Zaciski do węży gumowych. Gdzie?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Zaciski do węży gumowych. Gdzie?

Post autor: LEX »

Byłem zmuszony trochę pogrzebać w instalacji ogrzewania. W LC80 jest też druga nagrzewnica na tył i niestety część węży idzie pod spodem przy ramie i są one ze stali. W Chorwacji było ciepło i pod górkę, więc stal puściła tam gdzie już była przeżarta przez rdzę.

Kupiłem więc wąż silikonowy i szukam zacisków. Nie chcę cybantów, tylko takie jak fabryczne, czyli sprężynujące. Są one lepsze, gdyż wraz z wyrabianiem się gumy/silikonu lub z powodu zmian temperaturowych dociskają wąż z taką samą siłą. Niestety wszędzie znajduję tylko cybanty i nikt mnie nawet nie jest w stanie pokierować do odpowiedniego sklepu.

Oto o co mi chodzi:

takie coś...
Obrazek

albo takie coś...
Obrazek

albo takie coś...
Obrazek

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Zaciski do węży gumowych. Gdzie?

Post autor: Pyrka »

Podobne jak ostatnie z zamknięciem przegubowym znajdziesz tu http://guma.poznan.pl/oferta_img/gbs_1.jpg , chyba takie jak wyżej u nich w sklepie też widziałem. Z tego co mi kiedyś mówili wyślą Ci kurierem co zamówisz (rurę do turbo u nich kupowałem).
Obrazek

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zaciski do węży gumowych. Gdzie?

Post autor: Gałka »

te pokazane na zdjęciach przez Pyrkę nie mają automatycznego docisku ; trzeba dokręcać.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Zaciski do węży gumowych. Gdzie?

Post autor: LEX »

Wiem... Te opaski pokazane przez Pyrkę to zwykłe cybanty tyle, że niby ładniejsze. Z tego co wiem to drogie jak diabli bo kupują je panowie w dresikach do swoich BMW :-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zaciski do węży gumowych. Gdzie?

Post autor: kylon »

A jaką średnice potrzebujesz :?: Pytałeś o cenę w ASO - kupowałem zaciski do swojej BJ-otki i kosztowały 4 złote.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Zaciski do węży gumowych. Gdzie?

Post autor: hashid »

kylon pisze:A jaką średnice potrzebujesz :?: Pytałeś o cenę w ASO - kupowałem zaciski do swojej BJ-otki i kosztowały 4 złote.
tylko kto to znajdzie w aso po średnicy?
albo palcem pokazać na konkretny w konkretnym samochodzie albo numerek części... wiesz jak jest :?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Zaciski do węży gumowych. Gdzie?

Post autor: LEX »

Ja sam nie wiem jakie średnice potrzebuję, bo robię różne rzeczy i lubię jak mi w szufladzie leży stosik takich zacisków. Dlatego też cena z ASO jest z lekka spora, bo nie wydam 200zł żeby kupić 50 sztuk zacisków.

Wiem, że da się o wiele taniej kupić tylko nie wiem gdzie.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Zaciski do węży gumowych. Gdzie?

Post autor: Heniu »

Pyrka pisze: Obrazek
Michał jakie takie kupowałem w sklepie typu "1000 drobiazgów" motoryzacji, cena oscylowała w granicach 6 zł/szt, mają mały skok jeśli chodzi o średnicę np 50-60 mm. Trzymają super, mam założone takie na rurę wodną.

ODPOWIEDZ