Wyszukana KDJ95:)

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

W końcu po niemal 9 miesiącach :wink: zakupiliśmy Lanser'a :wink:
Rocznik 2002
Wyposażenie hmm niemal kompletne włącznie z blokadą tylnego mostu, choć nie wiem jak z jej funkcjonalnością bo poprzedni właściciele turlali się ponoć po szosach, a próba uruchomienia skończyła sie miganiem kontrolki.
350tysi przebiegu.
Silnik D4D ponoć zachipowana...dla weryfikacji ile koników się rozbiegło odwiedzę nowopowstałą hamownię.
Krajowa, jesteśmy trzecimi właścicielami.
Poprzedni właściciel na wieść co chcemy z nią zrobić niemalże chciał się wycofać ze sprzedaży :D
Żaden element nie malowany co wprawiło w zdziwienie panów z ASO.
Teraz czeka nas nauka auta i pasmo przeróbek ażeby w końcu wyruszyć na offową wyprawę...na pierwszy ogień planujemy Maroko.
Pierwsza przeróbka to będą AT Yokohama (tutaj wierzę czytając posty że przetrwam zimę na nich), wywalenie aluprogów i rurek z przodu, choć szkoda lamp dalekosiężnych.
Załączniki
20101107.jpg
20101104_002.jpg
20101104.jpg

polmilano
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2009, 21:36
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: polmilano »

Gratulacje!! Bardzo dobry wybór. Mam taką samą tylko o rok starszą i jestem megazadowolony. :D Pakiet startowy na początek i można walić w świat. Z wyścigiem zbrojeń to może poczekaj po pierwszych wojażach co naprawdę jest Ci potrzebne. Lepiej zainwestować kaskę w doprowadzeniu auta do porządnego stanu fabrycznego a później dopiero motać...
KDJota w "fabryce" to naprawdę dzielne auto. Jeśli chodzi o gumy to też myślałem że na porządnych atekach opędzę zimę, ale tak mi się tylko zdawało... Zimówka to zimówka...
Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: emilio »

Oskar Gratulejszyn ! :D

Bardzo ładne auto a najważniejsze że sprawdzone! :D

Na ATekach spokojnie się przebujasz przez zimę , od 2 lat jeżdzę zimą na BFG AT i nie było problemu
Trakcja na mokrym i w sniegu bardzo ok hamowanie na brei też no ,a na lód to tylko łańcuchy lub kolce ale te ostatnie to u nas nidozwolone chyba :?:
pozdrufka
Emil

P.S Montuję z przyjaciółmi wyjazd do Maroka w przyszłym roku max 4 auta i trzy tygodnie :wink:

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

A dziękuję, a z Marokiem to chętnie posłuchałbym szczegółów wyprawy - termin, koszty, plan trasy.

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Po dwóch miesiącach użytkowania jesteśmy tojką zachwyceni, a najbardziej dziewczyna :D chociaż ją to chyba najbardziej ucieszyłby KTO Rosomak, żeby nie uciekać przed wyprzedzającymi na 3go :x
Na pierwszy ogień poszły opony, zamienione na Yokohama AT-S 265/75R16 (dzięki Kamys76 bo okres był ciężki i magazyny puste :D ) i od razu lepiej się poczuliśmy. Hulają jak trzeba, a na lodzie to cóż...tylko kolce.
Święta zweryfikowały blokadę tylnego mechanizmu różnicowego...raczej martwa, teraz trzeba zajrzeć czy zupełnie czy tylko niektóre organy obumarły. Kufa w tym konkretnym momencie by mnie wyciągnęła bez jąknięcia, na szczęście za pomocą szpadla, telekinezy i silnej woli wyjechaliśmy zanim przybyła odsiecz. Tylko telefon do przyjaciela zmarnowaliśmy. Wyprzedzę uwagi, otóż droga jest mi znana, zwolniłem tylko przed większą gałęzią, a zaspa swoje zrobiła :wink: .
Plan na styczeń jest taki, żeby zrobić elementy, które wyszły na przeglądzie i autko po tym mechanicznie będzie cacy. Równocześnie pozbędziemy się w końcu chromowanego pseudobullbara, który już mnie okrutnie drażni, zaś z progami chyba poczekamy na jakieś fajne rurkowe pod Hi Lift'a (jakieś polecane?).
Spalanie w zimowych warunkach, na ATkach, raczej miasto i na najczęściej krótkich dystansach :? wyszło 11l.
A i na przyszły rok ogrzewanie postojowe...
Załączniki
A to coś z zupełnie innej beczki:)
A to coś z zupełnie innej beczki:)
Kolega walczy...
Kolega walczy...
Zimowa sceneria
Zimowa sceneria

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: HunterR32 »

Fajna 95 :) widze ze utknales w sniegu hehe ale niebyl zbyt gleboki chyba ze juz zescie sporo odkopali? blokada tylniego most nie pomogla? co do KTO to na dniach wkleje fotke bo mam na innym kompie, jak wyszly w konfrontacji z moja LC 90 :D

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: milczacy »

oskar pisze:Święta zweryfikowały blokadę tylnego mechanizmu różnicowego...raczej martwa, teraz trzeba zajrzeć czy zupełnie czy tylko niektóre organy obumarły. Kufa w tym konkretnym momencie by mnie wyciągnęła bez jąknięcia, ...
Kolega przecież napisał 8)

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: HunterR32 »

Jest mała rożnica w wielkości :D
Załączniki
Jak bede sprzedawal Toyke to napisze ze gratis daje 30 ton stali :lol:
Jak bede sprzedawal Toyke to napisze ze gratis daje 30 ton stali :lol:

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: tadeo »

Oskar, gratulejszyn :)
cudowne chwile przed Wami :) :)

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

HunterR32 pisze:Jest mała rożnica w wielkości :D
I o to chodzi :D
tadeo pisze:Oskar, gratulejszyn :)
cudowne chwile przed Wami :) :)
Dzieki, pamiętam jak jadąc na urlop we wrześniu mówilismy sobie zajedziemy do Tadeo, umówimy się na oględziny pro forma i bierzemy :wink: a tu już po sprawie :?
Chętnie bym również ściągnął plastiki z boków, ale jak zaślepić otworki po nich...przerbiałes to, chętnie posłucham.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: tadeo »

oskar pisze:
HunterR32 pisze:Jest mała rożnica w wielkości :D
I o to chodzi :D
tadeo pisze:Oskar, gratulejszyn :)
cudowne chwile przed Wami :) :)
Dzieki, pamiętam jak jadąc na urlop we wrześniu mówilismy sobie zajedziemy do Tadeo, umówimy się na oględziny pro forma i bierzemy :wink: a tu już po sprawie :?
Chętnie bym również ściągnął plastiki z boków, ale jak zaślepić otworki po nich...przerbiałes to, chętnie posłucham.
Pozdrawiam
"od tył Panie damy blaszkę i spawniemy a potem zaszlifujemy a potem pomalujemy..." czyli 4 tysie....... za prawie nowy alkier na calosci....

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Kames »

tadeo pisze:Oskar, gratulejszyn :)
cudowne chwile przed Wami :) :)
tak cudowne :!: bo ci sie siedzenia rozkładają i masz duzy bagaznik hihihi

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

I o to chodzi:D

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: konus »

oskar będziemy się w lato pewnie widywać, jakoś bardzo znajomo miejsca z fotek wyglądają. :lol:

Co do blokady to niestety częstą bolączką nieprawidłowo użytkowanych aut ( po szosie tylko ) jest jej usterka, jednak nie musi się to wiązać z jej wymianą gdyż często pada system załączania.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Tuco »

blokadom najczęściej szkodzi erozja aluminium z którego jest zrobiona obudowa. Jeśli będziesz chciał naprawiać sam to rzuć okiem na forum sporo już o tym pisali.

ODPOWIEDZ