poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: Emu »

Jak w tytule. Czy ktoś posiada ?

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: Kajman »

Tak najpierw zapytam sie - w jakim celu Ci potrzebna mapa pod Ozi dla Hiszpanii ?? Czy wybierając sie np do Maroka chcesz korzystać z map pod Ozi przejeżdżając przez Hiszpanię ??
Jeżeli tak to powiem Ci że to nie ma sensu
Jeżeli sa mapy - to sa to np jakieś sztabówki i to przeważnie z lat co najmniej 90-tych. A to ma się nijak do istniejących tamtejszych dróg. Chyba że chcesz pojeździć typowo off po Hiszpanii. Był okres że jedziłem co roku do hiszpani i z roku na rok były nowe odcinki np autostrad czy innych dróg których nie było rok wcześniej

Jeżeli korzystasz np z laptopa i masz ozi - z którego korzystasz w maroku - to na dojazd przez europe zastosuj Automape np microsoftu 2010 - gdzie masz nawet odcinek obwodnicy krakowskiej która była oddana na przełomie 2009/2010 - czyli dosyć dokladna. Sam z niej korzystam - i powiem że sprawdza się znakomicie - pieknie chodzi pod CF-18

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: misiekG »

mnie sie wydaje, że Emu bierze alternatywę wyjazdu do Maroka(wcale sie nie dziwię, w stosunku do ostatnich wydarzeń w krajach Afryki północnej) i szuka w miarę przyjaznych miejsc klimatycznych w tym terminie do odwiedzenia, niestety ja sprawdzałem w swych zasobach i tych terenów pod oziego nie posiadam, szukaj w necie.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: Pyrka »

1. Google
2. Wpisz "Pirineos 1:25 000 mobilepassion"
3. :mrgreen:

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: Emu »

Misiek: przejżałeś mnie :). Oczywiście szukam alternatywy. Sytuacja w tej chwili w każdym kraju Afryki północnej jest nieprzewidywalna, jeśli nie uspokoi się to nie wjedziemy do Maroka. Z plecakiem bym wjechał, z autem nie za bardzo - jeszcze mi się przyda na innych wyprawach.
Pyrka dzięki za linka, spróbuję to dzisiaj ściągnąć.

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: Kajman »

mam takie mapy
nie znam roku wydania
ruskie sztabówki
tylko w skali 1:500k
z plikami kalibrującymi

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: milczacy »

1:500 k to dość kiepska skala
to już lepiej Automapę Europa a mapy kupić papierowe na miejscu

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: grzes »

jest kilka map...
poszperam w domu, bo siedze w szpitalu...

z tego co wiem to wiecej jest pod garmina...

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: Emu »

Pyrka pisze:1. Google
2. Wpisz "Pirineos 1:25 000 mobilepassion"
3. :mrgreen:
niestety te pliki są jakieś zepsute, nie można ich rozpakować, po wpisaniu hasła pojawia się komunikat o błędzie danych. Jeśli ktoś ma taką mapkę to moze załadowałby na klubowy ftp ?

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: fobos »

Wszystko działa. Hasło do pierwszego pliku to *OziMaps* - musisz wpisać gwiazdki. Ściągnie ci się mały plik tekstowy z adresem, spod którego można zassać mapy. Ściągnąłem na próbę pierwszy plik, czyli Wyspy Kanaryjskie. Wyglądają bardzo fajnie. Jak reszta map jest też taka, to super.

BTW: @Pyrka jesteś wielki. Co ja się naszukałem map zachodniej europy. A tu bęc, link pod którym jest praktycznie wszystko co mnie interesowało :).

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: grzes »

mozecie to wrzucic na jakis bardziej lokalny serwer ??

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: Pyrka »

grzes pisze:mozecie to wrzucic na jakis bardziej lokalny serwer ??
A po co? Pisze przecież Fobos, że działa.

Dodatkowo, jak kto lubi wiedzieć więcej przed wyjazdem w Wikiloc są jest opisanych ponad 150 szlaków 4x4 w regionie Pirenejów - łącznie ze zdjęciami, wysokościówką itd. http://pl.wikiloc.com/wikiloc/map.do#lt ... &tab=0&a=3

Gotowy szlak można sobie wyeksportować "na gotowo" z Google Earth do Oziego w formacie .kml, który, jak widzę, jest czytelny dla OziExplorer http://www.oziexplorer3.com/eng/features/features.html.

Naoglądacie się wszystkiego w internecie to już nie będzie trzeba wyjeżdżać :wink:
Załączniki
Wikiloc.jpg

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: grzes »

spoko spoko...

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: Emu »

fobos pisze:Wszystko działa. Hasło do pierwszego pliku to *OziMaps* - musisz wpisać gwiazdki. Ściągnie ci się mały plik tekstowy z adresem, spod którego można zassać mapy. Ściągnąłem na próbę pierwszy plik, czyli Wyspy Kanaryjskie. Wyglądają bardzo fajnie. Jak reszta map jest też taka, to super.

BTW: @Pyrka jesteś wielki. Co ja się naszukałem map zachodniej europy. A tu bęc, link pod którym jest praktycznie wszystko co mnie interesowało :).
fobos chyba sciagamy z innego zrodla. Twoje to rapidshare ? U mnie pierwszy plik to wybrzeze adriatyku, kanarow wogole tam nie ma. Plik kierunkowy, ktory jesr spakowany jako .rar jest z błędem - nie chce się rozpakować. Jak mmożesz to wyślij link do strony z ktorej sciagasz te pliki.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: poszukiwana Mapa Hiszpanii/Pirenejów na Ozi CE

Post autor: consigliero »

Kolego Pyrka stawiam piwo , niekoniecznie wirtualne, za takie fajne narzędzie . Jako fan GPS i wszystkiego co związane z wycieczkami wielokrotnie kombinowałem jak pokazać swój ślad. Przyznacie że zdjęcie sladu z googla nie daje żadnego obrazu , atutaj nie dosyć że widzimy to jeszcze mamy dostęp do danych pokazujących stopień trudności . Brawo
http://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=1496434" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM 8)

ODPOWIEDZ