Mauretania

Moderator: luk4s7

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Mauretania

Post autor: Kajman »

Witam

Kto ostatnio był w Mauretani ??? Potrzebuję wszelkich informacji o granicach, "odcinkach specjalnych" :wink: ,

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Mauretania

Post autor: drako »

Znajomy podroznik mowil , ze strasznie tam sie znowu niebezpiecznie zrobilo
pare miesiecy temu zginal tam kolejny polak ( jadacy Camperem )
Dlatego jak jechac to w wiekszej grupie

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Mauretania

Post autor: Kajman »

6 motorków i na razie ja
jeste ryzyko jest zabawa 8)
żartowałem - może nie jest tak strasznie jak piszą
W tym roku jak jechałem do Azji też trąbili o wojnie domowej w Kirgistanie. Jakoś byłem i nie strzelali do nas.
Ale dzięki - trzeba bedzie poczytać - zobaczymy - słyszałem że Mali nie za bardzo ale ... no obaczym

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Mauretania

Post autor: drako »

Gadaja ze niebezpiecznie jest wszedzie.
sprzed tv sie niebezpiecznie jest ruszyc. :mrgreen:

Jestes stary wyjadacz wiec nie trzeba tu oczywistosci pisac.tak serio- to poprostu sa to fakty, bo ktos zginal ( wczesniej fotografik, jacys francuzi itd) ale gina tez ludzie u nas na szlakach . Gadalem nawet z tym panen, ktory zginal bo naprawial silnik u mojego mechanika.

dlatego trzeba uwazac i nie jechac w jedno auto ( ktore najlatwiej okrasc)
np. 3 auta to juz na tyle silna grupa , ze byle bandziorno nie podjedzie.

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Mauretania

Post autor: Adam »

zadzwoń do Łukasza, organizuje w tym roku min. Mauretanię, myślę że nie będzie robił problemów z informacją nt. wjazdów, tras, etc.
http://www.bezdroza4x4.pl/wyprawa_senegal_2011.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Mauretania

Post autor: Kajman »

Dzięki - zapytam - ale z tego co widzę to traktują jako dojazdówkę mauretanie. Jadą asfaltem wzdłuż wybrzeża
Ja mam zamiar odbić na wschód po przekroczeniu granicy

Grzegorz_Tarnów
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2010, 13:08
Auto: pickup w planach
Kontakt:

Re: Mauretania

Post autor: Grzegorz_Tarnów »

drako pisze:Znajomy podroznik mowil , ze strasznie tam sie znowu niebezpiecznie zrobilo
pare miesiecy temu zginal tam kolejny polak ( jadacy Camperem )
Dlatego jak jechac to w wiekszej grupie
To chyba o to chodzi:
Ostatniego maila do nas wysłał z Senegalu. I tam ślad się urwał. Aż do soboty, 3 lipca, kiedy to dostaliśmy bardzo smutną informację: Medard nie żyje! Zginął 24 czerwca. Jak donoszą tamtejsze media, Medard był w drodze do Koldy. Dotarł do Marandan, miejscowości leżącej około 60 kilometrów od północno-wschodnich krańców okręgu Sedhiou. Zmarł w karetce, w drodze do szpitala. Ratownicy znaleźli go przy samochodzie. Wiemy tylko tyle, że kamper był z przodu uszkodzony... To była już droga powrotna do domu! Z e-maili i SMS-ów, które otrzymywaliśmy wynika, że zwiedził podczas tej wyprawy: Maroko, Algierię, Saharę Zachodnią, Mauretanię, Mali, Burkinę Faso, Togo, Ghanę i Senegal...
za
http://www.polskicaravaning.pl/pl/news/ ... zez-afryke" onclick="window.open(this.href);return false;

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Mauretania

Post autor: Kajman »

Szkoda chłopa - widocznie w tym roku odchodzi dużo ludzi którzy trochę zjeździli świata

Co komu pisane .... mógł równie dobrze mieć wypadek w Polsce, Europie.

Awatar użytkownika
MAC332
Posty: 129
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:43
Auto: LC150 i co? wpl.
Kontakt:

Re: Mauretania

Post autor: MAC332 »

Ja bylem w Dakarze dwa lata temu i muszę powiedzieć, że bylo źle. Każde poruszanie się po mieście musieliśmy robić z przewodnikami, a i tak jednego gościa oskubali do gola ( ale chlop i tak się cieszyl, że przeżyl).
Nie wiem jak jest teraz, może lepiej - z rozmów wynikalo, że większość jest przeciwna terrorowi ponieważ sporo kasy im ucieka bokiem, ale życie jest okrutne i wystarczy jeden terrorysta i można zakończyć żywot.
Ja osobiście wolę unikać tamtych rejonów - po co kusić los.

Obrazek

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Mauretania

Post autor: drako »

Gdy jechal Dakar to oprocz kasy ASO wplywalo mase środkow..... , od turystow, firm, sponsorow po jakies pseudocharytatywne akcje itd.
buissnes sie skonczyl.... kurek sie zakrecil - wkurw sie nasila....bieda i nierobstwo wszedzie.

dlatego trzeba bardzo uwazac.

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Mauretania

Post autor: Kajman »

Do senegalu sie nie wybieramy.

hmm - no zobaczymy co chłopaki powiedzą
na razie wszyscy strasza :?

Awatar użytkownika
MAC332
Posty: 129
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:43
Auto: LC150 i co? wpl.
Kontakt:

Re: Mauretania

Post autor: MAC332 »

Ostatnio bylem także w Nigeri i w lutym tego roku w Kongo - i muszę powiedzieć, że wszędzie ch...nia z silnią.
Na wyprawę napewno bym się nie wybral!!!

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Mauretania

Post autor: czobi »

Kaymanu zawsze z duzym przymruzeniem oka patzre na strony msz itp bo od cholery w tym asekurantctwa
i tak byc musi- na miejscu okazuje sie ze nie taki diabel starszny... ale chyba troche sie tam ostatio dzieje,
jakos widze to nei ballldzo. nie zebym zniechacal bo wiadomo awanturnicza dusza, ale poprostu warto obsewowac njusy
na biezaco i miec we lbie do konca jakis plan beckupowy. zwlaszcza jak sie jedzie tam z innymi ludkami.
dzwon tam gdzie miales dzwonic :wink:
http://www.msz.gov.pl/Ostrzezenia,dla,p ... 14800.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.psz.pl/component/option,com_ ... auretania/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://perspektywa.wordpress.com/2010/1 ... /#more-555" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.yahodeville.com/newsy/index. ... szrok=2010" onclick="window.open(this.href);return false;

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Mauretania

Post autor: czaya »

Kajman pisze:Do senegalu sie nie wybieramy.

hmm - no zobaczymy co chłopaki powiedzą
na razie wszyscy strasza :?
jadą komercyjnie jakieś załogi na początku stycznia.
nie pamiętam kto ich tam prowadzi ale mogę dopytać.

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

Re: Mauretania

Post autor: GrzegorzM »

Moim zdaniem w takiej grupie nie ma co się obawiać. Jest to specyficzny kraj, ale bez przesady.

Ten rok jest straszny. W zeszlym tygodniu w RPA zginęli moi 2 przyjaciele z Węgier, niezapomniana załoga unimoga - ojciec i syn.

ODPOWIEDZ