oponowo-felgowa zagwozdka

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: oponowo-felgowa zagwozdka

Post autor: Rokfor32 »

Na forum4x4 wstawiłem parę fotek jak wygląda 4R z '90 roku z kilkoma rozmiarami opon na różnych felgach. Myślę, że zdjęcia dają lepszy pogląd na sprawę niż suche cyferki.

W sumie, co mi szkodzi ... tu też mogę :roll: :mrgreen:

Edit - poszło. Jest w dziale techniczne - ogólne.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: oponowo-felgowa zagwozdka

Post autor: Norick »

Tak własnie myslałem ze 31X10,5 nie bedzie problemów dzięki za doprecyzowanie :D

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: oponowo-felgowa zagwozdka

Post autor: qberus »

Trafiłem na ciekawy wątek na niemieckim forum. Jeśli wierzyć tłumaczowi google to wynika z niego, że można zalegalizować większe koła w hiluxie włącznie z nalepką :?: :!: Znalazł się też tam odnośnik do tabeli określającej jakie koła można założyć i jakie warunki musi spełniać auto/modyfikacja.

Link do wątku http://www.pickuptrucks.de/forum/viewto ... =14&t=8829" onclick="window.open(this.href);return false;

Tabela http://www.sgs4x4.de/DWD/_111327/upload/media_20255.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

i przetłumaczona
Rozmiary kół.jpg
Ciekawe jak to jest u nas. Da się coś takiego zrobić ?

Paf
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie 2012, 04:12
Auto: Hillux 3.0 - Blue Arrow
Kontakt:

Re: oponowo-felgowa zagwozdka

Post autor: Paf »

Pozwolicie ze podlacze sie do watka.

Nabylem droga kupna Hiluxa 2012 3.0
Mam 17" felgi i chce zmienic opony na BFG AT 265/70/17

Czy ktos moze mi powiedzic z doswiadczenia czy ta lacza nie bedzie obcierala nigdzie?
Wyczytalem ze nie powinna ale wole sie upewnic.

Druga sprawa to widze ze wiekszosc watkow o oponach dotyczy felg 15" lub 16"
Czy az taka duza roznica jest w wlasnosciach jedno terenowych ze warto zamienic felge na miejsza?

Nie bede topil tego samochodu w blocie...
Poprostu potrzebuje wielozadaniowej fury co wszedzie wjedzie i tyle.
Od kraweznikow w miescie po terenowe "tu i tam"...

Dodatkowo chce podniesc ten samochod o 2" zeby zyskac na przeswicie.
Z tego co wyczytalem te opony BFG AT 265/70/17 tez powinny wspolgrac i nie powinno byc potem kombinowania i zamieniania.
Czy sie myle?
Z gory dzieki za potwierdzenie lub wybicie mnie z bledu.

Paf
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie 2012, 04:12
Auto: Hillux 3.0 - Blue Arrow
Kontakt:

Re: oponowo-felgowa zagwozdka

Post autor: Paf »

Mój Hiluś ma aktualnie przejechane około 40000km
Samochód ma lift OME 2" oryginalne 17" felgi i opony BFG AT 265/70/17

Doświadczenia są takie, że pomimo liftu i prób ustawień geometrii kół albo koła trą z przodu, albo z tyłu na chlapaczach.

Poza tym samochód pali więcej o około 2l i nie mówię tu wynikach spalania z komputera tylko z obliczeń.

Niedługo przyjdzie czas na zmianę opon na nowe i tu moje pytanie.

Mam dwie opcje. Albo założę felgi 16" i powiększone opony, albo wrócę do oryginalnego rozmiaru.

Proszę o rade które felgi 16" będą pasować do Hiluxa 3l?
Moje pytanie jest spowodowane tym, że wydaje mi sie, że wersja 3l ma większe zaciski hamulcowe niż wersja 2,5l?

Jak jadę do sklepu się spytać to nikt nie ma na stanie i trzeba zamówić. Nikt nie był mi w stanie konkretnie odpowiedzieć.
Może ktoś już to przerabiał i jedną dobrą radą skróci temat poszukiwań:)

Z góry dziękuje...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: oponowo-felgowa zagwozdka

Post autor: kylon »

Nie dziw się że nikt nie trzyma opon na stanie. Obecnie zarobek na oponie to 20 PLN na sztuce więc nikt zdrowy na umyśle biznesowo nie będzie trzymał towaru, który nie generuje zysku a i jest go zylion odmian. Stać obecnie na to tylko największe hurtownie oponiarskie lub firmy sprzedające tylko opony w dużych ilościach. Moim zdaniem ten rozmiar opony jest optymalny. Jeśli nie chcesz aby obcierało to możesz powrócić do rozmiaru fabrycznego 265/65R17 ale kółka będą wyglądały jak za małe z tym liftem. Ja bym bardzo delikatnie podciął chlapacze i przedni zderzak na samych rożkach. Skręć sobie koła i zobacz że chodzi o tak zwany piczy kłak. Podcięcie takie to normalna procedura.
Zakładając felgi 16 cali z odpowiednim ET możesz zastosować opony 265/75R16

Paf
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie 2012, 04:12
Auto: Hillux 3.0 - Blue Arrow
Kontakt:

Re: oponowo-felgowa zagwozdka

Post autor: Paf »

Nie chodzi mi o opony tylko o felgi.
Skoro nie ma na stanie ze wzgędów finansowych to chociaż powinno być profesjonalne doradzanie...

Dokładnie chodzi mi o to jakie felgi 16" trzeba kupic i z jakim ET do HILUXA 3l żey wszystko pasowało bez problemowo.
Ja nie chcę już experymentować i dlatego liczę na to że może ktoś już przerabiał ten temat i mi podpowie.

Swoją drogą to znalazłem taki rarytas odnosnie opcji modyfiakcji wilekości opon...
Może komuś się przyda...
http://www.vehiclemods.net.au/toyota-hi ... ts-and-how" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ