Moja BJ73

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Moja BJ73

Post autor: sebastian44 »

Cześć. Ja tez postanowiłem się pochwalić swoją Toyką. Wciąż jest trochę do zrobienia, ale to raczej naturalny stan w terenówce, że zawsze coś możnaby ulepszyć.

Tak było:

Obrazek

Tak jest teraz:

Obrazek
Obrazek

Czasem gdzieś się pojeździ:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Doszły oponki MT 31", snork, winda na przodzie, zaczepy do wyszarpywania przód, tył, dodatkowy reflektor na tył, a oprócz tego mnóstwo napraw, poprawek, pierdół. Zamontowałem w paru miejscach oświetlenie diodowe, bardzo praktyczne np pod maską, włączane takim pypciem jak przy drzwiach, lub podświelenie windy włączane heblem. Zdjęcia wykonania mogę podrzucić gdyby ktoś był chętny.
Własnoręcznie wykonana zabudowa, z zerowym doświadczeniem stolarskim, zrobiona z materiałów znalezionych na strychu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Da się spokojnie spać po wrzuceniu plecaków między skrzynie a przednie siedzenia. Niestety prawa kanapa sie nie składa, ktoś zaiwanił caly mechanizm więc jest skręcona na stałe (gdyby ktoś miał taki mechanizm to piwo go nie ominie).

Proszę szanowne grono o uwagi i komentarze :D

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Moja BJ73

Post autor: PePe »

Sebastian bardzo ładne cacko :) fajnie ze smakiem zrobiony

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Moja BJ73

Post autor: sebastian44 »

W robieniu auta niestety spory udział miał i nadal ma czynnik finansowy, jako że nadal jestem studentem :D Wszystko było przemyślane tak żeby zrobić coś sensownie ,a nie wyrzucić trochę kasy a potem zmienić zdanie i sprzedać. W planach poważnie myślę nad zawieszeniem, być może na razie na tył, bo tylne resorki się rozjeżdżają. W dalekiej przyszłości, jeżeli pozostanę przy tym aucie, będę rozważał swap na jakiś mocniejszy silnik. 3B jest fajny w terenie, ale na trasie żeby wyprzedzić tira trzeba mieć miejsca po horyzont :roll: Być może 12H-T ale to na razie w sferze marzeń :D

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Moja BJ73

Post autor: sebastian44 »

To będzie się chyba kwalifikowało do pocięcia przez jakiegos uprzejmego Moda. Zgodnie z życzeniem @consigliero wrzuce te pozostałe zdjęcia zabudowy do posta:
Ostatnio zmieniony 02 sty 2012, 16:47 przez irko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Moja BJ73

Post autor: estewes »

Fajna BJtka :wink:

Johnny
Posty: 48
Rejestracja: 18 paź 2010, 11:36
Auto: RJ73
Kontakt:

Re: Moja BJ73

Post autor: Johnny »

Mam pytanie czy śpisz w niej w środku z tylu?
Zaczynam się szykować na moją pierwszą wyprawe w RJ 73 i choć mam 195cm wzrostu wolał bym spać w środku niż w namicie :mrgreen:

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Moja BJ73

Post autor: sebastian44 »

Parę razy się zdarzyło, ale jesteś 10 cm wyższy wiec moze być już ciężko (chyba że samemu). Jak sie położy poduchy i złoży siedzenia to miedzy siedzenia a zabudowe trzeba nawrzucać jakiś rzeczy np plecaki, i wtedy mamy jakies 185 długosci. Po skosie sporo wiecej, w pojedynkę nie ma problemu.
Pozdr Sebastian

Awatar użytkownika
Matex
Posty: 22
Rejestracja: 07 maja 2010, 09:22
Auto: LJ70+ wynalazek z Solihull LR D300
Kontakt:

Re: Moja BJ73

Post autor: Matex »

Tak trochę z innej beczki. Siedzenie pasazera - 1 czy 2 osobowe jest? Bo tak jakos szeroko wygląda. To standard w 73? Bo u mnie w LJ70 dwa zwykłe, pojedyńcze były i miejsca wcale jakoś dużo nie było na szerokość. 73 jest szersza od 70? :shock:

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Moja BJ73

Post autor: sebastian44 »

Auto na szerokosc jest takie samo. Siedzenie zdarzało się w toykach serii 70, w nowszych 70 na kraje arabskie to standard. Ale podróż we 3 nie jest raczej szczytem wygody :wink:
Tutaj można zobaczyć jak to wygląda w nowej siedemdziesiątce która poza przednim grillem jest taka sama jak stare http://ecom.toyota-gib.com/Default.asp? ... 8431NTD:20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ