Kompresor T-Max -dobry wybór?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Kompresor T-Max -dobry wybór?

Post autor: nieludzki »

mam zamiar zakupić kompresor i nie bardzo wiem w co uderzyć... kilka osób polecało mi T-max-a...?
i kolejne pytanie:
kupić prosty za 400-500 zł czy uderzyć w cały zestaw z butlą...?

pomóżcie mądrzejsi... :wink:

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Kompresor T-Max -dobry wybór?

Post autor: Cooder »

Ja jakiś czas temu kupiłem More'a i jestem zadowolony. Chinol jak T-Max, czy inne, ale robi solidne wrażenie. Kupiłem w po dobrej cenie w pewnym warszawskim sklepie offroadowo-outdoorowym :wink:

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Kompresor T-Max -dobry wybór?

Post autor: drako »

u mnie t-max juz dosyc dlugo dziala. mam go podlaczonego do butli.
wg mnie kompresor bez butli jest nie przydatny.
majac butle mozesz zalozyc zdjeta opone, urzywac narzedzi pneumatycznych ( ultralleka wiertarke mam zawsze z soba i juz sie przydala nie raz ), dobrze pewne rzeczy przedmuchac.
Butle po taniosci mozesz dopasowac z jakiejs ciezarowki.

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: Kompresor T-Max -dobry wybór?

Post autor: nieludzki »

drako pisze:u mnie t-max juz dosyc dlugo dziala. mam go podlaczonego do butli.
wg mnie kompresor bez butli jest nie przydatny.
majac butle mozesz zalozyc zdjeta opone, urzywac narzedzi pneumatycznych ( ultralleka wiertarke mam zawsze z soba i juz sie przydala nie raz ), dobrze pewne rzeczy przedmuchac.
Butle po taniosci mozesz dopasowac z jakiejs ciezarowki.
do wyboru są dwa komp. 72 litry na minutę i 160 litrów na minutę...? wystarczy mały czy uderzyć w wydajniejszy...?

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Kompresor T-Max -dobry wybór?

Post autor: Kojot »

Mogę troche podpowiedzieć co do wydajności -

jeżeli zamirzasz używać do narzędzi pneumatycznych zdecydowanie polecam więkrzą wydajność

100- 150 l/min pochłania pistolet lakierniczy; 200- 500 l/min wiertarka, trochę więcej szlifierka wydatek jak i moc takich narzędzi zależy również od ciśnienia, podane pobory dotyczą ciśnienia 5-6 bar - oczywiście mówie o "normalnych mocach" tych narzędzi widziałem samojezdne "klucze" do kół co pochłaniały 2000 l/min przy 10 barach . Dodatkowo kompresory takie nie są przystosowane do pracy ciągłej tak więc zbiornik będzie bardzo przydatny jako bufor (akumulator) energi.

jezeli będziesz używał powietrza do blokad i czasem napompowania lub dopompowania koła to wystarczy mniejsza wydajność. Pompowanie koła od 0 do 2 bar przy wydajności 72 l/min zajmie około 3 minuty oczywiście w zależności od wielkości opony

Co do wybory firmy i jakości tych firm o których mowa to się nie wypowiem bo nie mam doświadczenia, poczekam na opinie praktyków bo w przyszłym roku planuje zakup takiej pompeczki

pozdrawiam
kojot

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: Kompresor T-Max -dobry wybór?

Post autor: nieludzki »

dzięki Panowie za pomoc i za podpowiedź... na razie kupię większy - a w przyszłości pomyślę o rozbudowie np. o zbiornik... i tak do wyjazdu zostało mi niewiele czasu, a jak pomyślę sobie o machaniu pompeczką "kółeczek" 33 cale to już mi się robi słabo... :mrgreen:
jeszcze raz dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Kompresor T-Max -dobry wybór?

Post autor: RobertK. »

machanie pompeczką przerobiłem 31x10,5 r15 z zdjętej opony czyli zero ciśnienia do takiego na jakim bezstresowo dało się jechać dalej jakieś pół godziny w trzech na zmianę :mrgreen:

ODPOWIEDZ