Podkładki dystansowe pod łożyska.

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Podkładki dystansowe pod łożyska.

Post autor: LEX »

Będę wymieniał łożyska tu i ówdzie (nie tylko samochód) i przydałyby mi się podkładki pod łożyska. Sklepy, które sprzedają łożyska ich nie posiadają, co jest bez sensu.

Na przykład będę wymieniał łożyska w dyfrze bo wyją i wiem, że po takim czasie to fabryczne podkładki nie pomogą, bo wszystko się trochę powycierało.

Jakieś pomysły? Tylko proszę nie mówcie, żebym sobie wyciął z puszki po piwie bo to nie w moim stylu :-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Podkładki dystansowe pod łożyska.

Post autor: kylon »

Niestety nie jest to chyba proste. Wszystkie podkładki masz dostępne w ASO ale musisz wiedzieć jaki chcesz rozmiar. Typoszereg jest spory. Kilkanaście złotych to chyba nie jest powalająca cena jak potrzebujesz jedną sztukę. Gorzej jak chcesz to robić na zasadzie prób i błędów i wymieniać ileś podkładek aż będzie dobrze.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Podkładki dystansowe pod łożyska.

Post autor: LEX »

Wiem, że są w dupASO. Niestety ja po prostu chcę posiadać komplet podkładek do różnych łożysk ot tak po prostu, bo kiedy ich potrzebuję to ich nie ma.

No i niestety wiem, ze to trudne.

Chyba jedyne wyjście to zakup cienkiej blachy i oddanie jej na laser...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Podkładki dystansowe pod łożyska.

Post autor: kylon »

Chyba chcesz sobie utrudnić życie :wink: A kupisz kilka blach o różnych grubościach. Kto wyprodukuje taką blachę :shock: Podkładki dostępne są w dwa dni a czasem jeden. Jednostkowy koszt produkcji przekroczy zakup nawet kilkunastu różnych grubości w ASO.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Podkładki dystansowe pod łożyska.

Post autor: LEX »

No tak, ale ja nie tylko do samochodu potrzebuję...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Podkładki dystansowe pod łożyska.

Post autor: kylon »

:shock: A to przepraszam :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8368
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Podkładki dystansowe pod łożyska.

Post autor: Rokfor32 »

Z tą blacha to nie jest taki głupi pomysł. Specjalną, kalibrowaną blachę w odpowiednim gatunku da się kupić, wiem, bo używałem, ale nie mam pojęcia skąd była. Ale pamiętam, że arkusze nie były wielkie, wymiarówka coś jak arkusze papieru ściernego. Grzebnij po necie, może znajdziesz.

Natomiast moja rada - kupowanie wszystkich grubości nie ma sensu. Trzeba to tak pokombinować, żeby dało się składać w pakiety, ze stopniami np. 0,05 mm.

Ja kupiłem taki pakiet przy okazji wymiany przełożeń w dyfrze. Pozwala się pobawić z dobraniem idealnego zazębienia, a potem można zamówić w aso pojedynczą podkłądkę w znanym już rozmiarze.

ODPOWIEDZ