Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Pyrka »

Średnio dotyczy to LC i Hiluxów póki co, ale od 2014 np. Auris/Corolla będzą wyposażone w Diesle od BMW.

W marcu koncerny podpisały pierwszą wiążąca umowę o współpracy badawczej nad bateriami litowo-jonowymi nowej generacji. Dodatkowo Toyota podpisała kontrakt, na podstawie którego od 2014 r. japoński koncern będzie kupować od BMW silniki Diesla o pojemności 1,6 litra i 2 litrów do swoich aut produkowanych w Europie. Nie wiadomo, jak to porozumienie wpłynie na przyszłość fabryki Toyoty w Jelczu-Laskowicach, które obecnie dostarcza silniki Diesla o pojemności 2 litrów do europejskich fabryk japońskiego koncernu. To jednak tylko część produkcji jelczańskiej fabryki, która wytwarza także silniki Diesla o pojemności 1,4 litra oraz 2,2 litra.


Obrazek

W zeszłym roku Toyota podpisała też z Fordem umowę nt. rozwijania wspólnego napędu hybrydowego do terenówek i lekkich samochodów dostawczych.

http://www.cleantechblog.com/2011/08/fo ... -suvs.html

Obrazek

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: czobi »

OFUUUUcK. gownolitem elktronicznym juz landrowera bmw zalatwilo, teraz pora na toyode
moze nawet dosatna TDfajf to bedziemy kompatybilini i z LR w tych samych warszatatach mozna sie bedzie naprawiac
ford nastepny co sie znooo. same asy. dobrze ze TATA kupil LR bardziej go nie spartola, to moze i kupi potem TOYODE :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Pyrka »

W ramach nowinek techologicznych - w Stanach od 24 września będzie można kupić elektryczną Toyotę Rav EV z napędem zrobionym wraz z Teslą http://www.toyota.com/rav4ev/. Zasięg 160 km, do miasta w sumie świetna rzecz, bardzo chętnie przygarnąłbym takie auto do lokalnego wykorzystania.

Do 2015 Toyota ma wprowadzić do sprzedaży 21 modeli nowych aut z napędem hybrydowym. W tym roku ma być wyprodukowany też ich pierwszy seryjny pojazd na ogniwa paliwowe. http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,125 ... _lata.html

Bip! Bip! Przedłużacze kupować. Na lotnisko trzeba czymś dojechać :wink:


Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Zyzol »

gniazdo ładowania powinni zrobić jakiś standard bo przedłużacz z Castoramy nie wyrobi :lol:

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Zaparka »

Czeska prasa motoryzacyjna pisala na wiosne, ze jest uzgodniony wspolny modul do ladowania.
Pozyjeme zobaczyme.
Na codzienne jazdy po miescie wystarczy samochod o zasiegu 100km, o ile niebedzie w tej cenie.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Cooder »

czobi pisze:OFUUUUcK. gownolitem elktronicznym juz landrowera bmw zalatwilo, teraz pora na toyode
No tak, bo te dzisiejsze toyoty to wciąż jeszcze jeżdżą na pozbawionych elektroniki, niezaj...liwych silnikach. A tu się im jakieś bmw wchrzania ze swoimi gównianymi jednostkami... :wink:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Remiołek »

I czego narzekacie? Przynajmniej forum zacznie żyć. Będą nowe wątki, np. Zapaliła mi się kontrolka (ta z narysowanym logo Nasa)- czy to znaczy, że mogę zajrzeć pod maskę?. Albo "Mój cup holder wydaje dziwne dźwięki podczas najazdu na krawężniki" i "Potrzebuję manuala na Windows Phone 5000". Się dzieje globalna gospodarka to się nie ma dziwić, a w ostatecznym rozrachunku i tak Tata kupi wszystkich. I każdy będzie miał jedną markę: auto. Niech żyje socjalizm i eko-poprawność.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: czobi »

:mrgreen: tak byc bedzie jak Remik mowi.

Cooder sprobuj to samo powiedziec landrowerowca, tym co maja rozeznanie a nie jezdza tylko na zlociki
zanim dokonczysz pytanie w betonowych butach do wisly cie wrzuca, tak im bmw nachrzanilo w samochodach. :|

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Pyrka »

Nie ma ucieczki przed postępem :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
MAC332
Posty: 129
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:43
Auto: LC150 i co? wpl.
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: MAC332 »

O fajny LC X200 BMW Limited Edition - BUAAHAHAHAHA :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Pyrka »

Pociągnę tematy przyszłości dopóki modom cierpliwości starczy w związku z dzisiejszą informacją: "Gubernator amerykańskiego stanu Kalifornia Jerry Brown podpisał we wtorek ustawę zezwalającą na poruszanie się po tamtejszych drogach publicznych samosterujących samochodów. "Jesteśmy świadkami tego, jak science fiction staje się rzeczywistością jutra" - powiedział Brown podczas podpisywania dokumentów dopuszczających do ruchu samochody samosterujące. Będą one mogły poruszać się po kalifornijskich drogach publicznych - na razie jedynie w celach testowych, pod kontrolą wyszkolonego operatora-kierowcy."

Sci-fi, ale np. dla niepełnosprawnych (w tym niewidomych) niesamowita rzecz. Na nudnych autostradach w krajach, w których one są, też bardzo przydatne.


Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Remiołek »

Pyrunia, tylko o jedną rzecz chcę Cię poprosić. Z uwagi na moje słabe serce i inne takie nie rób proszę grafiki z wytworem koreańskiej prawie-myśli technicznej, autopodobnym tworem Kia. Nic, nikt i nigdy nie zmieni mojego negatywnego zdania o tym czymś.

Czyli za chwilę nie mapowanie komputerów, a hakowanie aby odzyskać możliwość sterowania własnym autem nas czeka. Choć argument o osobach niepełnosprawnych, które na tym skorzystają, nastraja mnie optymistycznie do pomysłu "samosterów".

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Cooder »

czobi pisze: Cooder sprobuj to samo powiedziec landrowerowca, tym co maja rozeznanie a nie jezdza tylko na zlociki
zanim dokonczysz pytanie w betonowych butach do wisly cie wrzuca, tak im bmw nachrzanilo w samochodach. :|
Biedni ci landrowerowcy... takie auta mieli niezawodne, aż bmw im wszystko schrzaniło :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: kylon »

A mnie się Kia podoba :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Sojusz Toyota - BMW i Toyota - Ford

Post autor: Addams »

mnie tyż i nawet żonie planowałem zanabyć :D

ODPOWIEDZ