BFG MT KM2 zimą?

Moderator: luk4s7

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

BFG MT KM2 zimą?

Post autor: PePe »

Zastanawiam sie nad kupnem opon do hdj80 . opony szosowe i typowo zimowe odpadaja na dzien dobry
wacham sie miedzy goodyear dura trac a BFG KM2 , wiem ze Goodyear na zime lepszy bo ma lamele ale czy warto przepłacac . wiec jesli moge was prosic o rade i opinie na temat km2 zima .

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: wolf »

Tu znajdziesz sporo informacji o tej oponie:
http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=16&t=68671

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: PePe »

wiesz oni tylko pisza robia nie robia mi chodzi o zime konkretnie bo nie chce wyleciec na pierwszym zakrecie :)bo jezdze z małym dzieckiem

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: hashid »

dura trac przypomina bardziej ateka ale żaden emtek atek i inne nie zbliżą się parametrami do opony typowo zimowej.
poszukaj informacji na temat mieszanki gumy w tym duratrecu - to, że są lamele nic nie oznacza, choć producent przekonuje, że lamele pomagają na mokrym i śniegu... mogą być i lamele ale jak guma jest twarda (bo wtedy nie znika szybko latem na asfalcie) to nie będzie robić jak zimówka. nie ma co się oszukiwać. kupisz "uniwersalne" a będzie do niczego.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: Kwieczor »

hashid pisze:dura trac przypomina bardziej ateka ale żaden emtek atek i inne nie zbliżą się parametrami do opony typowo zimowej.
poszukaj informacji na temat mieszanki gumy w tym duratrecu - to, że są lamele nic nie oznacza, choć producent przekonuje, że lamele pomagają na mokrym i śniegu... mogą być i lamele ale jak guma jest twarda (bo wtedy nie znika szybko latem na asfalcie) to nie będzie robić jak zimówka. nie ma co się oszukiwać. kupisz "uniwersalne" a będzie do niczego.
- tak się połowicznie zgodzę - dobry/średni atek w porównaniu z jakąś stockową, salonową M+S robi naprawdę nieźle
w pajero przejeździłem całą zimę na BFG AT i owszem - miałem dzwona - wjechał we mnie VW Krafter na zimówkach ;)

ale faktycznie w porównaniu z zimówką jest gorzej - ja się staram dzieciaka wozić raczej hilem na zimówkach, do Pajero tylko awaryjnie, bo jednak na lodzie albo bardzo zbitym śniegu to trakcji 0

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: mlodyy »

Ja tam parę zim przejechałem na AT-ekach BFG z uwagi na posiadanie jednego kompletu opon. Jednak po tym co działo się w zeszłą zimę, gdzie miałem porównanie Hila jeżdżącego na zimowych oponach i J95 na AT stwierdziłem że jest to moja ostatnia zima na uniwersalnych oponach i w chwili obecnej siedemdziesiątka posiada dwa komplety kół. MT KM2 na lato i Bridgestone DMZ na zimę 8) Wiadomo że opony nie zastąpią wyobraźni ale jednak z bezpośredniego porównania dwóch samochodów w tych samych warunkach wyszło że zimówka zdecydowanie lepiej robi w kopnym mokrym śniegu niż AT.

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: PePe »

ale z tego co jeden z foreumowiczów ktory posiada te oponki na nissanie terrano czerwonym mowi ze w zime bardzo dobrze sie spisuja lepiej niż bfg at , no ale jesli nie bierzemy wogole pod uwage opon zimowych to co polecacie ?? nie jezdze tym czołgiem zbyt szybko , wiem ze nawet przy 40kmh bedzie sie ciezko zatrzymac na lodzie :)

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: milczacy »

Patryk - ile byś nie czytał i analizował to i tak zdecydować musisz sam.
A w kwestii opon ile wypowiedzi tyle, różnych, opinii. C'est la vie :wink:

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: PePe »

no ikupie goodyear człowiek uczy sie na wlasnych błedach najlepiej kazdy ma swoja opinie

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: sebastian44 »

Ja co prawda na starych BFG MT, ale tydzień temu miałem niezłego dzwona, facet przede mna zahamował bez powodu, ja po heblach no i kupa, samochód jechał dalej jakby nigdy nic. Dobrze że jechałem własnie 40 km/h ale i tak skasowałem cały tył temu subaru..że o swoim pogiętym zderzaku nie wspomne :( W podobnej sytuacji w lecie hamowanie było świetne a tu troche wody i zimna i juz zero przyczepności. Niestety nie stać mnie na drugi komplet więc będzie trzeba jeździć ostrożnie. A gdybym miał kupować to BFG KM2, duratrac to ani mtek ani zimówka, czyli opona do niczego.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: Heniu »

Miałem KM i było ciężko ale nie tragicznie, od maja mam KM2 jest lepiej na mokrym a na śniegu nie wiem bo jeszcze nie spadł :?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: Kwiatec »

napiszę po raz setny zimówka jest na śnieg i basta reszta to substytuty i wmawianie sobie ale jestem superkozak bo zaoszczędziłem na jednym komplecie opon. faktem jest że jak sam nie spróbujesz to się nie przekonasz 8)

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: grzes »

patryknowak111 pisze:ale z tego co jeden z foreumowiczów ktory posiada te oponki na nissanie terrano czerwonym mowi ze w zime bardzo dobrze sie spisuja lepiej niż bfg at , no ale jesli nie bierzemy wogole pod uwage opon zimowych to co polecacie ?? nie jezdze tym czołgiem zbyt szybko , wiem ze nawet przy 40kmh bedzie sie ciezko zatrzymac na lodzie :)
bo tak uwazam.
w zimie sa b.dobre duzo lepsze niz BFG AT.
mieszanka jest miekka, opona na asfalcie sie zuzywa, mam na nich teraz 30kkm i widac to.
Jesli ktos chce opony uniwersalnej to dobry wybor.
Przypuszczam ze jest troche gorsza od zimowki, ale mysle ze niewiele.

Kwiatec kwestia gustu, nikt sobie (przynajmniej pisze we wlasnym imieniu) nie wmawia ze jestem mega-super. uwazam ze przy moim stylu jezdzenia Duratrac mi wystarcza - po prostu, do tego nie chce dwoch kompletow i tyle.
Sa osoby ktore to zrozumieja, sa tacy co jezdza na MT przez caly rok i tez im z tym dobrze.

Szukam teraz opony uniwersalnej do Patrola i niestety cena na 17cali jest zabojcza bo bym je kupil a tak bedzie Cooper STT jako substytut.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: konus »

MT KM2 jest lepszy na zimę od AT była już o tym mowa pisałem kilka razy.

Awatar użytkownika
peczu
Posty: 57
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:02
Auto: LJ70, Hil 2.5sr
Kontakt:

Re: BFG MT KM2 zimą?

Post autor: peczu »

Po jednym sezonie na BFG MT, a zimą to 90% po asfalcie, kupiłem BFG Winter Slalom.
Skończyło się wyprzedzanie przodu przez tył po lekkim odjęciu gazu na śliskim.
Co więcej, całkiem fajnie pracują w kopnym śniegu- bieżnik ma lamelki, ale i konkretną kostkę.
Całkiem nieźle radzi sobie także w cieplejszych porach roku, na asfalcie bieżnik nie znika jakoś szczególnie szybko.

ODPOWIEDZ