moja 70 przecieka

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Post autor: Damian »

hmm...jak skończą moją, to może i tak
choć zaznaczam, że nie potrzebny blacharz "toyotowski", tylko po prostu dobry blacharz, taki jest np. w Chotomowie, znany spec od renowacji starych merców

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

Krzysiek Machacz z Krakowa chyba odbudowywał swoją i jest zadowolony.
nr 31 w klubie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18054
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Jeśli jest oryginalny szyberdach:

- uszczelki niestety w wyniku działania nieubłagalnego czasu parcieją i stają się co raz twardsze. Warto je raz na jakiś czas przesmarować specjalnym silikonem do konserwacji uszczelek gumowych

- jeżdżąc po lesie zbieramy na dach liście, syf i igły z chioinek. Te po otwarciu szyberdachu wpadają na prowadnice szyberdachu i również powodują nieszczelności. Błoto z wodą wyciera smar i szyberdach coraz ciężej chodzi.

- te same igliwie i liście wpadają do dwóch rurek w rogach otworu na szyberdach. Rurki pełnią rolę odpływów wody i są skierowane w dół pojazdu przez słupki przedniej szyby. Zapchane powodują cieknięcie wody prowadnicami szyberdachu oraz pod tapicerką. Właśnie efektem tego jest woda pod pedałami gdy pada deszcz. Można je przepchać grubszym drutem sprężystym.

To tak w kwestii samochodu z szyberdachem.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

kylon pisze: - te same igliwie i liście wpadają do dwóch rurek w rogach otworu na szyberdach. Rurki pełnią rolę odpływów wody i są skierowane w dół pojazdu przez słupki przedniej szyby. Zapchane powodują cieknięcie wody prowadnicami szyberdachu oraz pod tapicerką. Właśnie efektem tego jest woda pod pedałami gdy pada deszcz.
o kurna a ja chyba zaszpachlowałem te otworki :oops: bo nie lubię dziur w samochodzie :twisted: Przy blacharce trzeba będzie wywiercić nowe.

ODPOWIEDZ