Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: kylon »

Biała nie :mrgreen:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: endurance »

tylko po co centralne pompowanie lewego tylnego koła :) :) :)

pisząc w temacie, dla mnie mogą robić samochody z czegokolwiek i przyklejać jakikolwiek znaczek warunek jest taki, robię serwisy jak chcą i co chcą tylko moją jeździć tak jak ja chce, czyli bezawaryjnie :)

Jako elektronik napiszę, że sama elektronika jak jest dobrze zaprojektowana i wykonana nigdy się nie zepsuje, newralgicznym punktem jest połączenie elektroniki z mechaniką czyli wszelakie czujniki, zaworki, połączenia, zamienniki jednej wartości na inną.

Dla fanu przejedźcie się nowym Yariskiem hybrydą, naprawdę rozwiązanie bardzo fajne, a czy nie można byłoby tak w "naszych" samochodach, ekonomia i moc na do wyboru. Oczywiście utylizacja akumulatorów nic nie ma z ekologią i tego jestem bardzo świadomy :)

idealista bezawaryjny
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Remiołek »

Widocznie nie mieliście do czynienia z moją uff-byłą Kijanką. Albo mojego sąsiada. Albo tą w posiadaniu jego brata. Powtórzę- nikt, nigdy mnie nie przekona do tej marki. Ale każdy z nas ma jakieś fobie więc co tu dużo pisać. Jesteśmy wolnymi ludźmi w teoretycznie wolnym kraju. Jednak fotocudo w postaci mariażu TLC i Kia nie zniosę :wink: . Trzasnę drzwiami, zjem klubową kartę i nigdy się do Was nie odezwę.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Pyrka »


Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Zaparka »

No kolega baloniarz ze Stalowej W. najechal z Kia Sportage juz ponad 250.000km, benzynowa, spalil kilka sprzegel bo balon na przyczepie, naped LPG i kupil teraz nowy model Kia.
Chyba jak by bylo kiepsko, to by niekupil.
W Bialystoku ma nastepny Sorento, takze na LPG i nienarzekal.
Nowe Santa Fe ma miec 4,9m i 7miejsc, tylko ten silnik 2,2 a 160HP.
Sa ludzie zadowoleni i niezadowoleni z Korejcow.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Addams »

Właśnie właśnie, w Dęblinie inny balonista też miał Sorento i z zadowoleniem użytkował, potem kupił mleczarnię i poszedł w szlachetniejsze marki :wink:
Natomiast obecny Mistrz Polski balon ciąga Daewoo Nexia, od jakichś 10 lat :D
Także środowisko aeronautów koreańce poważa :wink:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Remiołek »

Coś chyba zeszliśmy na manowce w tym wątku. A że nie chcecie mi uwierzyć na słowo Tomasze jedne i Toyota na razie (oby nigdy) nie szykuje mariażu z Kia to wróćmy do meritum.

PS. Jak ostatnio celem nie popełnienia czynu karalnego na pijanej hołocie robiącej demolkę w Bacówce postanowiłem skorzystać z usług, opłacanej w końcu też z moich podatków, policyji to dowiedziałem się, że mam sam sobie radzić. Bo LR im (znów) się zepsuł, a zamiast czegoś normalnego w góry dostali Kia Ceed. I są pozbawieni możliwości niesienia mi pomocy- bo nie dojadą. I tak oto sam się mianowałem szeryfem od Placu Dietla po szczyt Dzwonkówki :mrgreen: .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: kylon »

I masz błyszczącą gwiazdę na piersi :?:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Remiołek »

Jeszcze nie zamówiłem. Choć zamiast gwiazdy wolałbym mieć świadomość, że jak wyjeżdżam z Bacówki, to Ania może liczyć na pomoc Panów policyjantów w razie takiej sytuacji jak ostatnio. A na chwilę obecną jest to kolejna cegiełka w murze zatytułowanym "czy nasz wysiłek jest wart takich poświęceń i nerwów". Oj, zbliża się koniec czasu gazdowania, zbliża :( .

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: czobi »

Cooder pisze:
czobi pisze: Cooder sprobuj to samo powiedziec landrowerowca, tym co maja rozeznanie a nie jezdza tylko na zlociki
zanim dokonczysz pytanie w betonowych butach do wisly cie wrzuca, tak im bmw nachrzanilo w samochodach. :|
Biedni ci landrowerowcy... takie auta mieli niezawodne, aż bmw im wszystko schrzaniło :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dopre, to inna sprawa ale jak z nimi pije wode mineralna
to musze wspolczuc i pluc na biemdablju co popsula takie znakomite legendarne au to

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Cooder »

czobi pisze: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dopre, to inna sprawa ale jak z nimi pije wode mineralna
to musze wspolczuc i pluc na biemdablju co popsula takie znakomite legendarne au to
Ależ przecież BMW już od 12 lat trzyma grzecznie rączki na kołderce i nie majstruje już przy LegędzieR. Ford - wiadomo gówno wort i swoje też wdrożył, ale jak Tata w 2015 uszczęśliwi landrowerowców nowym "defenderem", to jeszcze zatęsknią za starymi właścicielami marki :mrgreen:

Obrazek

To ja już wolę (pozostając przy BMW) MINI Coutrymana :wink:

Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: jackswan »

Patrzac na statystyki sprzedazy to korea troche przylala japonca w europie.
Ale zawsze sa tacy jak MY- fani marki.
Prywatnie to mysle ze dacia dupster zawojuje nasz rynek SUV 4x4 :wink:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Kwieczor »

jackswan pisze: Prywatnie to mysle ze dacia dupster zawojuje nasz rynek SUV 4x4 :wink:
i tu niestety muszę się z Kolegą zgodzić
z obrzydzeniem rozważam zakup tego wynalazku jako "żonowóz"
pierwsze typy padły na Yarisa Hybrid, ale "u nasz na Mażowszu" wystarczy 200 metrów drogi gruntowej do asfaltu i jak popada, to może być przeszkoda trudna do pokonania
potem typy szły w kierunku Jimasa od Suzu, ale to z kolei trochę za taff-staff jak do codziennego użytku dla małżonki

Wynalazek pt Urban Cruiser 4x4 ma tak absurdalną cenę, że wyobraźni mi brak

Więc coraz częściej przez łeb się przewija owco mariażu rumuńsko - francuskiej myśli technicznej z domieszką dżapanize baj nissan ...

Auto niebrzydkie, całkiem przestronne, ekonomiczne w zakupie i użytkowaniu (sporo części wymiennych z Dacią Logan) i dodatkowo zadziwiająco dobrze radzi sobie poza asfaltem (blokada centralnego dyfra, bardzo mocna jedynka, dość wyskie zawieszenie i dobry prześwit)

Aczkolwiek ze wstrętem - rozważam zakup pod koniec przyszłego roku - może jeszcze jakaś dobra wyprzedaż rocznika się trafi :)

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Cooder »

Kwieczor pisze: i tu niestety muszę się z Kolegą zgodzić
z obrzydzeniem rozważam zakup tego wynalazku jako "żonowóz"

...bardzo mocna jedynka, dość wyskie zawieszenie i dobry prześwit
kup żonie sześćdziesionę, warunki powyższe spełnia :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Kwieczor »

Cooder pisze:
Kwieczor pisze: i tu niestety muszę się z Kolegą zgodzić
z obrzydzeniem rozważam zakup tego wynalazku jako "żonowóz"

...bardzo mocna jedynka, dość wyskie zawieszenie i dobry prześwit
kup żonie sześćdziesionę, warunki powyższe spełnia :mrgreen:
nosz problemosz - dasz 3 lata gwarancji i kredyt jaki daje TBP - i mogę w niedzielę podjechać :)

Aha - pominąłeś coś w cytacie - "ekonomiczne w eksploatacji" ... - da radę białym potworem zejść do 6 litrów?
:lol:

ODPOWIEDZ