Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: Gercu »

Prawdziwa gratka dla miłośników Toyoty :D
Film pokazujący konstrukcje jednej z najlepiej zrealizowanych wyprawówek w Polsce... wielkie gratulacje dla właściciela.

http://passion4travel.pl/index.php/toyo ... 8-poland7-" onclick="window.open(this.href);return false;–-wyprawowka-totalna/

Pozdrawiam i zapraszam,
Marcin

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: kylon »

Mistrzostwo świata. Autko znam :wink: . Właściciel to bardzo sympatyczny jegomość. Fajnie bo samochód jest zrobiony według własnego pomysłu. Wiele patentów jeszcze to auto kryje, o których Jurek nie zdążył opowiedzieć. Jest w tym kraju jeszcze jeden podobny HZJ78 8). Zaproszę Marcina do siebie to zrobi kolejny reportaż w przyszłości.

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: JaroFix »

Robota bardzo profi. Jeden konkretny cel - wyprawa - bez kompromisów. Są może wieści, czy ten Pan będzie na Campie?

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: MariuszS »

Piękne auto!
I ma nawet jedną naklejkę! ;-)
O wielu z tych patentów myślałem, a tu Pan wziął, i po prostu, zrobił!
Gratulacje!

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: estewes »

Fajne autko,ja podejrzałem sobie jeden patent i idę do garażu wprowadzić go w życie :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: kylon »

Żeby była jasność to nie robiliśmy tego auta (naklejka nic niech nie sugeruje). Od nas faktycznie pochodzi kilka istotnych gratów pomocnych do budowy. Ja osobiście już dawno na stronie napisałem, że jest to jedna z najlepiej zrobionych wyprawówek w Polsce. Mam nadzieję, że kiedyś dam radę coś takiego sobie zbudować. Na razie mam fazę na stare samochody.

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: Gercu »

Powiem tak, zobaczyłem ten samochód i gdyby nie rejestracja (poland7) i dwa koła z tyłu w ogóle bym nie zwrócił na niego uwagi.
I to był zamysł właściciela... szaro/brunatny kolor, żadnych halogenów, żadnych bajerów z zewnątrz. Ot, takie kombi☺

Jak przypatrzyłem się dokładniej to zobaczyłem dużo "drzwiczek" do wlewów paliwa... 4 szt (!!!) i coś mnie tknęło.

A potem Jurek, na moje pytanie czy zgodzi się na wywiad powiedział "no problem" i otworzyły się wrota sezamu.
Tak, w tym samochodzie jest "milion" patentów... ale to co jest godne szczególnej pochwały to jakość wykonania.

Rewelacja.

Marcin

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: milczacy »

a właściciel jest faktycznie z Wielkopolski :?:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: fobos »

Co prawda nie widziałem na żywo i w zasadzie w związku z tym nie powinienem się wypowiadać, ale z tego co na filmie i ze zdjęć to mnie nie zachwycił. Stwierdzenie że jest to jedna z najlepiej zrobionych wyprawówek w Polsce raczej odbieram jako informację jak u nas słabo z wyprawówkami, a nie jak ta jest super zrobiona. Oczywiście jest kilka fajnych patentów, ale mając za bazę nowego HZJ-ta nie sztuka zrobić wyprawówkę ( bo sam HZJ jest super wyprawówką :wink: ).
To tak w ramach wkładania kija w mrowisko :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: kylon »

Fobos. Nie chodzi o bazę czyli same auto, a o ilość przydatnych patentów w środku. Ich prostota i zamysł działania. Masz rację, że u nas jest bardzo słabo z wyprawówkami ale powoli to się zmienia. Nie mniej jednak jeszcze kilka lat samochody wyprawowe oparte będą na drucie :cry: Sporo aut widuje z racji swojego zawodu i to na prawdę mi się podoba (mam na myśli rozwiązania środka).

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: Addams »

faktycznie sporo fajnych prostych rozwiązań wartych podpatrzenia i zastosowania w Paździerzu, oryflowanie dołu karoserii to jednak dziwny pomysł, gnić będzie raczej pod tym na potęgę. Auto ogólnie super, zazdroszczę życzliwie :D

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: Gałka »

wiele patentów fajnych, kilka pewnie wykorzystam ale... nigdy nie przyspawałbym teraz progów do ramy... :(
Pierwsze ognisko korozji..

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: Gałka »

poza wieloma plusami widzę jeden miiiinus; przyspawanie progów do ramy a nie obejmy.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: kylon »

Fakt - jest to spory minus ale wyobraź sobie Jasiu, że wiele osób tak robi. Niektórzy nawet przyspawywują zderzaki na przód i tył :mrgreen:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Wyprawowa HZJ 78 - Passion4Travel

Post autor: endurance »

Panowie,

ponieważ nie widziałem chciałby poznać te rozwiązania, proszę opiszcie krótko jak i do czego służą, będzie łatwiej swoje druciarstwo udoskonalać :)

drutujący
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ