zapis śladu GPS

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

zapis śladu GPS

Post autor: Emu »

Korzystałem już z kilku urządzeń i wszystkie mnie zawodziły: gps usb logger - jakis z allegro za 90 zyla (mała pamięć musiałem co 2 dni zgrywać na kompa, zawodny), ozi (niestety zgrywa ślad tylko do kilkuset km), garmin nuvi - także tylko kilkaset km. Szukam czegoś na usb, tylko żebym mogł go właczyć i zapomnieć na najbliższe 20-30k km a potem zobaczyć w google earth dokładny zapis śladu. Co polecicie ?

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: zapis śladu GPS

Post autor: endurance »

Kupujesz Garmina turystycznego np. 60, 62 lub dotykowe Montany i masz po sprawie, zapisuje ślad na karcie, więc wszystko zależy od wielkości karty. Jedne pełny dzień jazdy to 300-700KB np. 699KB to 6174 punkty ze wszystkimi informacjami, a karta 8GB kosztuje kilka złotych. Jak już masz ślad to konwersja do dowolnego formatu jest banalne, ale moim zdaniem najlepsza prezentacja śladu jest w api google, ale to już trochę więcej roboty.

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: zapis śladu GPS

Post autor: Emu »

endurance pisze:Kupujesz Garmina turystycznego np. 60, 62 lub dotykowe Montany i masz po sprawie, zapisuje ślad na karcie, więc wszystko zależy od wielkości karty. Jedne pełny dzień jazdy to 300-700KB np. 699KB to 6174 punkty ze wszystkimi informacjami, a karta 8GB kosztuje kilka złotych. Jak już masz ślad to konwersja do dowolnego formatu jest banalne, ale moim zdaniem najlepsza prezentacja śladu jest w api google, ale to już trochę więcej roboty.

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
wszystko okej, ale na moim nuvi nie mam nigdzie w menu opcji wydłużania śladu do "max. wielkości karty". Zapisuje automatycznie do jakichś 500 km, a potem kasuje ogon.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: zapis śladu GPS

Post autor: endurance »

bo nuvi nie jest turystyczny.

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: zapis śladu GPS

Post autor: Emu »

endurance pisze:bo nuvi nie jest turystyczny.

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
jakiś nowoczesny gps logger z dużą pamięcią ?

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: zapis śladu GPS

Post autor: Husky »

Auto Mapa ma funkcję zapisu śladu, bez limitu

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: zapis śladu GPS

Post autor: consigliero »

Nie bardzo wiem z czym jest problem z tym zapisem śladu. Nie wdając się w polemikę dotyczącą map , nie bardzo wiem jak auto mapa może coś zapisywać jak to jest chyba tylko mapa, ale mogę się mylić. Co do Garminów których posiadałem wiele , to niestety jest tam pewien problem , którego do końca nie rozgryzłem. Podróżując z Zumo 550 nie mam absolutnie żadnych problemów z odczytem śladu który jest zapisywany w plikach i może zgromadzić ich chyba z 15 zanim zacznie je nadpisywać . Każdy z tych plików to zapis jazdy z kilku dni , oczywiście wszystko zależy do intensywności jazdy. Oczywiście jak podłączymy urządzenie do komputera i za pomocą Map source to po odeebraniu śladu zobaczymy tylko zapis zebranych śladów z pilku ukrytego w naszym urządzeniu w folderze Garmin/GPX/ current. Aby zobaczyć lub zarchiwizować dni wcześniejsze , co teraz robię na Zumo 660 (które to urządzenie zostało już dotknięte chorobą która prywatnie nazywam nuwifizacją) należy znaleźć folder Garmin/GPX/Archive otwierając go znajdziemy , ja na ten przykład mam tam 17 plików GPX z datami od 30.09 do 29.10 + ten aktywny Current. Sposób umieszczania tych plików w Archiwum jest dla mnie niezrozumiały bo wewnątrz konkretnego pliku z dnia np 18.10 mamy zapis śladów 0d 2.10 do 17.10 a w pliku z następnego dnia część zapisu śladu z dnia 17.10 też jest tam umieszczona. reasumując poza marnotrawstwem w postaci dublowania niektórych zapisów , czego nie potrafię wyjaśnić mamy z dużym prawdopodobieństwem całą naszą wycieczką zapisaną. Pozsotaje tylko zdobyć informację ile takich śladów nasze urządzenie może zapisać i w odpowiednim czasie zgrac sobie archiwum do komputera wyrzucając je jednocześnie z naszego urządzenia aby zrobić miejsce pod nowe archiwum. Nie wiem jakiego masz Nuwi ale jeżeli posiada coś takiego jak dziennik podróży to tam znajduje się wszystko z pliku Current , aby ściągnąć poprzednie trzeba podłączyć urządzenie do PC lub Mac 8) .
PozdrawiaM

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: zapis śladu GPS

Post autor: Husky »

consigliero pisze: Nie wdając się w polemikę dotyczącą map , nie bardzo wiem jak auto mapa może coś zapisywać jak to jest chyba tylko mapa, ale mogę się mylić.
No i się mylisz, to nie jest tylko mapa

Tu przykład, zapisu trasy, oczywiście np. w Google Earth można sobie sobie zrobić zbliżenie, można zrobić symulację trasy, można cuda cudeńka na co tylko GoogleEarth pozwala. Wystarczy mieć właśnie ślad trasy w odpowiednim formacie.
trasa.jpg
Auto Mapa zapisuje ślad nawet jak nie ma fizycznie w swoich mapach drogi po której się poruszasz.

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: zapis śladu GPS

Post autor: Husky »

a tak wygląda ten sam ślad z wysokości niecałych 2000km
Przechwytywanie.JPG
a tak ten sam ślad z wysokości prawie 500 m
Przechwytywanie.JPG

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: zapis śladu GPS

Post autor: irko »

Zainteresowałeś mnie tym zapisem śladu w AM.
Jak to sie robi??

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: zapis śladu GPS

Post autor: Jureq »


Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: zapis śladu GPS

Post autor: Husky »

menu - GPS - / 1 zakładka / zapisuj ślad - na ekranie mapy powinna się pokazać ikonka "REC"

menu - ustawienia - gps - zapisuj automatycznie ślad , zaznacz "ptaszka" , a poniżej - o max wielkości - utaw "bez limitu"

program będzie nagrywał każdy Twój ruch, nie musisz co chwile go włączać

program zapisuje w formacie *gps, niektóre programy działają z *gps ale np. GoogleEarth chce *kml, więc robisz tak:

menu - gps - / 2 zakładka / - konwertuj ślad i tam wskazujesz który chcesz ślad przekonwertować i działasz i wyjściowo masz plik *kml, który kopiujesz z karty urządzenia i pokazujesz gdzie byłeś.

można zrobić tak, że masz czas i prędkość na tym śladzie

w GoogleEarth wpisujesz wszystkie pliki z danej wycieczki, program sam je łączy, ustawiasz wysokość i kąt patrzenia włączasz Play i wuala !

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: zapis śladu GPS

Post autor: consigliero »

Wyjaśnijmy o czym mówimy, zapis trasy , czy zapis śladu. Co do zapisu śladu i pokazywania w Google Earth to nic szczególnego , bo chyba każdy program jest to w stanie zrobić . Map source potrafi eksportować ślady do Google Earth , tutaj możesz sobie dowolnie zbliżać wyeksportowany ślad http://pl.wikiloc.com/wikiloc/spatialAr ... id=2089798" onclick="window.open(this.href);return false; .
PozdrawiaM

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: zapis śladu GPS

Post autor: Husky »

consigliero pisze:Wyjaśnijmy o czym mówimy, zapis trasy , czy zapis śladu.

dla mnie to jest to samo, program zapisuje ślad, bo trasy nie widzi, ja odtwarzam ślad i widzę trasę :D

w samej AutoMapie też można odtworzyć ślad - trasę

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: zapis śladu GPS

Post autor: Emu »

consigliero pisze:Nie bardzo wiem z czym jest problem z tym zapisem śladu. Nie wdając się w polemikę dotyczącą map , nie bardzo wiem jak auto mapa może coś zapisywać jak to jest chyba tylko mapa, ale mogę się mylić. Co do Garminów których posiadałem wiele , to niestety jest tam pewien problem , którego do końca nie rozgryzłem. Podróżując z Zumo 550 nie mam absolutnie żadnych problemów z odczytem śladu który jest zapisywany w plikach i może zgromadzić ich chyba z 15 zanim zacznie je nadpisywać . Każdy z tych plików to zapis jazdy z kilku dni , oczywiście wszystko zależy do intensywności jazdy. Oczywiście jak podłączymy urządzenie do komputera i za pomocą Map source to po odeebraniu śladu zobaczymy tylko zapis zebranych śladów z pilku ukrytego w naszym urządzeniu w folderze Garmin/GPX/ current. Aby zobaczyć lub zarchiwizować dni wcześniejsze , co teraz robię na Zumo 660 (które to urządzenie zostało już dotknięte chorobą która prywatnie nazywam nuwifizacją) należy znaleźć folder Garmin/GPX/Archive otwierając go znajdziemy , ja na ten przykład mam tam 17 plików GPX z datami od 30.09 do 29.10 + ten aktywny Current. Sposób umieszczania tych plików w Archiwum jest dla mnie niezrozumiały bo wewnątrz konkretnego pliku z dnia np 18.10 mamy zapis śladów 0d 2.10 do 17.10 a w pliku z następnego dnia część zapisu śladu z dnia 17.10 też jest tam umieszczona. reasumując poza marnotrawstwem w postaci dublowania niektórych zapisów , czego nie potrafię wyjaśnić mamy z dużym prawdopodobieństwem całą naszą wycieczką zapisaną. Pozsotaje tylko zdobyć informację ile takich śladów nasze urządzenie może zapisać i w odpowiednim czasie zgrac sobie archiwum do komputera wyrzucając je jednocześnie z naszego urządzenia aby zrobić miejsce pod nowe archiwum. Nie wiem jakiego masz Nuwi ale jeżeli posiada coś takiego jak dziennik podróży to tam znajduje się wszystko z pliku Current , aby ściągnąć poprzednie trzeba podłączyć urządzenie do PC lub Mac 8) .
PozdrawiaM
ło jezu jakie to wszystko skomplikowane... :shock: mi chodzi o proste do bólu urządzenie: włączam jak wyjeżdżam, wyłączam jak wracam, wkładam do kompa i zgrywam. Miałem taki data logger, ale miał za małą pamięć i robił straszne błędy (gówniany GPS). Czy jest co podobnego z "górnej półki " ? Nie mam auto mapy - bezużyteczna poza EU. Bazuje na OSM + ozi.

ODPOWIEDZ