Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: MaxLux »

Kylonix - do tablicy !!

http://www.wyprawa4x4.pl/info/odpowietr ... -5663.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czego sie riebionek nie chwali ze taki patent ma ? - czy to niebieskie pudelko daje jakies nadcisnienie ?

Pucuj sie kolego teraz co i jak to robi

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: hashid »

Czy to nie trochę gadżet. Czy ta puszka-filtr daje obieg zamknięty powietrza?
Skuteczną acz chałupniczo-niekolorową metodą jest zakup kilkunastu metrów przewodów paliwowych i wyprowadzenie pod maskę wykorzystując wyjęte kapturki. Do obudowy skrzyni i reduktora będziesz tylko musiał zamiast kapturków wsadzić króciec do nadziania wężyka. Prosta sprawa - wiem co mówię ja humanista.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: kylon »

A co ja mam się od razu chwalić na forum :shock:
W niebieskim pudełeczku jest system kanalików oraz filterek powietrza. Ma on raczej tylko zadanie zatrzymania ewentualnego syfo pyłu przy zasysaniu. Idzie kolejna dostawa bo się szybko rozchodzą. Tych mniejszych zestawów jest na razie jeszcze spory zapas. Montuje się bardzo przyjemnie bo też już ta czynność jest za nami.

Owszem dla tych co lubią dłubanie to gadżet :mrgreen:. Dla tych co cenią czas i gotowe rozwiązania moim zdaniem fajna sprawa.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: MaxLux »

No to jeszcze brakuje czegos zeby robilo male nadcisnienie bo jak sie dyfry schladzaja to i tak przez takie cienkie rureczki dodatkowo zdlawione filtrem malo powietrza pojdzie ...

Wartaloby tez dac takie nadcisnienie do wincha :roll:

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: hashid »

MaxLux pisze:No to jeszcze brakuje czegos zeby robilo male nadcisnienie bo jak sie dyfry schladzaja to i tak przez takie cienkie rureczki dodatkowo zdlawione filtrem malo powietrza pojdzie ...

Wartaloby tez dac takie nadcisnienie do wincha :roll:
to zamontuj pompkę do akwarium :mrgreen:
co ty będziesz tym Swoim autobusem robił Maxiu?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: kylon »

Rureczki wcale nie są takie cienkie. Znacznie grubsze niż arbowe od blokad.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: MaxLux »

hashid pisze:
MaxLux pisze:No to jeszcze brakuje czegos zeby robilo male nadcisnienie bo jak sie dyfry schladzaja to i tak przez takie cienkie rureczki dodatkowo zdlawione filtrem malo powietrza pojdzie ...

Wartaloby tez dac takie nadcisnienie do wincha :roll:
to zamontuj pompkę do akwarium :mrgreen:
co ty będziesz tym Swoim autobusem robił Maxiu?
Ale nie tylko mam autobus - jeszcze jest moja stara toya, co prawda juz w innych rekach ale dalej "moja" :)
A co tam - nawet "autobus" dostanie odpowietrzenia, jak bedzia mial snorkla, wincha zderzaki to juz w komplecie dostanie wszystko .... :mrgreen:

Kylon - zawsze jest lepiej pchac niz ciagnac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: Addams »

u mnie właśnie montuje się zestawik napowietrzający aparat zapłonowy (a mogący napowietrzać co się tam chce :D )- reduktor ciśnienia, elektrozawór, parę przejściówek podłączone do kompresora ARB sterującego blokadami. Już nie będzie kichania w wodzie :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: kylon »

Pchanie to kolejny pożeracz prądu i kolejny powód do zwarć czy też innych kłopotów elektrycznych.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: Addams »

Eee tam, to jeden elektrozawór w aucie przeglądanym dość gruntownie po każdym rajdzie, ryzyko kłopotów elektrycznych minimalne. Prądu mam dużo, można śmiało pożerać :)

Awatar użytkownika
grzeniod
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2015, 23:01
Auto: TOYOTA LC J90 1KZ-TE 125KM

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: grzeniod »

Cześć
Interesuje mnie kwestia wyprowadzenia odpowietrzenia reduktora, w którym ciągle wymieniam olej. Gdzie i jak należy się wpiąć by wyprowadzić w wyższy punkt przewód odpowietrzający??
Czy ktoś może mi pomóc.

Fazi
Posty: 475
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: Fazi »

Reduktora się chyba nie odpowietrza ...

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8367
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: Rokfor32 »

Odpowietrza, jak najbardziej :wink:

Tyle, że w oryginale (J9, jak domniemam) spięte jest to tak trochę dziwnie - wężyk z reduktora idzie do adaptera reduktor/skrzynia, a na adapterze jest tylko taki mały grzybek.

Zdjąć wężyki, posprawdzać drożność krućców, zapodać osobno na każdy element długi wężyk, i wyprowadzić wszystkie gdzieś wysoko. I zakończyć filterkami powietrza.

Awatar użytkownika
grzeniod
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2015, 23:01
Auto: TOYOTA LC J90 1KZ-TE 125KM

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: grzeniod »

Dzięki za podpowiedź. Pytanie gdzie usytuowany jest ten adapter. Czy jest do niego w miarę dogodny dostęp?? Auto stoi na kanale w najbliższym czasie postaram się temat prześwietlić i odpowiednio zabezpieczyć.
Szczerze mówiąc jako odpowietrzenie obstawiałem punkty oznaczone okręgami. A wg twojej wskazówki należy zainteresować się przewodem oznaczonym strzałą
Załączniki
Bez tytułu.jpg

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8367
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie mostow skrzyni i reduktora

Post autor: Rokfor32 »

To strzałką - to wężyk odpowietrzający. Łączy reduktor z adapterem - więc jak sie wtłoczysz pod auto - to zobaczysz co to ten adapter ... :wink:

Toyota robi napędy jako "kanapkę". Silnik - adapter - skrzynia - adapter - reduktor. Te "adaptery" to po prostu kawałki obudowy, pozwalające na łączenie danego typu silnika/skrzyni/reduktora w różniaste konfiguracje.

U Ciebie skrzynka R151F łączy sie z reduktorem i silnikiem. Wymieniając pierwszy adapter (czyli obudowę sprzęgła) podłączasz inny silnik, wymieniając drugi (czyli tylną część skrzyni) podłączasz inny typ reduktora.

ODPOWIEDZ