• Reklama
www.mtmprofi.pl.pl

Układ kierowniczy

Moderatorzy: wolf, Remiołek, Addams, Kwiatec, Norick

Układ kierowniczy

Postprzez Zbyszek » 04 lis 2008 16:15

Kolega który jescze nie jest w klubie i na forum sprowadził sobie FJ Cruisera i nie działa mu układ kierowniczy(rzęzi, nie ma wspomagania, szarpie). Wymienił płyn bo tylko to potrafił i nic nie pomogło.Prosił aby się spytać na forum jak sobie poradzić z tym problemem. Wrócił właśnie z 75 dniowej podróży dookoła Afganistanu Gelendą, więc jest pusty jak durszlak i interesują go rozwiązania "ekonomiczne"
Zbyszek

Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic

Re: Układ kierowniczy

Postprzez konus » 04 lis 2008 16:18

Niech sprawdzi:
1. napięcie paska jeśli wspomaganie jest hydrauliczne
2. maglownicę czy nie ciekie
konus
Evil Admin

Auto: HJ61

Postprzez kylon » 04 lis 2008 20:46

W tym samochodzie jest listwa czyli tak zwana maglownica nie ślimak. Pierwsza sprawa to czy nie ma wycieków - tak jak Konus pisze. Po wymianie płynu trzeba troszkę odczekać skręcając koła w prawo i lewo przy uruchomionym silniku, aż do odpowietrzenia się układu. Jeśli pompa wspomagania chodziła na sucho przez dłuższy czas prawdopodobne jest jej zatarcie. Zadzwońcie do mnie jutro w ciągu dnia do firmy na stacjonarny. Mam u siebie FJ Cruisera to popatrzę jak to tam jest rozwiązane :wink:
kylon
Klubowicz

Auto: BJ42

Postprzez Zbyszek » 05 lis 2008 09:12

Dziękuję w imieniu Bohdana za rady i chęć pomocy.On się jednak obawia jechać tym samochodem do W-wy z Otwocka i zlecił już warsztatowi demontaż i regenerację pompy wspomagania. Nie widziałem jeszcze tego samochodu ale z opisu(wibrujący zderzak i drżące drążki do włączania napędów) wygląda na to, że jest to piękny prezent dla rzemieślników motoryzacyjnych sprowadzony w ramach pomocy w rozwoju polskiej przedsiębiorczości :cry:
Zbyszek

Postprzez Black » 05 lis 2008 17:04

o to już wiem czyjego FJta widziałem w Otwocku pod pizzerią :-)
hmm z daleka wyglądał całkiem ładnie i zupełnie nie wyglądał na ofiarę "dzwona", na który te objawy Zbyszku niechybnie wskazują
jeśli diagnoza się potwierdzi i listwa jest uszkodzona, to niestety ekonomicznie tego tematu nie rozwiąże, ale jakby co i chciał brnąć dalej, a potrzebował chwilowego ratunku, to warto sprawdzić w EPC czy czasem przekładnia z j9 lub j120 nie jest identyczna (pewnie jest bo to ten sam spód) i szukać używki na przeczekanie
PS od j9 mam takową w piwniczce i mogę poratować, ale to oczywiście po ewentualnej pozytywnej weryfikacji zgodności biorcy, daj znać
Black
Klubowicz

Auto: Forester

Postprzez Bekon » 06 lis 2008 08:57

FJ - ta weszla na rynek w 2007. Troche za wczesnie na zurzycie tych czesci w wyniku normalnej eksploatacji chyba ze byla ostro katowana w terenie. Niestety wydaje mi sie raczej ze byl dzwon...
Bekon

Auto: FJ CRUISER 4,0

Postprzez konus » 06 lis 2008 10:11

Delikatność auta a wyobraźnia kierowcy mogą zdziałać cuda.
konus
Evil Admin

Auto: HJ61

Postprzez czobi » 06 lis 2008 13:58

konus napisał(a):Delikatność auta a wyobraźnia kierowcy mogą zdziałać cuda.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ladneee
czobi
Klubowicz

Auto: classic hill

Postprzez Zbyszek » 07 lis 2008 09:22

Delikatność auta i brak wyobraźni kierowcy mogą stworzyć "super okazję -prawie nowy nie używany w terenie tanio oddam"
Zbyszek

Powrót do FJ Cruiser