Islandia 2011

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Islandia 2011

Post autor: JASTRZAB »

Witam

Szukam chętnych na 2-3 tygodnie, plus tydzień na dojazd i powrót.
Termin wczesno-wakacyjny. Interior na 2-4 samochody. Gonic raczej nie będziemy, chociaż może zaliczymy fiordy północne, kto wie?

pozdrawiam
MJ

Awatar użytkownika
zezik
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2010, 21:57
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Islandia 2011

Post autor: zezik »

Czesc,

To moze sie gdzies spotkamy :D - my mamy rowniez mamy w planach islandie ale jak to bywa do konca nigdy nic nie wiadomo. Jak narazie plan mamy na lipiec, promem z Danii. Jak planujecie dostac sie na islandie ?

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Islandia 2011

Post autor: JASTRZAB »

Witam
Byłem trzy lata temu, płynąłem z Danii. Plaże nad morzem północnym bywają ciekawe, ale przejazd upierdliwy, nie można się rozbić na dziko. Można próbować z Bergen, ale o ile pamiętam na Owczych jesteś wtedy jeden dzień krócej. Wyspy fajne, ale pod warunkiem, że będzie pogoda (oby zlewy nie było). Na wyspach są dwa porciki z kiblami w których można przenocować ( nie w kiblach :) chociaż taki nocleg czasami może uratować życie) bez konieczności udawania się kolumną samochodów do jedynie słusznego hotelu.
Z dziadkami opiekującymi się porcikami można się dogadać i nawet namiot rozbić. Wyspa jest oczywiście pogrodzona, płatne tunele itd.
Plan jest taki aby zaliczyć troszkę interioru.
Wyprawa również pod kątem fotograficznym.
Na razie szukam kameralnej ekipy, badam możliwości. Nic zobowiązującego, plany awaryjne na Grenlandię, czy Rumunię również są.
Na 90% wiosną będę tydzień w Szwecji, jak by się ktoś wybierał to zapraszam.

MJ

Dziobo
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2009, 20:57
Auto: HJ60

Re: Islandia 2011

Post autor: Dziobo »

hej
mamy podobne plany, termin do uzgodnienia.
wakacje oczywiście są najlepszym czasem.
Macie może jakieś informacje jak się tam najtaniej dostać oczywiście z Toyotą ?
pozdrawiam

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Islandia 2011

Post autor: JASTRZAB »

Wiesz kryzys mają, to i tanio będzie jak barszcz.
Niestety standardowo tylko Smyrylline
Ka...wa, taki kosztorys dostałem, wiedziałem że będzie drogo, ale nie aż tak. Liczyłem na okolice 9K

Rejs podstawowy: Hirtshals - Seydysfjordur
Data: 2011-06-28 09:00:00
Czas rejsu: 72 godziny (uwaga rejsy w sobotę od 11.06.2011 do 20.08.2011 - z 3-dniowym postojem na Wyspach Owczych)

Rejs powrotny: Seydysfjordur - Hirtshals
Data: 2011-07-28 10:00:00
Czas rejsu: 72 godzin

osoba dorosła, tam: kabina 3-osob. bez okna, powrót: kabina 3-osob. bez okna
osoba dorosła, tam: kabina 3-osob. bez okna, powrót: kabina 3-osob. bez okna
osoba dorosła, tam: kabina 3-osob. bez okna, powrót: kabina 3-osob. bez okna

pickup
wysokość: 2.3m, szerokość: 2m, długość: 5.5m

Cena za takie połączenie wynosi: 3076 EUR

Samolot dla 3 osób to około 4000 pln, ale wypożyczenie suzi na 2 tygonie z ubezpieczeniem to już około 10000 pln.
dwa tygodnie na objazd całej wyspy po japosku da rade. Ale ta to jaj juz byłem i dziekuje wiecej nie chcę.
Jak dwa tygodnie to trzeba się decydować na fragment.

Tak więc podsumowując koszty samego transportu bez benzyny i wyżywienia
(kiedyś mogłeś wwieźć tylko 3 kg żarcia na głowę i tylko paczkowanego itd., nie wiem jak teraz, a terenówki trzepali wszystkie jak miło, do samych bebechów)
wychodzi droga jak cholera.
Dlatego zastanawiam się jeszcze nad alternatywami.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Islandia 2011

Post autor: qberus »

To "tylko" dwa razy tyle co 10 dni w Grecji dla 3 osób, a wrażenia nieporównywalne :wink:.

Swoją drogą fajne masz te "wycieczki", a ja chyba zły zawód wybrałem :(

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Islandia 2011

Post autor: JASTRZAB »

Dolicz do tego paliwo za jakieś 5k plus wyżywienie. Reszty jak kempingi nie liczę bo to drobne bedą.
Na rodzinne wakacje pęknie 20000 jak nic.
dla mnie to dużo, zwłaszcza, że wykańczam chałupę.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Islandia 2011

Post autor: qberus »

JASTRZAB pisze:...dla mnie to dużo, zwłaszcza, że wykańczam chałupę.
"... przekładasz wajchę - pozycja OFF: nie mogę, nie mam kasy, nie mam czasu, jeszcze nie teraz bo kafelkuję balkon ..."

Też to mam :roll:. A taki wyjazd to jednak raczej w męskim gronie przy podziale kosztów na trzech czterech albo z żoną po odchowaniu dzieciaków. Wyjazd z małymi dziećmi to ( dla mnie ) pomyłka. Raczej nie docenią a po co je katować taką podróżą ...

Ale zapędy jeśli chodzi o kierunki świata mamy podobne więc może się kiedyś, jak już skończymy kafelkowanie :mrgreen: , spotkamy na szlaku :wink:

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Islandia 2011

Post autor: JASTRZAB »

To nie jest tak prosto jak mówisz.

A sprawa małych dzieci to stereotyp. Najważniejsze dla niech jest to, aby rodzica miały blisko siebie i nic więcej.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Islandia 2011

Post autor: jezus »

straszna kasa.......za transport...do tego wszystkie płatne drogi i tunele.. paliwo a o spaniu w hotelu nie wspomnę.....Norwegia...to przy tym mały pikuś...tylko że trzeba daleko pycić by coś ładnego polukać .....zastanawiam sie czy nie lepiej dokładniej zgłebić Ukraine czy Rumunie ...przy o wiele mniejszej kasie........ile to mozna patrzeć na te skały, skały skały....i podłoze wulkaniczne.... :mrgreen:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Islandia 2011

Post autor: consigliero »

JASTRZAB pisze:To nie jest tak prosto jak mówisz.

A sprawa małych dzieci to stereotyp. Najważniejsze dla niech jest to, aby rodzica miały blisko siebie i nic więcej.
I tak i nie , nie wiem co nasze dzieci zapamiętały z pierwszego wspólnego wyjazdu do Szwajcarii. Magda miała 3 lata Tomek pół roku. Z naszym znajomym wybraliśmy się między innymi na Selun http://peakery.com/Selun" onclick="window.open(this.href);return false; jedną z siedmiu księżniczek . Dobrze że nie startowaliśmy z samego dna doliny tylko część trasy pokonaliśmy za pomocą kolejki do przewozu baniek mleka. Resztę drogi Magda pokonała na "barana" do samego szczytu a Tomek śpiąc u mnie w nosidełku. Drugim punktem była wizyta na przełęczy Furka skąd na piechotę poszliśmy na lodowiec Rhone , ani ja ani Felix nie pamiętaliśmy z ostatniej wizyty na lodowcu , że zejście na lodowiec odbywa się drogą ostro w dół z łańcuchami . Dzieci podawaliśmy sobie z rąk do rąk , nie będę przytaczał co na ten temat powiedziała Beata. Każdy następny wyjazd z dziećmi był podobny , my zachwycaliśmy się widokami za oknem , one raczej książka , gameboy itp.
PozdrawiaM
P.S. Islandia pewnie super tylko ten dojazd i psa nie można ze sobą zabrać :!:

Dziku1
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Auto: J95
Kontakt:

Re: Islandia 2011

Post autor: Dziku1 »

consigliero pisze:P.S. Islandia pewnie super tylko ten dojazd i psa nie można ze sobą zabrać
Zaskoczyłeś mnie z tym stwierdzeniem.
Poszperałem i faktycznie. Masakra... Wyjechać na Islandię z psem graniczy z cudem. To nie to samo co wyjazd na inne wyspy (Irlandia, Wlk. Brytania..)
Wprawdzie się da ale tylko naprawdę upartym się uda:
http://www.lecznica.wroclaw.pl/islandia.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kurcze... sam planowałem Islandię za jakieś 2-3 lata. Oczywiście jak zawsze z psem...

przemas987
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2011, 20:58
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Islandia 2011

Post autor: przemas987 »

Witam szanownych forumowiczow.
Temat Islandii widze ze mocno rozgrzany :D
Zapraszam na organizowana przez nas wakacyjna wyprawe podnazwa Hi Tec Iceland Tour. pomimo ze oferta komercyjna to mam nadzieje ze atrakcyjna cenowo i pozwoli wielu osobow zrealizowac swoje pasje i marzenia. Szczegoly na stronie http://www.icelandtour.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

pozdrawiam

ODPOWIEDZ