HJ60 1986

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

HJ60 1986

Post autor: Remiołek »

Witam.
Dobrze jest się podzielić radością. Auto przybyło z Islandii. Oczywiście dzięki ingerencji oraz uprzejmości oraz determinacji Rokfora32. Za co i teraz chcę podziękować. Jak Toyota? Przelatane 322 tyś. km, silnik ok, ale już pod domem padły świece. Będzie wymiana, i dobrze. Coś postukuje z przodu przy skręcie w prawo. Jednak 50 cm śniegu skutecznie uniemożliwia szukanie usterki. Nadwozie cokolwiek pogryzione ale jak na auto z Islandii naprawdę w normie. Rama to temat na kolejną jesień. Choroby wieku widać w wyposażeniu elektrycznym. Termometr, podświetlenie zegarów oraz elektrycznych bajerów (np. włączniki szyb) nie działają. Centralny zamek do sprawdzenia. Tylne amorki do wymiany. Reszta wyjdzie w praniu. Plan zakłada przygotowanie auta do zimy. Ma wozić zaopatrzenie do Bacówki. Ale spokojnie i metodycznie będzie szykowana na wyprawy. Ileż w końcu można podziwiać, cokolwiek piękny, ale jednak ten sam widok. Obuwie 35x12,5x15 przezimuje w piwnicy. Pewnie założę na zimę 235/75R15. Ale ostatecznej decyzji nie podjąłem. Moja Ania też powiedziała: buduj domek dla Toyotki. Mądra dziewczyna. Posłucham. Podsumowanie? Umarł król-Isuzu, niech żyje król-HJ60. A raczej cesarz.
Pa

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: HJ60 1986

Post autor: Pyrka »

Gratulacje. No i wytrwałości :D

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: HJ60 1986

Post autor: Maciek »

Świeca to chyba tam jest tyko jedna, taka płomieniowa (ale głowy nie dam). Amorki w ASO kupowałem po 180 zł/ sztuka. A blachy nie przeskoczysz, bo ząb czasu....
Powodzenia, ja moją daję do roboty za tydzień

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: HJ60 1986

Post autor: Meris »

na HJ60 swiecy som 6 szt.... i wymieniac prawidlowie czeba wszystkie...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: HJ60 1986

Post autor: konus »

Nie rozmawiamy to o problemach aut.
Zapraszam do zakładania odpowiednich tematów w podforum j6

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: HJ60 1986

Post autor: estewes »

Remik,jak tam przebiega remont blacharki w twojej HJ60 :D
wrzuć jakąś fotkę :wink:

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: HJ60 1986

Post autor: Patry »

Maciek pisze:Świeca to chyba tam jest tyko jedna, taka płomieniowa (ale głowy nie dam). Amorki w ASO kupowałem po 180 zł/ sztuka. A blachy nie przeskoczysz, bo ząb czasu....
Powodzenia, ja moją daję do roboty za tydzień
płomieniowa jest w dolocie tylko w 12H-T
2H ma normalne świece żarowe sztuk sześć i komorę wirową

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: HJ60 1986

Post autor: Remiołek »

Emilu, robota idzie jak nasze PKP. Na całej linii opóźnienia. Na razie tylko podłoga, reperturki tylnych błotników, błotniki przednie i pas przedni też już zrobione, ale sam widziałeś, że to tylko część tego co trzeba zrobić. Auto cały czas pracuje, mój zaprzyjaźniony remontowiec pracuje, u mnie brak garażu- jak dam radę w tym roku to będzie powód żeby dać na tacę.
Patry. rację prawisz. Nie pisałem o tych świecach wcześniej, bo mi Szatan zabronił.
Zdjęcia? Może za jakiś czas. Może.

Pozdrowionka

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: HJ60 1986

Post autor: Remiołek »

Jak słusznie zauważyłem wątek o mojej Hajocie jest jakiś taki pusty :( .

Więc małe podsumowanie tych paru rzeczy, które się (o dziwo) dokonały.

O turbinie jest tutaj: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=7411" onclick="window.open(this.href);return false;

Zderzak z płytą pod wyciągarkę od wczoraj "wisi" i cieszy. Zderzaka nie ma sensu focić, bo jest to zderzak od Nixona, znany forumowiczom z tego miejsca: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... &start=105" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzięki temu pokażę kiedyś wnukom zdjęcie zderzaka w jubileuszowym newsletterze Toyoty (tym wydanym na 60-lecie TLC) oraz jego formę namacalną na nadal jeżdżącej 60-tce i każę go pucować do połysku :mrgreen: .

I też dzięki Nixonowi zagościła na tyle ori wanna do przewożenia łatwobrudzących rzeczy. Ziemniaki uważam za takie- szczególnie w wożone w workach.

Inne maleństwa to snorkel Safari, resory OME +200 na tyle (uprzedzę pytanie- nic nie strzela, za to sztywno jest na pusto). Pewnie jeszcze coś pominąłem. Ale to dla tego, że były to rzeczy nie wychodzące za normalną obsługę auta.

Z rzeczy, które mnie zaskoczyły to awaria jednego silniczka mechanizmu opuszczania szyby. Dzięki Faziemu dostałem (dosłownie- dziękuję Fazi) drugi, który też niestety ogłosił kapitulację. A winę za to ponosi/ponoszą odklejone magnesy stojana, które blokują wirnik, a ten w odpowiedzi na przemoc pali uzwojenie. Więc posiadaczy takiego ułatwienia jak elektryczne szyby w J6 zachęcam do kontroli swoich silników. Nowy w ASO to skromne 238 eurasów.

Na obecną chwilę to tyle. Ciąg dalszy na pewno nastąpi. A plany są już mocno zakreślone.

LEŚNY
Członek Zarządu
Posty: 633
Rejestracja: 26 gru 2010, 19:35
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: HJ60 1986

Post autor: LEŚNY »

Niechaj się ziszczą 8)

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: HJ60 1986

Post autor: Remiołek »

I jeszcze zdjęcie aby pokazać czemu to TYLE trwa, tzn. remont auta. Trwa TYLE bo część np. napraw bieżących robi u mnie tak:

Obrazek

Nie odpowiem teraz co Rokfor tam robi. Ale ten z forumowiczów, który najbardziej zbliży się do prawdy coś wygra. Co- to też na razie tajemnica.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: HJ60 1986

Post autor: consigliero »

diagnozuje

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: HJ60 1986

Post autor: Pyrka »

Rokfor - jako człowiek nie lubiący spiekoty - znalazł kawałek cienia, żeby położyć się wraz z Tobą i laptokiem pod 60-ką i uzgodnić zakres modyfikacji auta i kolor docelowego lakieru. W momencie, w którym wyczołgałeś się żeby zrobić mu zdjęcie oglądał autko, które wskazałeś mu jako cel realizacji i zastanawiał się nad zastosowaniem tego samego patentu jak poniżej - czyli instalacji na przepracowany olej roślinny z McDonalda, który wskazuje drogowskaz znad baru w bacówce. Zgadłem, zgadłem?!

http://www.proffittscruisers.com/stage- ... -4bt-.html

Obrazek

ODPOWIEDZ