przeguby eurodriveshafts

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

przeguby eurodriveshafts

Post autor: Magnus »

Czy ktoś korzystał z tego źródła i ma doświadczenia z oferowanymi przegubami?
http://www.eurodriveshafts.pl/sklep/
ceny korzystne, ale pozostaje kwestia jakości.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: przeguby eurodriveshafts

Post autor: LEX »

Ktoś z forum kupował. Wiem, że do 80-tki jedna sztuka kosztuje coś koło 300zł. Ja jednak kupiłem dwa lata temu jakieś włoskie (SFEC czy coś). Pewnie dziadostwo, ale za 99zł za sztukę nie mogłem się oprzeć i działają póki co. Jak w Chorwacji popsuł mi się krzyżak z tyłu to jeździłem na przednim napędzie przez 3 tygodnie (sporo stromizn, ledwo zipał na reduktorze) i przeguby nie klękły.

I przy okazji informacja dla innych: jeśli macie ABS to nie musicie kupować przegubów z pierścieniem ABS. Wystarczy na prasie go ściągnąć i nasunąć na nowy przegub.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: przeguby eurodriveshafts

Post autor: seburaj »

Magnus pisze:Czy ktoś korzystał z tego źródła i ma doświadczenia z oferowanymi przegubami?
http://www.eurodriveshafts.pl/sklep/
ceny korzystne, ale pozostaje kwestia jakości.
NIE BRAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

w grudniu 2009 kupilem dwa do J100, cena wyjsciowa 500 zeta brutto, po machinacjach z rabatem na warsztat wyszło 350
w rece wrazenie dobre, ale ręką sie nie jeździ :wink:

założone, przejechane na nich jakies 12-15 tys km (wstyd, głównie po asfalcie i szutrze, terenu praktycznie NIE BYLO i miesiac temu sie zaczeły trzaskać w zakrętach... na poczatku myslalem, ze mi sie przysłyszało :shock:

wczesniej pojawiły sie luzy, półoś w wielowypuście przegubu latała jak żyd po pustym sklepie, po demontażu okazało sie wewnatrz manszet troche rdzawej wody (niech hoj strzeli te oryginalne drogie toyotowskie opaski!) ale nie powinno byc takiej destrukcji - luzy na kulkach masakryczne

bede odsyłął do reklamacji

NIE POLECAM

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8378
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: przeguby eurodriveshafts

Post autor: Rokfor32 »

Bo J100 to wymagająca bestia co do przegubów ... :mrgreen:

W firmie jak sprzedajemy te rzeczy (całą półoś, nikt tego nie demontuje), to oznaczamy stronę prawą i lewą (mimo iż są identyczne). Przy używanym przegubie zmiana kierunku rotacji (w J100) drastycznie skraca jego żywotność ... :wink:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: przeguby eurodriveshafts

Post autor: seburaj »

nie strasz, nie strasz - bo założyłem dwie eleganckie, używane kompletne połosie i nie zwracałęm uwagi na to, która jak sie wcześniej kręciła :evil:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8378
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: przeguby eurodriveshafts

Post autor: Rokfor32 »

No to miałeś 50% szans, jak były z jednego dawcy, i 25% jak z dwóch ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: przeguby eurodriveshafts

Post autor: seburaj »

matematyk sie znalazł... z jednego dawcy miałem :mrgreen:

ale że co niby ma sie im dziać jak bedą się krecić w drugą stronę - przecież to nie ma techniczno-teoretycznego uzasadniena, a juz na pewno dla wewnętrznych :roll:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8378
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: przeguby eurodriveshafts

Post autor: Rokfor32 »

Teoretycznie są współzamienne, ale w praktyce, jak się to robi z używanymi, to bardzo szybko nabierają sporawych luzów, i zaczynają klekotać. Zjawiska tego nie znam z autopsji, bo nie ma J100. Taka jest opinia mojego szefa, który tymi gratami handluje już od wielu lat, i od niego mam prikaz, coby półośki z J100 oznaczać kierunkowo, bo były zwroty, mimo iż u dawcy działały w porządku.

ODPOWIEDZ