cos o trepadorach?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

cos o trepadorach?

Post autor: stopa »

Witam

Ma ktos z forumowiczów jakies wiesci na temat uzywania trepadora? Wyglada niezle, firma wporzo a niby rekomendowany na wyprawy...

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: Addams »

a widziałem wczoraj że poszedłeś w oldskulowe BFG

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: stopa »

No Goodridze załozyłem zeby przetestowac nowy rozmiar.. i wszytsko wskazuje ze zaadoptuje 35" 8) . Tylko teraz kwestia jaka guma

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: jezus »

Khumo....czy tak jakoś...o wieeeele cichze od bgf..i ładnie robią....a i są chyba tańsze....i spoko rozmiar np. 35/12.5/r16 dostaniesz...

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: onasz »

stopa pisze:Witam

Ma ktos z forumowiczów jakies wiesci na temat uzywania trepadora? Wyglada niezle, firma wporzo a niby rekomendowany na wyprawy...
Ja coś wiem ale o- Trepador bias 38 cali ale te słabo nadają się na wyprawy :mrgreen:
Załączniki
2
2
1
1

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: stopa »

co do kumho to mam mieszane uczucia - robia całkiem całkiem, choc nie lepiej od BF2 ale znikaja w oczach. A Bias piekny ale nie dla mnie :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: kylon »

Każdy Maxxis z serii Creapy oraz Trepador to opona do zabaw w ciężkim terenie blisko domu. Ja mam Maxxisy Creapy Crawler 35x12,5R15 w swojej Toyce ale będę je sprzedawał bo priorytety wyjazdowe zupełnie się pozmieniały,

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: stopa »

Ale trepadory sa 2 - ja oczywiscie mysle o tym mniej extreme

Obrazek

Nie wyglada on straszniej od BFG czy coopera sst czy chocby wspomnainego wyzej kumho. Bieznik na barkach jest stosunkowo delikatny, jest radialna i indeksy predkosci sa oki....

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: MaxLux »

Pompa do gnoju - najlepszy jest simex, silverstone i inne simexopodobne

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: stopa »

Ale ja maxlux zastanawiam sie nad jakas troche bardziej agresywna alternatywa dla BFG MT. Trepador wyglada niezle i mam przedstawiciela maxxisa w Lodzi wiec tak se kombinuje. Wyroby simexopodobne odpadaja :wink:

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: onasz »

MaxLux pisze:Pompa do gnoju - najlepszy jest simex, silverstone i inne simexopodobne

Chyba jednak nie do końca tak jest , u mnie chłopaki jeździli na simexach a teraz dwóch założyło biasy i różnica jest widoczna na korzyść Trepadora - ma dużo agresywniejsze boki. Ale niestety zaczyna się od 37cali :cry:

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: stopa »

żeby wątek wrócił na właściwe tory - myśle o trepadorach M8060!!! Bias i simexy odpadaja :wink:

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: Jureq »

na mxxisach da się jeździć po czarnym bez problemu ale to przekłada się na zdolności terenowe więc jeśli masz furmankę tylko do "zbagnienia" to zdecydowanie simexowate

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: stopa »

no i kupiłem i załozyłem...

Obrazek

Obrazek

35/12,5 R15

I pewnie wszytskich zaskocze - porównujac z Cooperami SST w 33" i BFG 35" MT KM1 sa wyraźnie cichsze :shock: Ogólnie kapeć wyglada niezle. Głebokość bieznika praktycznie taka sama jak w Cooperach i nieco plytsza niż w BFG. Guma dość miekka. Nie wiem czemu ta opona rozpatrywana jest w kategorii extrem off road bo wydaje mi sie idealna na wyprawy. Wadą jest ze jest kierunkowa - ale przypuszczam ze wynagrodzi to w trakcji. Jak robi w błocie zdam relacje przy najblizszej okazji - narazie nie wiem. Nie było problemu z wyważeniem, wykonanie OK. Nie jest cięzka.

Wybrałem ja jako alternatywe dla BFG bo KM2 mi sie nie podoba. Maxxis ma robic lepiej terenie.
W stanach gdzie jest juz jakis czas testowana ma stosunkowo wysokie noty praktycznie na każdej nawierzchni, i duuuzo lepsze od konkurencji na asfalcie. Dodatkowo niby super konstrukcja karkasu na bazie ekstremalnych doświadczen z Trepadorem bias

Wielkość też jest ok do HZJota bo nie jest pełne 35" - tak koło 34,6". Moze to nieobiektywne ale mam wrazenie ze przy tym samym cisnieniu maxxis lepiej amortyzuje od BFG i duzo lżej mi sie nim manewruje np. przy parkowaniu -praktycznie nie odczuwam różnicy miedzy 33 a 35. Jedyne co to musialem ograniczniki skretu wykręcic o jakies 4mm żeby opony nie haczyły o resor :wink:

Co do rozmiaru uważam ze też dobry wybór - nie czuje wiekszej różnicy w dynamice, wczesniej testowałem 35 BFG w ostrym błocie i też niczego mi nie ubyło - za to przybyło nieco sprawności terenowej - zwlaszcza w głębszych koleinach. W dalszym ciagu ruszam z 2 biegu :wink:

Podsumowujac jak narazie dla mnie bomba!! :D

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: PePe »

dawaj fotki calego somochodu

ODPOWIEDZ