Tylny stopień do 120

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Tylny stopień do 120

Post autor: jjb »

Witam,

Od pewnego czasu odczuwam wyraźną potrzebę posiadania składanego tylnego stopnia ułatwiającego wchodzenie do bagażnika. To znaczy nie mnie, ale psu, lata jej niestety lecą szybciej i chociaż wskakuje dziarsko, ale byłoby znacznie łatwiej.
Znalazłem w sieci coś takiego:
rearbumper.JPG
rearbumper.JPG (43,03 KiB) Przejrzano 1293 razy
niestety gość który to oferuje nie odpowiada na listy ( http://www.dragtimes.com/parts/LAND-CRU ... 39188.html" onclick="window.open(this.href);return false;).
Ma ktoś może pomysł gdzie można by coś w tym stylu wykonać w Polsce (najlepiej w okolicach Warszawy)?

pozdrawiam

jjb

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Tylny stopień do 120

Post autor: hashid »

hmm, ciekawa rzecz do zweryfikowania, urwie się albo nabije śmieci bo rozumiem, że składa się pod zderzak?
Może wpakuj niewielką skrzynkę do bagażnika, którą możesz wystawić psu przy wsiadaniu a do skrzynki wrzucisz, rękawice, linę kocyk, psią miskę, apteczkę - nie będzie się walało po bagażniku. Może upierdliwe rozwiązanie z tym wyjmowaniem ale dwufunkcyjne. Ja psu przednie łapki stawiam w bagażniku i oburącz podnoszę pod brzuchem resztę a ta się tarabani dalej na przednim napędzie więc rozumiem ten psi wysiłek.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Tylny stopień do 120

Post autor: Kames »

zapodaj cos takiego wkrec na nito gwincie
http://www.allegro.pl/item1047220646_st ... tanio.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Tylny stopień do 120

Post autor: jjb »

hashid pisze:hmm, ciekawa rzecz do zweryfikowania, urwie się albo nabije śmieci bo rozumiem, że składa się pod zderzak?
Może wpakuj niewielką skrzynkę do bagażnika, którą możesz wystawić psu przy wsiadaniu a do skrzynki wrzucisz, rękawice, linę kocyk, psią miskę, apteczkę - nie będzie się walało po bagażniku. Może upierdliwe rozwiązanie z tym wyjmowaniem ale dwufunkcyjne. Ja psu przednie łapki stawiam w bagażniku i oburącz podnoszę pod brzuchem resztę a ta się tarabani dalej na przednim napędzie więc rozumiem ten psi wysiłek.
Moim zdaniem ten stopień ma oś zawiasu na dole zderzaka i podnosi się do góry - złożony stanowi jakby zderzak na zderzaku. Więc problem śmieci i urywania się odpada.
Niestety skrzynka to dość niewygodne rozwiązania, zwłaszcza, że nie może być niewielka. Frida jest dość dużą psinką - 52 kg. Właściwie zajmuje większość bagażnika (jak jeździmy gdzieś dalej to bagaże jeżdżą na tylnym siedzeniu). A gdzieś tą skrzynkę trzeba schować. W RAV-ce, która była niższa jeździłem po prostu bez tylnych siedzeń. A podnoszenie pod brzuchem - no cóż, robię to jak się źle odbije (bo na razie wskakuje):-)

pozdrawiam

jjb

ODPOWIEDZ