Rumunia 23 lipca 2008

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Rumunia 23 lipca 2008

Post autor: emilio »

Witajcie !

Czy ktoś się wybiera miedzy 18 lipca a 5 sierpnia do Rumunii??konkretnie w rejon G. Apuseni i Rodanskich ... :D

emilio

Woody
Klubowicz
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2007, 18:23

Post autor: Woody »

Witam,

Ja mam ochote pojezdzic po Rumunii miedzy 20 a 26 lipca.
Jak na razie brak szczegolow.

Pozdr.
Woody

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Rumunia

Post autor: emilio »

Witaj Woody :)
19 lipca będę w okolicach Oradei , stamtąd troche na południe , a dalej sie zobaczy . . . w większym gronie będzie raźniej :)

Pozrd.
Emilio
P.S
e.lubowiecki@impel.pl

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Paweł już pojechał więc pewnie nie przeczyta tej wiadomości.

Woody
Klubowicz
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2007, 18:23

Post autor: Woody »

Witam,

Wyjechalem ale jestem w Polsce. Do Rumuni wyjezdam 23go o 7 rano z Barlinka na granicy ze Slowacja.
Niestety mam lichy dostep do internetu.

Pozdr.
Pawel/Woody

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Post autor: slawek »

No nie wytrzymam i się pochwalę ;)
Jadę razem z Pawłem do Rumunii

Woody
Klubowicz
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2007, 18:23

Post autor: Woody »

Kilka osob/autek wybiera sie do Rumuni w terminie ok 20-go lipca. Pewnikiem kogos spotkamy na miejscu.
Moze nawet bedzie wiecej chętnych na wspolne biwaki/ogniska.

Pozdr.

Woody

Woody
Klubowicz
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2007, 18:23

Post autor: Woody »

Bylem i wrocilem.
Bylo super fajnie i udalo sie troche objechac ten kraj:
droga 67C robi wrazenie szczegolnie kiedy na Pasul Urdele jest sie w srodku burzy z blyskawicami, sypiacym sniegiem z gradem i zerowa widocznoscia.
Trasa Transfogaraska to piekne widoki i spore zmiany temperatur od +34 na dole do zaledwie +9 na gorze i zwaly sniegu.
Zamki Drakuli, Bukowina z mieszkancami mowiącymi po Polsku, monastyry i wesoly cmentarz w Sapancie.
Zostało jeszcze sporo do zwiedzenia wiec pewnie jeszcze zawitam do Rumunii.
Kraj sie rozwija bardzo dynamicznie i zapewne za trzy lata mozliwosci noclegu w hotelu, pensjonacie lub agroturystyce bedzie tak latwe jak obecnie w Biesczadach. Bankomaty do wyplaty gotowki pewszechnie dostepne w miastach a cany bardzo podobne do tych w Polsce.

Generalnie wyjazd uwazam za super i polecam Rumunie jako cel na kilkudniowa wloczege.

Pozdr.
Woody

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Post autor: slawek »

Wyjazd był super, z Gosią i Pawłem spotkaliśmy się już w Polsce, z Iloną i Emilem już w Rumunii.
Po drodze dołączył jeszcze na krótko Igor z ekipą na Dyskotece.
Przepiękne krajobrazy, próby off-roadowe też były, przydała się wyciągarka Pawła.
Trafiliśmy na ciekawy okres, tuż po powodziach - drogi w górach dosłownie zdemolowane!
Dziękuję wszystkim za wspaniałą przygodę, zwłaszcza Pawłowi za opracowanie i przeprowadzenie planu wycieczki.
Tydzień na Rumunię to zdecydowanie za mało!

Mały konkurs - kto widział (ma zdjęcia) głów wyrzeźbionych w górze z piaskowca międzu polskimi wsiami - Plesza i Kaczyca? Mam nadzieję, że nikt oprócz nas ;)

PS 1.
straty w aucie: urwany amortyzator PT (i tak był do wyrzucenia ;), urwany czujnik ABS - mea culpa,
PS 2.
graty których nie warto zabierać: płyn do chłodnicy - przez pomyłkę wlałem go do spryskiwacza, jak już zalałem do pełna to niebieskie cudo to sobie przypomniałem, że do spryskiwacza kupowałem czerwony ;)))

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Post autor: emilio »

Minęło juz trochę czasu od powrotu do kraju ... i jakoś cięzko się przestawić ...ach te wspomnienia i emocje .... :)
Wyjazd super , piekne góry, krajobrazy ,życzliwi ludzie i super towarzystwo Gosi z Pawłem cały czas u uśmiechniętej Agi ze Sławkiem i "przygodowej ekipy LandRovera :wink:
Trasa 67C pozostanie na długo w pamięci . Kapitalne widoki i dreszczyk emocji przy zmieniającej się pogodzie . Słowa uznania i podziękowania dla Pawła z przeprowadzenie ekipy przez ten szlak w szczególności podczas zjazdu w chmurach i burzy ....
Tak ,mozna z całą pewnością stwierdzić ze tydzień lub dwa to to stanowczo za mało.
Z Iloną byliśmy w sumie o tydzień dłużej zaliczyliśmy jeszcze malownicze Góry Apuseni z płaskowyżem Padis , okolice Hunedoary , Sigishoarę ,pieszą wycieczkę w G.Fogarskich Bukowinę Muramaresz ... jednak wiemy że Rumunia to kraj do którego wrócimy pewnie juz w przyszłym roku aby lepiej spenetrować tereny graniczące z Ukrainą i Mołdawią... Myślę ,że trzeba się spieszyć przed postępującą komercjalizacją .....
A po głowie chodzi mi jeszcze ALBANIA - co Wy na to??

Jeszcze raz dzięki!
Pozdro
emilio

P.S Co do auta to bez zarzutu , jedynie popękał aluminiowy bagażnik dachowy , jak się nie da pospawać to na szrot...no cóż czasem nie warto oszczędzać ..... :cry:

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Post autor: slawek »

Emil, wybierasz się na jedną z imprez toyotowych w sierpniu? (patrz wątek dotyczący imprez otwartych). Może uda Wam się wpaść do Ostrowi Mazowieckiej, wymienilibyśmy się zdjęciami. Paweł też oczywiście będzie.

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Post autor: emilio »

Cześć !

Super!
Wybieram się Yota Spot !
Zdjęcia juz przygotowane :)

pozdro

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Post autor: slawek »

Extra, do zobaczenia!

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: Rumunia 23 lipca 2008

Post autor: Meris »

Załączniki
0005.jpg
(113,74 KiB) Pobrany 460 razy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rumunia 23 lipca 2008

Post autor: kylon »

Miło Cię Meris powitać na naszym forum.

ODPOWIEDZ