Układ kierowniczy

Moderator: luk4s7

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Układ kierowniczy

Post autor: Zbyszek »

Kolega który jescze nie jest w klubie i na forum sprowadził sobie FJ Cruisera i nie działa mu układ kierowniczy(rzęzi, nie ma wspomagania, szarpie). Wymienił płyn bo tylko to potrafił i nic nie pomogło.Prosił aby się spytać na forum jak sobie poradzić z tym problemem. Wrócił właśnie z 75 dniowej podróży dookoła Afganistanu Gelendą, więc jest pusty jak durszlak i interesują go rozwiązania "ekonomiczne"

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Układ kierowniczy

Post autor: konus »

Niech sprawdzi:
1. napięcie paska jeśli wspomaganie jest hydrauliczne
2. maglownicę czy nie ciekie

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Układ kierowniczy

Post autor: kylon »

W tym samochodzie jest listwa czyli tak zwana maglownica nie ślimak. Pierwsza sprawa to czy nie ma wycieków - tak jak Konus pisze. Po wymianie płynu trzeba troszkę odczekać skręcając koła w prawo i lewo przy uruchomionym silniku, aż do odpowietrzenia się układu. Jeśli pompa wspomagania chodziła na sucho przez dłuższy czas prawdopodobne jest jej zatarcie. Zadzwońcie do mnie jutro w ciągu dnia do firmy na stacjonarny. Mam u siebie FJ Cruisera to popatrzę jak to tam jest rozwiązane :wink:

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Układ kierowniczy

Post autor: Zbyszek »

Dziękuję w imieniu Bohdana za rady i chęć pomocy.On się jednak obawia jechać tym samochodem do W-wy z Otwocka i zlecił już warsztatowi demontaż i regenerację pompy wspomagania. Nie widziałem jeszcze tego samochodu ale z opisu(wibrujący zderzak i drżące drążki do włączania napędów) wygląda na to, że jest to piękny prezent dla rzemieślników motoryzacyjnych sprowadzony w ramach pomocy w rozwoju polskiej przedsiębiorczości :cry:

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Re: Układ kierowniczy

Post autor: Black »

o to już wiem czyjego FJta widziałem w Otwocku pod pizzerią :-)
hmm z daleka wyglądał całkiem ładnie i zupełnie nie wyglądał na ofiarę "dzwona", na który te objawy Zbyszku niechybnie wskazują
jeśli diagnoza się potwierdzi i listwa jest uszkodzona, to niestety ekonomicznie tego tematu nie rozwiąże, ale jakby co i chciał brnąć dalej, a potrzebował chwilowego ratunku, to warto sprawdzić w EPC czy czasem przekładnia z j9 lub j120 nie jest identyczna (pewnie jest bo to ten sam spód) i szukać używki na przeczekanie
PS od j9 mam takową w piwniczce i mogę poratować, ale to oczywiście po ewentualnej pozytywnej weryfikacji zgodności biorcy, daj znać

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: Układ kierowniczy

Post autor: Bekon »

FJ - ta weszla na rynek w 2007. Troche za wczesnie na zurzycie tych czesci w wyniku normalnej eksploatacji chyba ze byla ostro katowana w terenie. Niestety wydaje mi sie raczej ze byl dzwon...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Układ kierowniczy

Post autor: konus »

Delikatność auta a wyobraźnia kierowcy mogą zdziałać cuda.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Układ kierowniczy

Post autor: czobi »

konus pisze:Delikatność auta a wyobraźnia kierowcy mogą zdziałać cuda.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ladneee

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Układ kierowniczy

Post autor: Zbyszek »

Delikatność auta i brak wyobraźni kierowcy mogą stworzyć "super okazję -prawie nowy nie używany w terenie tanio oddam"

ODPOWIEDZ