekot, że niby turbina wycisza, ale jeśli mam 8 godzin jechać I słuchać wydechu :/ to ja dziękuję.
W parchu jest krótki i spaliny to czasem problem.
Trochę pojeździłem i już mnie nie cieszy przelotowy wydech :) Co innego gdybym woził auto na lawecie.

Z lj można zrobić całkiem ciche auto na dłuższe wyprawy (edit. Dłuższe = 600 km) :) Szkoda mi to psuć głośnym wydechem i spalinami w kabinie.





Lj73 2,4 LTII 1991 Oradek

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: suchy 2L-T - oksymoron?

Post autor: RAT »

oradek pisze:Jastrząb, zgłoś się yotą na Bałtów i problem szyb sam się rozwiąże Obrazek
Czas popsuć trochę swoje auto, a nie tylko cudze Obrazek

Na poważnie - RAT - ładny wydech, sam robiłeś?

Komfortu przy przelotowym nie ma. Super jest do upalania, ale codzienna jazda :(

Ja będę zakładał w swoim jednak jakiś tłumik I jednak będzie z tyłu koniec rury, mimo, że klekot, że niby turbina wycisza, ale jeśli mam 8 godzin jechać I słuchać wydechu :/ to ja dziękuję.
W parchu jest krótki i spaliny to czasem problem.
Trochę pojeździłem i już mnie nie cieszy przelotowy wydech :) Co innego gdybym woził auto na lawecie.

Z lj można zrobić całkiem ciche auto na dłuższe wyprawy (edit. Dłuższe = 600 km) :) Szkoda mi to psuć głośnym wydechem i spalinami w kabinie.





Lj73 2,4 LTII 1991 Oradek
Sam pozbierałem tylko fanty na wydech , ale pospawał mi to kumpel .

Moim zdaniem mimo że wydech jest krótki i przelotowy to w moim przypadku go bardzo nie słychać, jak chodzi na wolnych to słychać na zewnątrz takie posykiwanie z końcówki , jak się doda gazu to też jakoś głośniej nie jest.

Jeśli chodzi o trasę to już nie raz pokonywałem trasę z Poznania do Krakowa i spokojnie się jechało.
Bardziej zmęczył mnie na pewno szum w środku ( nie mam wykładzin i tapicerek z tyłu ) i odgłos opon, przy prędkości nie słychać już wydechu i jakoś nie zaciąga tych spalin .

Z zaciąganiem to jest dziwna sprawa bo zazwyczaj czuć te spaliny przy mniejszych prędkościach i to jeszcze przy otwartych jakoś dziwnie oknach :) ale nie pamiętam w jakiej konfiguracji :) jednak otwarcie tyłu rozwiązuje problem . Ale wstyd się przyznać ale u mnie ta buda jest wyjątkowo dziurawa i pewnie dlatego tak zaciąga :)

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: suchy 2L-T - oksymoron?

Post autor: finger »

Mam tak samo wydech i to jest bez sensu. Może do ciorania auta to duże ułatwienie, ale do codziennej eksploatacji niekoniecznie.

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Re: suchy 2L-T - oksymoron?

Post autor: Jastrząb »

finger pisze:Mam tak samo wydech i to jest bez sensu. Może do ciorania auta to duże ułatwienie, ale do codziennej eksploatacji niekoniecznie.
Dlaczego?

pawco
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2017, 18:49

Re: suchy 2L-T - oksymoron?

Post autor: pawco »

Witam,

może wiecie gdzie można zakupić głowicę do 2LT 2,4 LJ 73 z 87r?

sasza
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:57
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: suchy 2L-T - oksymoron?

Post autor: sasza »

W tym dziale
http://tlc.org.pl/viewforum.php?f=18
napisz, że kupisz, a może ktoś będzie miał na zbyciu.

pawco
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2017, 18:49

Re: suchy 2L-T - oksymoron?

Post autor: pawco »

dzięki. Będę pisać.

Awatar użytkownika
wrobel
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2018, 11:24
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: suchy 2L-T - oksymoron?

Post autor: wrobel »

Cześć, szykuję się do remontu silnika. Na pewno chce kupić komplet uszczelek, gdyż w tym momencie cieknie z każdej możliwej strony.

Rodzi się pytanie skąd kupowaliście uszczelki? Znalazłem na ebayu komplety, czy ktoś już sprowadzał części od tego dystrybutora? Prawdopodobnie będę potrzebował później pierścienie, panewki, zależy co wyjdzie przy rozbiórce.
Załączam link :
https://www.ebay.co.uk/itm/04111-54100- ... SwQjZXQX7m

Ewentualnie skąd Wy kupujecie podzespoły do 2L-t?

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: suchy 2L-T - oksymoron?

Post autor: oradek »

Nowe części ja polecam:
Wyprawa4x4.pl , Warszawa, ul. Modlińska

Mają sporo części, choć nie wszystkie. Jest strona www ze sklepem, ale czego nie ma w sklepie możesz próbować pisać na email. Podaj nr VIN auta w emailu albo od razu nr części.
Części oryginalne Toyoty też kupuje przez nich, bo cena wychodzi lepsza niż gdy samemu kupuje bezpośrednio w Toyocie. Niektóre części są jednak nieosiągalne lub bardzo trudno osiągalne.

Lj73 2,4 LTII 1991 Oradek

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: suchy 2L-T - oksymoron?

Post autor: oradek »

Co do uszczelniania i ludzi, którzy twierdzą, że 2lt można uszczelnić i nie zabije to finansowo...

Moje auto jest serwisowane i nie jeżdżone, bo wciąż coś szwankuje.
Ostatnio zrobiony remont i uszczelnianie skrzyni a wcześniej remont generalny silnika.
PO remoncie silnika, nowe uszczelnienie ciekło, lało się z silnika, dlatego oba uszczelniania były zaraz wymienione.

Komentarz w foto. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ