Tłumik środkowy do wymiany

Moderator: luk4s7

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: Szymek »

czesc!
mam problem. musze wymienic tlumik srodkowy. niestety nigdzie w hurtowniach motoryzacyjnych nie maja zadnego zamiennika. Wszyscy sprzedawcy powiedzieli mi : "Tylko w ASO" . niestety oryginalny tlumik to koszt 1990 PLN. Troche duzo. Moze jednak jest jakas firma co robi zamienniki? A moze ktos z was ma na sprzedaz ten tlumik np. z demontazu?

Pozdrawiam,
Szymon.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: LEX »

kurcze, to tylko 'fakin' tłumik. Może się uda coś podobnego dobrać. W końcu liczy się tylko, aby był od samochodu o podobnej pojemności i jako tako się mieścił w miejsce poprzednika. Wiem, że rozwiązanie takie lekko druciarskie, ale płacić prawie 2 tysie za kawał rurki z jakąś watą to lekka przesada. Ja bym coś zmotał i się ostentacyjnie wypiął na dupASO

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Re: Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: Szymek »

LX450 pisze:kurcze, to tylko 'fakin' tłumik. Może się uda coś podobnego dobrać. W końcu liczy się tylko, aby był od samochodu o podobnej pojemności i jako tako się mieścił w miejsce poprzednika. Wiem, że rozwiązanie takie lekko druciarskie, ale płacić prawie 2 tysie za kawał rurki z jakąś watą to lekka przesada.
no wlasnie kilku znajomych tak mi radzi, zeby wyciac sam tlumik od jakiegos diesla i dospawac w miejsce starego, ale kurcze jak mam byc szczery, to nie bardzo mi sie to widzi. Najchetniej to dorwalbym jakis z rozebranej setki. Znalazlem na Allegro takie ogloszenie, ale juz bylo nieaktualne.
Natomiast z drugiej strony inni znajomi ;) mowia, ze taka zabawa nie ma sensu. Mowili mi, ze w miejscach, gdzie bylyby spoiny i tak w najblizszym czasie wszystko by sie rozsypalo bo mateterial by sie oslabil od spawania, szczegolnie na kolankach, a spaliny sa goroace itp... ; poza tym nie wiadomo czy by wieszaki pasowaly no i ze ogolnie duzo motania z kolankami, wygieciami itp... .

Ewentualnie tak myslalem, czy jesli chodzi o przepustowosc, to jak myslicie, czy pasowalby tlumik od Landka 120? Chodzi o to, ze w landku 120 jest diesel o poj. max 3 litry, w setce 4.2. Jak myslicie, przepustowosc bylaby okej, tzn. nie dlawilby taki tlumik silnika?

Pozdrawiam,
Szymon.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: kylon »

Raczej bym nie eksperymentował z tłumikiem z małej pojemności do dużej :wink:. Poszukaj jeszcze na Ebayu. Ja wczoraj wygrałem aukcję na cały kompletny nowy wydech do czterdziestki za niewielkie pieniądze w stosunku do oryginału. Przesyłka 27 Euro.

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Re: Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: Szymek »

znalazlem nowy tlumik srodkowy firmy WALKER do Land Cruisera 100 niestety od silnika 4.7 benzynowego. MOzna takie cos do diesla 4.2 zalozyc? Bedzie pasowac?

Szymon.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: kylon »

Wszystko można. Od Fiata 126 P też :mrgreen:. Tylko ilość pytań wzrośnie. Dlaczego jest utrata mocy :?: A czy da się zmniejszyć spalanie :?: A dlaczego szybciej coś innego pada :?: itp.
Części są po to dedykowane do danego samochodu aby do niego pasowały i współgrały :wink:

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Re: Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: Szymek »

kylon pisze:Wszystko można. Od Fiata 126 P też :mrgreen:. Tylko ilość pytań wzrośnie. Dlaczego jest utrata mocy :?: A czy da się zmniejszyć spalanie :?:
hmm...tylko jesli chodzi o te moc, to dlaczego mialaby spasc, skoro silnik 4.7 ma wieksza pojemnosc i tym samym przepustowosc tego tlumika jest tez chyba wieksza?

A spalanie to nie wiem dlaczego jest uzaleznione od tlumika....tym bardziej, ze za tym tlumikiem zadnej sondy nie widzialem .

Moze ktos mi wyjasni w skrocie.

pozdr. .

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: konus »

A właśnie dla tego że jakby nie miało to znaczenia to tłumiki by były takie same.

1. Inna średnica
2. Inne poprowadzenie rur
3. Inne tłumiki

TO wpływa na moc samochodu jak i na jego spalanie, a tak naprawdę wszystko jest uzależnione od zjawisk falowych zachodzących w układzie wydechowym.

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Re: Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: Szymek »

Bylem w zakladzie z tlumikami, no i powiedzieli mi, ze juz robili kilka "setek" w taki sposob, ze wspawali w miejsce starej puszki jakas nowa. Powiedzieli po prostu, ze nie maja zamiennika, ale maja tyle innych puszek od terenowek, ze na pewno cos by sie dobralo. Wiec skoro w zakladach z tlumikami, gdzie ludzie raczej powinni sie na tym znac, robia takie rzeczy, to moze nie jest to jednak az takie wazne, aby puszka byla dedykowana?

Szymon.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: konus »

Oczywiście że nie.
Możesz wsadzić dowolną puszkę która będzie podobna do oryginału, możesz również wspawać tam rurę bez puszki, ale zawsze jest jakieś ale i o tym właśnie pisał kylon tutaj i jezus w dziale j8.

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Re: Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: Szymek »

znalazlem zamiennik!! Nie wiem niestety co to za firma, ktora to produkuje.

http://cgi.ebay.pl/Auspuff-Mitteltopf-T ... 240%3A1318

Napiszcie co sadzicie o tym wynalazku!

pozdr. .
szymon.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: konus »

Oczywiście na forum TLC można wklejać linki do aukcji jak i produktów znalezionych w sklepach internetowych.

700 to strasznie drogo, dorobienie tłumika w Polsce to koszt ok. 300zł. Ten co to go miałeś to jeszcze wisi na aucie?

Jak tak to podjedz do jakiegoś tłumikarza i dobierz samodzielnie tłumik o tej samej średnicy rury wlotowej i wylotowej ( średnica środka) oraz o najbliższej możliwej zbliżonej wielkości samego tłumika.

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Tłumik środkowy do wymiany

Post autor: speedy »

Wlasnie moze bys pojechal do magikow w krakowie znam takiego sam u niego robilem kilka tlumikow.Wyciaga stary przecina go na pol bierze blache tnie,gnie,wklada wklady,spawa w jajko albo owal i zaklada koszt kiedys wymienialem w osobowce to nowy byl za 300 on zrobil za 200 do tego jak widzialem jaka dawal blache to zastanawialem sie czy mi fury za bardzo nie obciazy.Jednak to rekodzielo dalej jezdz i rdza go nawet nie chce liznac :D

ODPOWIEDZ