Oman Curiosity Mission 2012

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Pyrka »

Łazik z NASA leciał tam przez 8 miesięcy. My dotrzemy na miejsce znacznie szybciej - już jutro wraz z pozostałymi 4-ma sympatycznymi załogami z różnych zakątków galaktyki rozpoczynamy eksplorację powierzchni Omanu, która da odpowiedź na wiele pytań, między innymi na te 3 podstawowe dla powodzenia misji:

1. Czy na Empty Quarter było życie?
2. Czy znajdziemy tam ślady wody?
3. Czy Land Cruiser radzi sobie w terenie lepiej od łazika NASA?

Po powrocie na Ziemię zamieścimy relację.

Obrazek

Warto obejrzeć, okolice od 1:40 są niezwykle podobne.


Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Gałka »

Witaj PRZYGODO !
wychodzę z domu... :D

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Jerzy23 »

Czekam jutro na lotnisku! Jedznie, woda, paliwo i setka innych rzeczy juz w mojej setce zapakowane sa. :mrgreen:

Empty Quarter, najwieksza piaszczysta pustynia swiata jest tylko nasza :mrgreen:
Ramlat Hashman, Empty Quarter
Ramlat Hashman, Empty Quarter

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: plum76 »

hej
my konczymy sie pakować :wink:
pobudka o 3am i ruszamy na lotnisko.
paweł i agata

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Pyrka »

Pozdrowienia z Ar Rumayliyah. 2200 km za nami. Łazik z NASA wysiadł w drugim dnia na Empty Quarter, reszta jedzie dalej - FZJ100, 3x GRJ200 I Pajero V6 3l.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: fobos »

Do dupy jest ten nowy podział działu wyprawy. Szkoda, że jeszcze głębiej w kolejnych podmenu nie schowano waszej relacji. :evil:
Trzymam kciuki i dla odreagowania wysyłam Kerbale na Dune, czyli odpowiednik Marsa :wink: :mrgreen: .

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: milczacy »

fobos pisze:Do dupy jest ten nowy podział działu wyprawy. Szkoda, że jeszcze głębiej w kolejnych podmenu nie schowano waszej relacji. :evil:
ja też wciąż się nie przyzwyczaiłem dlatego namiętnie korzystam z opcji "Nowe posty" :?

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: endurance »

Fobos,

proszę zrób tak
dodaj nową zakładkę w przeglądarce która będzie miała poniższy adres, otrzymasz efekt w którym po kliknięciu na tą zakładkę otworzą się wszystkie nowe posty, nie musisz być zalogowany. Myślę, że taki sposób pozwoli szybko i jednym kliknięciem rozwinąć zgłaszany problem, a uporządkowanie które jest wprowadzone łatwo pozwoli dotrzeć po czasie do odpowiedniego wątku.

Jeżeli będziesz miał problem lub ktokolwiek dajcie znać na PW połączę się zdalnie z Waszym komputerem i pokaże jak to zrobić w wiadomości podajcie swój numer telefonu.

Zdobywcy Omanu,

prześlijcie nam w zdjęciach trochę piasku :)

zamieszator
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Załączniki
tlc.JPG
(29,12 KiB) Pobrany 364 razy

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: fobos »

Ale ja nie chcę czytać za każdym razem wszystkich nowych postów, bo wiele tematów mnie po prostu nie interesuje.
Jak wchodzę na wyprawy, to od razu chcę widzieć że np. Pyrka jest w Omanie, a nie zastanawiać się, czy Oman to jeszcze Afryka, czy już Azja.
Jeśli już koniecznie musi być to tak pogmatwane, to niech bezpośrednio pod wyprawami siedzią aktualności, czyli relacje na żywo z wyjazdów które właśnie trwają.
Co mnie obchodzi, że dwa lata temu ktoś był w Pcimiu Dolnym czy innym Zanzibarze.
Lubię kibicować ludziom których znam, a jak będę chciał coś odkryć, to sobie pojadę bez dokładnego rozpracowywania danego miejsca. Bo jak już wszystko wyczytam i zobaczę w internecie, to po co jechać. :?

A przy okazji mała relacja od Kerbali z planety Duna, łudząco podobnej do Empty Quarter :wink: :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: fobos »

A..... zapomniałem dodać, że zanim znalazłem post Pyrki to musiałem sobie odpowiedzieć najpierw na pytanie czy będzie on w:

Slajdowiska/Spotkania/Imprezy
Wyprawy
Umawianie i propozycje wyjazdów i wypraw,

bo tematycznie pasuje do każdego z tych działów.

Czy nie lepiej wydzielić archiwalne opisy wypraw z forum i dać jako osobny dział na stronie, a na forum zostawić tylko aktualności.
Zresztą takie opisy znacznie uatrakcyjniłyby stronę, tak jak miały zrobić to galeria i blogi.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: endurance »

Fobosku Kochany,

jest jeszcze opcja "Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie" i opcje "Obserwuj", ale pewnie o tym wiesz.
Lub nakładka na fora z której ja korzystam, ale to już mega indywidualna i zagmatwana sprawa :)

sprawca zamieszania
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: fobos »

No dawać chłopaki jakąś relację, Kerbale z Duny już zdjęcia zdążyły przesłać, a my z nudów w oczekiwaniu wieści, offtopowe dyskusje zaczynamy prowadzić.

Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: jackswan »

Dawac foty marsjanie !

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Jerzy23 »

witam
Przepraszamy za OT w watku poruszajacym tak zywotna sprawe jak podzial forum, ale chcialbym zakomunikowac, ze cala ekipa jest juz na lotnisku i wraca do Polski. Zrobilismy okolo 3350 km w 9 dni, zdjedlismy kilkadziesiat puszek tunczyka, okolo 7 kg ryzu, a ja spalilem swoim autem 1040 L benzyny.

Wyprawa nadspodziewanie udana. Towarzystwo swietne! Ponizej kilka zdjec i krotki opis ciekawszych momentow.
Empty Quarter noca
Empty Quarter noca
kilka godzin po zachodzie slonca na Empty Quarter
akcja ratunkowa
akcja ratunkowa
Najgoretszy moment wyprawy. Zawisamy po przekroczeniu szczytu kilkudziesiecio metrowej wydmy, akcja sprowadzenia auta na dol na kolach ( a nie przez dach) trwa bliko godzine. Cenne doswiadczenie :!:
Mitsu Pajero 3.0 V6
Mitsu Pajero 3.0 V6
Czarny kon calej wyprawy. Mitsubishi Pajero 3.0V6. Zdecydowanie najlepsze auto podczas calej wyprawy! Marcus i Asia tez doswiadczeni prowadzile to dynamiczne i lekkie auto po pustyni z duza swoboda..

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Jerzy23 »

cinnamon desert
cinnamon desert
"Cinnamon Desert" Piekna jak zawsze. dojechalismy na nia w polowie naszej wyprawy.
masirah
masirah
Masirah. Dwa dni byczenia sie na plazy i kapania w turkusowej, cieplej wodzie. :wink:
Al huqf
Al huqf
Asia i Marcus testuja benzynowy silnik w al Huqf. Poraz kolejny stara setka okazala sie lepsza niz proste wersje J200.

Wiecej o wyprawie Oman4x4.eu po powrocie reszty ekipy do kraju..

pozdro

JW :wink:

ODPOWIEDZ