Dodatkowy otwór w ramie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
dudek
Posty: 25
Rejestracja: 26 wrz 2014, 20:25
Auto: LJ 70
Kontakt:

Dodatkowy otwór w ramie

Post autor: dudek »

W dolnej, bocznej najniższej części ramy chcę wyciąć otwór 15x30mm aby usunąć syf który tam zalega a w przyszłości używać jako "wyczystkę" . Czy są jakieś przeciw wskazania ?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Dodatkowy otwór w ramie

Post autor: plum76 »

może sie nie znam, ale stosując porównanie wiem że w domu niektórych ścian lepiej nie wyburzać.

Tutaj może być podobnie, ale pewnie wszystko zależy gdzie to dokładnie będzie , jaką techniką to zrobiśz i czy pomyślisz o wzmocnieniu.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 944
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Dodatkowy otwór w ramie

Post autor: vGreg »

Środkowa część ramy jest najbardziej narażona na naprężenia. Jak sam możesz sprawdzić są tam już fabryczne otwory rewizyjne ale posiadają one wzmocnienia. Ja by nie "polepszał". Wolę aby rama mi zgniła w sposób naturalny za 20 lat niż mieć pękniętą po latach 7.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Dodatkowy otwór w ramie

Post autor: Gałka »

lepiej fabryki nie poprawiać; tamte samochody budowali jeszcze inżynierowie a nie księgowi...

Awatar użytkownika
dudek
Posty: 25
Rejestracja: 26 wrz 2014, 20:25
Auto: LJ 70
Kontakt:

Re: Dodatkowy otwór w ramie

Post autor: dudek »

Przed nadejściem mrozów czyściłem ramę. Totalna płukanka wężem ogrodowym w każdą stronę ramy. Widząc wypływający syf uzbierany przez cztery miesiące byłem bardzo zadowolony z wycięcia otworu. Miejsce wycięcia cały czas obserwuje czy nic się nie dzieje, na razie jest ok. Wiem jedno że błoto to wilgoć a wilgoć to rdza.

ODPOWIEDZ