4Runner '92

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

4Runner '92

Post autor: Pyrka »

Mój 4Runner. Rocznik 1992, 2-gi silnik 2.4D przeszczepiony po adaptacji z 70-ki. Przebieg licznikowy 380 tys, silnik przy wyjmowaniu z 70-ki miał 240 tys. Auto przyjechało w połowie 2008 z południa Włoch, dzięki czemu nie miało gdzie zardzewieć. Podobno podniesiony o 2", ale się nie znam. Kupiłem już w Polsce, po drodze od sprzedawcy-oszusta zmielił się rozrząd i kawałek silnika - stąd ten drugi silnik.

Czego szukaliśmy:
- tańszy od Land Cruisera,
- brak pieniędzy na nowy,
- konieczność posiadania auta z miejscem na psy,
- ma mieć klimatyzację
- ma wjechać gdzie nam się podoba
- nie potrzeba nam auta do jazdy ekstremalnej.

No i zdecydowaliśmy się na 4R. Auto ma homologację ciężarową + 4 osoby czego efektem jest stawka ubezpieczenia w wysokości 575 zł rocznie przy DMC dla tego modelu (co dobrą kwotą jest). Samochód ma 17 lat - nie przekraczam na trasie 100 km/h, nie jeździ w ciężkim terenie, średnie spalanie około 10l/100km. Olej kontrolowany z małą dolewką co tankowanie. Skrzypi trochę i plastiki już nie nowe, ale wjeżdża tam gdzie chcemy i nie wymaga specjalnej troski przy przejeżdżanu wśród krzaków, gałęzi itd. Sie porysuje to sie porysuje. Auta nie chcemy ulepszać bo robi to co trzeba, dbam o niego na codzień (no może opony większe i wytrzymalsze założymy kiedyś). Nasz 4R spełnia obietnicę z tej reklamy, tego właśnie szukaliśmy http://www.youtube.com/watch?v=fLW_sBzHDQg

Jak deszcz popada to wygląda po przyjeździe do domu zazwyczaj tak - artystycznie :-):

Obrazek

Więcej tutaj: http://www.flickr.com/photos/36360193@N ... 718155216/
Ostatnio zmieniony 01 cze 2009, 18:13 przez Pyrka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: 4Runner '92

Post autor: Northern Sun »

zdejmij skid plate, przedni bumper trim, tablice tez w sumie mozesz zdjac albo na sznurowke :) i w teren, (na zime trim spowrotem bo chlodnica bedzie do wymiany :P )
4runner daje rade, stokowka z tego co widze, kumpel ma ten silnik w 84 4runner oczywiscie :D

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: 4Runner '92

Post autor: Dragunov »

fajny, masz szczescie ze bez plastikowych poszerzen - fajnie gnije pod tym ;)

imho mila galeria na Flickr - zapraszam do mojego smietnika :wink:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: 4Runner '92

Post autor: Pyrka »

A nie mogę Cię znaleźć na tym flickr - podeślij mi linka.

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: 4Runner '92

Post autor: Dragunov »


ODPOWIEDZ