Numer nadwozia - problem

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Vielebny
Posty: 42
Rejestracja: 09 sie 2010, 19:51
Auto: Hilux Surf SSR-X
Kontakt:

Numer nadwozia - problem

Post autor: Vielebny »

Witam
Mam kłopot z numerem nadwozia. W papierach i na ramie czyli tam gdzie powinien być wybity wg informacji na forum mam numer LN130 7020606. Jednak kiedy dzwonię po sklepach z częściami to słyszę że to nie numer nadwozia bo z japończyka powinien zaczynać się na J i koniec pieśni.
To ja już nie rozumiem. Albo ja nie mogę znaleźć prawidłowego numeru co zakrawa na paranoję, albo ci eksperci ze sklepów g.. wiedzą.
Jak to przeskoczyć? Bez dogadania się w sprawie numeru nadwozia nie ma jak nawet spytać o cenę części.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: consigliero »

Fachowcem nie jestem ale tutaj coś widać http://www.toyodiy.com/parts/q?vin=LN130+7020606" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Vielebny
Posty: 42
Rejestracja: 09 sie 2010, 19:51
Auto: Hilux Surf SSR-X
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: Vielebny »

O, dzięki, może teraz coś wykombinuję. Najwyraźniej lenie patentowane albo też jak ja nieświadomi że można to tak sprawdzić.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: consigliero »

Faktem jest że to co podałeś nie jest chyba do końca numerem VIN .Tak twierdzi ta strona http://www.toyotapartszone.com/toyota-4 ... parts.html" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Vielebny
Posty: 42
Rejestracja: 09 sie 2010, 19:51
Auto: Hilux Surf SSR-X
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: Vielebny »

No możliwe.
Ale nie mam żadnego innego numeru. Na ramie w prawym przednim nadkolu gdzie wg wszystkich powinien się ten numer znajdować mam właśnie to co podałem. Zdaje mi się że to po prostu taka japońska zagwozdka, u nich normalne a w całej reszcie świata nie.

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: aaawaldi »

... a sprawdzałeś jaki numer widnieje na tabliczce znamionowej pod maską ?

Awatar użytkownika
Vielebny
Posty: 42
Rejestracja: 09 sie 2010, 19:51
Auto: Hilux Surf SSR-X
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: Vielebny »

Tenże sam :)
I nie ma tam żadnego innego który mógłby być w zastępstwie.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: LEX »

Masz w profilu wpisany Hilux Surf... Czy to oznacza, że masz anglika przerabianego? Bo wszędzie indziej ten model nazywa się 4runner.

Są modele, które nie były produkowane w Japonii. Np w USA robią chyba modele Tacoma czy Sequoia i pamiętam, że jakieś modele były robione w UK (ale nie pamiętam na 100%).

Może w tym problem..

Awatar użytkownika
Vielebny
Posty: 42
Rejestracja: 09 sie 2010, 19:51
Auto: Hilux Surf SSR-X
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: Vielebny »

No dokładnie - właśnie go przerabiam i zdaję fotorelacje w dziale 4-Runner. Szukałem właśnie lamp europejskich po sklepach i wyskoczyli mi z tym numerem...
Wiem na 200% że był sprowadzony z Japonii na 2 lata przed tym niczym go kupiłem w Anglii.
Nie wiem, nie przypuszczam żeby Toyota na rynek japoński była produkowana poza Japonią...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: kylon »

To jest skrócony numer nadwozia używany na innych rynkach. Gościom z Toyoty nie chce się pogrzebać w programach. Musieliby zmienić bazę danych. podobne skrócone numery występują np w HZJ-otach. Chyba Marcin HZJ75 ma podobnie. Starsze czterdziestki też maja krótki numer.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8395
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: Rokfor32 »

I wozy na rynek amerykański. W dodatku bywa inny na ramie i nadwoziu (ten tłoczony). Ale zawsze (już przynajmniej od połowy lat osiemdziesiątych) pełny numer gdzieś jest - w amerykańcach za przednią szybą (mały pasek przypięty do kokpitu pod lewym dolnym narożnikiem przedniej szyby) i na naklejce na słupku drzwi kierowcy (czasem naklejka na drzwiach kierowcy od strony słupka).

To, co podałeś to typ i numer seryjny ramy.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: consigliero »

Mój ma za szybą , na ramie , tabliczkę musiałem sam zrobić ale na każdym słupku po otwarciu drzwi łącznie z bagażnikiem jest naklejka , taka specjalna z powtórzonym numerem .
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: konus »

Tak jak napisał kylon jest to skrócony VIN. W jp jest to standard, teoretycznie w Polsce z takim VINem nie da się zarejestrować auta. Ale tylko teoretycznie gdyż sam auto rejestrowałem i nawet kiery nie zmieniałem.

Awatar użytkownika
Vielebny
Posty: 42
Rejestracja: 09 sie 2010, 19:51
Auto: Hilux Surf SSR-X
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: Vielebny »

No dobra, problem nadal istnieje - upierają się że muszę podać CAŁY 17to pozycyjny numer żeby mi mogli wyszukać jakąkolwiek część, nawet o osłony przegubów zapytać nie mogę wrrrrr. Ze stron podanych w tym wątku dowiedziałem się dużo (za co jeszcze raz dziękuję) i nawet mam częściowy VIN który odpowiada mojemu modelowi ale skąd niby mam wziąść brakującą resztę numeru skoro reszta to pewnie identyfikacja konkretnego auta, nie tylko modelu.
Może ktoś potrafi mi podać cały VIN odpowiadający mojemu modelowi albo poradzi co innego?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Numer nadwozia - problem

Post autor: Kwiatec »

Vielebny pisze:No dobra, problem nadal istnieje - upierają się że muszę podać CAŁY 17to pozycyjny numer żeby mi mogli wyszukać jakąkolwiek część, nawet o osłony przegubów zapytać nie mogę wrrrrr. Ze stron podanych w tym wątku dowiedziałem się dużo (za co jeszcze raz dziękuję) i nawet mam częściowy VIN który odpowiada mojemu modelowi ale skąd niby mam wziąść brakującą resztę numeru skoro reszta to pewnie identyfikacja konkretnego auta, nie tylko modelu.
Może ktoś potrafi mi podać cały VIN odpowiadający mojemu modelowi albo poradzi co innego?
szukaj całego nr. musi gdzieś być a jak go nie znajdziesz to mogą być jeszcze problemy na badaniu technicznym bo te głąby nie będą szukać za ciebie nr. nr z ramy naogół jest częścią składową pozostałego nr. często wybitego na tabliczce znamionowej (czasem w dwóch rzędach pod sobą), czasem na podszybiu itd. gdzieś ten nr być musi !!!

ODPOWIEDZ