Nowa Zelandia

Moderator: luk4s7

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Nowa Zelandia

Post autor: drako »

Witam
Ogladajac w ten weekend relacje z rundy wrc w nowej zelandii postanowilismy pojechac tam ( np w lutym).

Plan jest taki zeby na miejscu wynajać samochod ( campera na 6 osob ) i objechac sobie zielona wyspe.

i tu moje pytanie.
Czy macie jakies doswiadczenia z podrozowaniem po nowej zelandi, zwlaszcza jakie sa realne kozty takiej wyprawy ( koszt wynajmu auta, firmy oferujace to itp)


pzdr Drako

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

kumpel zrobil sobie w ten sposob z rodzina new year'08. camper, 5osob, miesiac
wspomina swietnie. daj chwile- dowiem ci sie wszytsko w sprawie

emsi

Post autor: emsi »

W którymś z początkowym numerów Wypraw4x4 była opisywana chyba wyprawa Nomadów z dzieciakami, ale nie do Afryki, tylko dookoła świata.

Byli też w NZ. Moi przyjaciele spędzili tam 6 miesięcy przy okazji kontraktu. Ale oni kupili Suzuki Jimny.

Internet Ci wszystko powie. To cywilizowany kraj.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

Ha miałem tam mieszkać zamiast w Polsce od 2002 roku.

Wynajem campera to rzecz prosta możesz to zrobić przez dowolne biuro podróży już w europie, np w Niemczech czy Anglii, możesz bez problemu zrobić to na miejscu, będzie taniej a na pewno coś wynajmiesz.

Ja wizę i wszystkie papiery ( pozwolenie na prace, studia, zameldowanie, przemieszczanie się między stanami) załatwiałem przez polską ambasadę w Anglii która załatwiała to z ambasadą NZ w londynie. Można też było załatwić to w ambasadzie GB w PL, ale tego nie testowałem. Teraz mamy ambasadę w PL więc powinno być bezproblemowo.

W NZ bardzo lubią Polaków, jest nas tam parę tysięcy jeszcze z okresu II wojny światowej. Kiedyś ( a może i teraz) był to najbezpieczniejszy kraj świata. W 2001 roku mieli problem bo ktoś zgwałcił kobietę gdzieś nad morzem i okazało się że to jakiś turysta.

Kraj dla mnie marzenie, góry i morze prawie przez cały rok gotowe na moje przybycie, pełne bezpieczeństwo, super auta ( lubię auta z kierownicą po prawej stronie :twisted: ), fajna pogoda, super możliwości kształcenia.

Nie jestem tylko przekonany co do słuszności wyboru lutego jak miałby to być wyjazd na miesiąc. Ja bym wybrał przełom grudnia i stycznia.

Musisz zwrócić uwagę na to że NZ jest Państwem wyspowym, z bardzo słabo rozwiniętą siecią dróg (tylko między dużymi miastami są asfalty), płaci się za promy.

http://nowa.zelandia.geozeta.pl/ poczytaj masz kopalnie wiedzy z której sam się teraz dowiedziałem że wiz dla polaków na 3 miechy niema :oops: hehehe

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Post autor: Zbyszek »

Dużo na ten temat wie Robert który był na Yocie takim obklejonym mapą i zdjęciami samochodem.Był tam 3 razy po 2 miesiące i jest zachwycony w tym roku pod koniec grudnia mam nadzieję że pojedziemy tam z nim. On nie działa na forum ale można go złapać na skype Globi z Krakowa

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Post autor: drako »

dzieki za odzew czekam na nastepne info.

co do terminu, to slyszalem od znajomej mieszkajacej w australii ze najlepiej jest tam wlasnie w lutym( nie za cieplo nie za zimno) , ale jest to subiektywna opinia.

okres sylwestrowo swiateczny jest najczesciej najdrozszym ( bilety samolotowe) , wiec raczej odpada a w okresie naszych wakacji trzeba penetrowac okolice tej czesci swiata bo jest cieplo i przyjemnie.

ODPOWIEDZ