reflektory dalekosiężne

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

reflektory dalekosiężne

Post autor: Husky »

Jak w temacie, co polecacie w cenie do 2.000 złp za komplet, nie muszą być wodoszczelne, mogą być z ringiem lub bez, mają daleko świecić.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: LEX »

wesem (z gładką szybą) + hid. zmieścisz się w 400zł za komplet

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: MariuszS »

LEX pisze:wesem (z gładką szybą) + hid. zmieścisz się w 400zł za komplet
O ile WESEMy łatwo przeglądnąć na ich stronie, a można też zadzwonić i dopytać o szczegóły, to problem większy widzę w wyborze elemntów HID. Jest tego na Allegro milion +1, i czym tu się kierować w wyborze?
Mógłby ktoś doświadczony udzielić paru wskazówek?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: milczacy »

a te LEDy od Liro nie sa godne polecenia :?:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: consigliero »

Ponieważ dysponuję takim czymś myślicie że wejdzie to w którąś z obudów Wesema
http://www.hid50.com/" onclick="window.open(this.href);return false; zakładka what's included mam 50 watowy zestaw
PozdrawiaM

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: Art »

na stronie Wesem masz komplet - obudowa + ksenon. Całośc wygląda jakoś tak jak półprodukt, ale ma homologacje i nikt się nie przyczepi.
No chyba ,ze błoto w nocy - wtedy to musi już być reflektor przeciwlotniczy (jak ktoś ma hak to i agregat wejdzie) :mrgreen:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: MariuszS »

Art pisze:na stronie Wesem masz komplet - obudowa + ksenon. Całośc wygląda jakoś tak jak półprodukt, ale ma homologacje i nikt się nie przyczepi.
To wiem, ten półprodukt wisi już długo na ich stronie: halogeny rajdowe ksenonowe
Obrazek
Ale to nie jest obudowa - to jest wkład optyczny, przeznaczony do montażu w laminatowych skorupach zmotanych na maskach SeicentoBiturboSuperHiperEVO :mrgreen:

Dlatego właśnie pytałem o kryteria doboru samych przetwornic i palników (czy + coś tam jeszcze) aby wpakować je do samodzielnej, samonośnej obudowy np. HO2 (ale w wersji z gładkim szkłem):

Obrazek

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: consigliero »

Jeżeli w tym reflektorze H2Ojest wkład żarówkowy H1 (taki przykład ) to ja mógłbym włożyć do niego te swoje palniki.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: Adam »

W różnych autach mam LEDy Liro, HIDy i xenony.
Bezkonkurencyjnie najlepsze są xenony hella comet 200
http://www.wyprawa4x4.pl/info/hella_com ... n-718.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mają bardzo dobry obrys, blisko dają rozproszone światło, daleko biją chyba na 800m.
Tu cena jest trochę wygórowana, ale spokojnie znajdziesz poniżej 2tys. zł, może Kylon to poprawi :wink:

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: Jureq »

consigliero pisze:Jeżeli w tym reflektorze H2Ojest wkład żarówkowy H1 (taki przykład ) to ja mógłbym włożyć do niego te swoje palniki.
PozdrawiaM
H2O są na H3 podobnie jak 666,668

Obrazek

jedne i drugie mają 200lx/25m i świecą zupełnie przyzwoicie ale H2O dużo szybciej łapią wodę

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8395
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: Rokfor32 »

Przy takim budżecie bież helle seria rallye albo luminator (te drugie maja fajniejsze obudowy, oba bazują na tej samej optyce). Plus żarówa 100W lub 130W. Są nie do pobicia tak w jakości, jak i ilości światła, no chyba że lightforce (nie miałem osobiście do czynienia). Żarówa rajdowa 130W daje prawie tyle samo światła co ksenon, ale o ciepłej barwie. Żre prądu, ale przy dwóch tylko lampach i dobrym altku to nie problem. Nie ma natomiast problemu z częstym włączaniem/wyłączaniem. O ile w terenie się zapala raz i na długo, o tyle używając lamp dodatkowych na drogach publicznych konieczne jest ich częste załączanie i wyłączanie - a to ksenonom nie służy, nie mówiąc o zwłoce w osiągnięciu pełnej jasności.

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: Husky »

Rokfor32 pisze:no chyba że lightforce .

no właśnie, znalazłem cos takiego

http://www.sklep4x4.pl/sklep/produkt/41/10915.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8395
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: Rokfor32 »

O nich tylko słyszałem - natomiast helle mam, i mogę z czystym sumieniem polecić. Poza tym - 240 mm - weź se miarkę, i zobacz ile to jest ... :mrgreen: To prawie tak wielkie jak antena satelitarna polsatu ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: irko »

Jest tego np na http://www.wyprawa4x4.pl/oswietlenie_da ... d_7_94.htm" onclick="window.open(this.href);return false; do wyboru multum.
Czym sie kierować w wyborze?
Ceny znacznie różne

Pozdr
IR

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: reflektory dalekosiężne

Post autor: Husky »

Rokfor32 pisze: natomiast helle mam, :
Rally jest stosunkowo tania w porównaniu do Luminatora

http://www.enatruck.pl/produkt.php?id=307" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ