Norwegia 2011

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: milczacy »

fobos pisze:Uwaga będzie kasztan :wink: , w Lipcu lub Sierpniu, to bym się do Norwegii wybrał.
Ja też :mrgreen:
W lipcu - bo w sierpniu nie mogę brać urlopu, przez co Albanię muszę sobie wybić z głowy ...
Przewodnik po Norwegii kupiony, Pyrkę wymagluję o wskazówki praktyczne 8)

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Norwegia 2011

Post autor: qberus »

Chyba się z Wami zaprzyjaźnię :mrgreen:. STRASZNIE :shock: mnie tam ciągnie. Jeszcze powiedzcie, że w planach Dania, Szwecja i może Finlandia na dokładkę ....

Prezio
Posty: 32
Rejestracja: 04 lis 2010, 11:31
Auto: Xilux 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Norwegia 2011

Post autor: Prezio »

Witam.
Byłem dwa lata z rzędu.Podróżowalismy dwoma hilusiami.Co prawda stacjonarnie na rybkach,ale i tak było zajefajnie.Drogę powrotną robiliśmy przez góry pomiędzy Norwegią i Szwecją trasami prawie nie uczęszczanymi.Przez jakieś 300km widziałem może dwa auta! Odlotowe drogi szutrowe !!Na takie trafiliśmy po szwedzkiej stronie. Sto razy lepsze niż nasze asfalty.Troszkę szkoda, że w nowych Hiluxach powyżej 80km/h uaktywniają się wcześniej wyłączone systemy wspomagania kierowcy, ale i tak można poszaleć. Suuppeerr!!Widoki niezapomniane.
PZDR

Woody
Klubowicz
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2007, 18:23

Re: Norwegia 2011

Post autor: Woody »

Witam,
Chodzi mi po glowie taki pomysl.
Gdansk - Helsinki - prom
Helsinki - Rovanieni - pociag z kuszetkami i platforma na auto, ponoc jest taka mozliwośc
Rovanieni - Nord Cap
Narwik
Lofoty
przez góry do Szwecji
Sztokholm - Gdansk - prom

Termin I pol . lipca, 2 tyg.
Bede wdzięczny za ewentualne uwagi.
Pozdr. Woody

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Norwegia 2011

Post autor: Pyrka »

Woody pisze:Witam,
Helsinki - Rovanieni - pociag z kuszetkami i platforma na auto, ponoc jest taka mozliwośc
Mamy wolność więc niech każdy sobie robi jak lubi, wycieczki PKP ze 105-ką w wagonie też mają pewnie swój urok. Ja objechałem część Norwegii, od wysokości linii łączącej mniej więcej Oslo z Bergen do wysokości Drogi Atlantyckiej. Płynąłem ze Świnoujścia do Ystad, później przejazd kilkaset kilometrów przez Szwecję. Szybka decyzja o wyjeździe, zupki z biedronki, bilet na prom i już. Jechałem moim wykastrowanym Hiluxem tylko z synem więc głupot na odludziach nie robiliśmy. Fiordy i środkowa część Norwegii piękna, najlepsze - to co wyżej - zostawiam sobie "na zaś", bo nie było czasu. Mała fotorelacja jest na klubowym kanale:

Na Nordkapp oczywiście nie dojechałem bo było za daleko i nie było czasu, ale patrząc na zdjęcia widzę, że są miliony miejsc bardziej wartych obejrzenia w Norwegii. Chyba, że chodzi o "zaliczenie".

Ceny prawie wszystkiego w norweskich sklepach nienormalne, relatywnie tanie promy, którymi warto skracać sobie w wielu miejscach drogę, paliwo trochę powyżej 6 zł za litr. Błędem było wjeżdżanei do większych miast takich jak Bergen czy Lillehamer. Piękny, spokojny kraj z którego ciężko się wraca do Polski, gdzie ludzie nie tylko na ulicach ale i w życiu są często dla siebie jak wściekłe psy.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2012, 22:59 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Norwegia 2011

Post autor: Kames »

Piękny, spokojny kraj z którego ciężko się wraca do Polski, gdzie ludzie nie tylko na ulicach ale i w życiu są często dla siebie jak wściekłe psy.
Oooo :!: własnie zawsze to chciałem powiedziec.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Norwegia 2011

Post autor: qberus »

Krótka relacja relacja i fajna galeria. Jak mnie cholera bierze po dniu spędzonym w korkach to sobie oglądam dla uspokojenia :D.

http://www.landserwis.pl/norwegia-turys ... stawowiaka" onclick="window.open(this.href);return false;

Gość

Re: Norwegia 2011

Post autor: Gość »

Woody pisze: Helsinki - Rovanieni - pociag z kuszetkami i platforma na auto, ponoc jest taka mozliwośc
Witam

Zwróć uwagę na dopuszczalną wysokość samochodu. Jak wracałem z norwegii przez finlandię, chciałem skorzystać z tego dobrodziejstwa i defender 110 nie zmieścił się do wagonu - miał 2,1m, dopuszczalnej nie pamiętam.

Pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Norwegia 2011

Post autor: lucjan »

Pyrka pisze: Mała fotorelacja jest na klubowym kanale
Wow! Super relacja. Aż przyspieszę swoje plany - tak się najarałem :mrgreen:

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: grzes »

milczacy pisze:
fobos pisze:Uwaga będzie kasztan :wink: , w Lipcu lub Sierpniu, to bym się do Norwegii wybrał.
Ja też :mrgreen:
W lipcu - bo w sierpniu nie mogę brać urlopu, przez co Albanię muszę sobie wybić z głowy ...
Przewodnik po Norwegii kupiony, Pyrkę wymagluję o wskazówki praktyczne 8)
Kombinuj kombinuj... bedzie gotowiec na wakacje :mrgreen:
ja w przyszlym roku znowu mam ciagaty w Pireneje i taki pewien pomysl zeby je przejechac od Atlantyku po M. Srodziemne...

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Norwegia 2011

Post autor: consigliero »

Fakt że Norwegia ładna jest i jakie mają super asfalty , my byliśmy na południu http://picasaweb.google.com/10916835612 ... giaMaj2005#" onclick="window.open(this.href);return false;
i w górach Jotunheimen
http://picasaweb.google.com/10916835612 ... orwegiaOTC#" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM
P.s. Drogo to też fakt

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: milczacy »

grzes pisze: Kombinuj kombinuj... bedzie gotowiec na wakacje :mrgreen:
ja w przyszlym roku znowu mam ciagaty w Pireneje i taki pewien pomysl zeby je przejechac od Atlantyku po M. Srodziemne...
Kombinuję kombinuję ale jednak w innym kierunku - Twoim ulubionym :mrgreen: Na pewno będę Cię wkrótce bombardował pytaniami o cenne wskazówki :)

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Norwegia 2011

Post autor: drako »

Hej
cwiczyl ktos trase z Kiel ( niemcy) bezposrednio do Oslo.
Jest w sumie fajne polaczenie. Do Kiel mozna bez problemu "od strzala dojechac" prom kosztuje plus minus 200-300 ojro
Fajniej byloby od razu do bergen, ale trzebaby sie przesiadac w dani. Tak sobie dumam , ze takim szlakiem mozna urwac przynajmniej 2 dni "przelotowki"

Wstepnie myslimy zeby moze w przyszly roku pojechac do norwegi ( z przyczepa campignowa)
Co do caravanigu w Norwegi - ma ktos jakies doswiadczenia ? jakies "za" i "przeciw "? czy na szlakach bardzo przyczepa ogrniczy ?

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Norwegia 2011

Post autor: Pyrka »

Ja płynąłem ze Świnoujścia (najbliżej mnie) do Ystad, kilkaset kilometrów przez Szwecję i już. Co do caravaningu to odniosłem wrażenie, że przynajmniej co drugi Norweg ma jakąś przyczepę lub campera. W czasie weekendu wyglądało to tak, że chyba nikt w chacie nie zostaje, żeby oglądać taniec z gwiazdami.

Sam pomysł wyjazdu z przyczepą uważam za fatalny - nie będziesz w stanie przenocować tam, gdzie mógłbyś przenocować jadąc tylko samochodem (np. spodoba Ci się podjechać po dziurach pod jakiś wodospad), poza tym przedraża to promy, drogi, jazdę czyni bardziej uciążliwą itd. Najlepiej namiocik albo spanie na/w aucie. Dzięki temu, że, szanując przyrodę, można wjechać w Norwegii w bardzo wiele miejsc, w które nie da się wjechać w innych krajach, lepiej dać sobie możliwość zbliżenia się do natury i delektowania się nią niż zamykać się w toi-toi.

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Norwegia 2011

Post autor: drako »

wiadomka :)
ale z malym dzieckiem (ok1,5)przyczepa to super sprawa. W tym roku przetestowalismy... teraz ciagnie gdzies dalej
cieszy to co mowisz, ze faktycznie jest tam mase campow

ODPOWIEDZ