oziexplorer: laptop vs pocketPC

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: Emu »

Potrzebuje porady w zakresie wyboru urzadzenia do nawigacji obslugujacego oziexplorera:
1. np. navroad hugo
2. zwykly laptop
Przed wyborem opcji 1 powstrzymuje mnie mysl ze pod WinCE ozi chodzi wolniej. Wydaje mi sie ze na laptopie to wszystko bedzie chodzilo szybciej i sie nie bedzie wieszalo. Po moich ostatnich klopotach z wieszaniem sie garmina mam maly uraz do uzadzen typu pocketPC. Pomozcie wybrac.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: fobos »

Ozi CE pod pocketPC jest bardzo okrojoną wersją Ozi'ego i nie posiada wielu funkcji. Mimo to, lepiej mi się na nim działało w terenie, bo znacznie prostszy w obsłudze. Moim zdaniem kluczową sprawą przy zabawie z ozi'm jest wielkość ekranu. 7' to minimum, na mniejszych ekranach podczas jazdy nic nie zobaczysz, a na postoju wkurzać będzie że widzisz tylko bardzo mały fragment mapy. Teraz Ozi'ego używam tylko do przeglądania map i wyszukiwania współrzędnych fajnych miejsc i robię to w domu, albo na laptopie podczas postoju. Współrzędne wprowadzam do nawigacji i jadę sobie na krechę bez autoroutigu, a jak mi się nie chce kombinować to wybieram trasę "krótką" i prowadzi mnie GPS.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: milczacy »

Używam OziCE od długiego już czasu i zdecydowanie do auta wolę właśnie prostą i okrojoną wersję. Jak pisze Fobos - podstawa to jak największy ekran. Obecnie mam Mio C725 z 7" ekranem 800*480 i jest dla mnie idealnie. Najważniejsze zalety pracy na dedykowanej nawigacji (WindowsCE) to natychmiastowy start systemu, zero problemów z odbiornikiem GPS (znowu Fobos coś o tym wie ;) ) i ułatwienia do używania w aucie (dedykowany uchwyt na ten przykład). Swego czasu nęcił mnie pomysł przystosowanie małego netbook'a do samochodu ale naczytałem się zbyt wielu nieprzychylnych opinii użytkowników tego rozwiązania i sobie odpuściłem.
Moje Mio ma wolny procesor ale podczas pracy Oziego nie daje siętego odczuć. NavRoad Hugo ma szybszy procek więc tym bardziej Emu nie miej obaw.

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: nieludzki »

czyli tak jak we wszystkim-nie ma idealnego rozwiązania.... z tego wynika że należy wozić ze sobą dwie zabawki: jedna przyklejoną do szyby a drugą na tylnym siedzeniu do "zabawy" na postoju... przeczytałem już wszystkie tematy i posty na temat najlepszej nawigacji do offroadu i jestem tak samo głupi jak na początku interesowania się tym tematem...
muszę jednak pojąć jakieś bardziej stanowcze kroki bo moja mapa zaczyna się już przecierać na zgięciach... :mrgreen:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: milczacy »

Laptop z tyłu to wcale nie jest 'głupi' pomysł. Przyda(je) się do wielu zastosowań - planowanie trasy, archiwizowanie zdjęć, rozrywka dla dzieci (i dorosłych :) ) itp....
Ja obecnie mam de facto przy kierownicy Mio z dużym ekranem do Oziego oraz stary palmtop do Automapy+GPSowy metromierz. I to jest w sam raz.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: Emu »

a ja wymyslilem laptop schowany z tyłu i podpiety do 10" dotykowego monitora z przodu. Skad sciagnac oziexplorera pod xp ?Moze ktos podeslalby mi instalke ?
przy okazji o tym pisze:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=965153136" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: Pyrka »

Probram do pobraniahttp://www.softpedia.com/progDownload/O ... 22276.html
Tu dyskusja pt. Best laptop size for running oziexplorer in car
http://www.exploroz.com/Forum/Topic/704 ... n_car.aspx

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: Emu »

Pyrka, wiesz co chce napisac, ale nie bede tego czynil bo za chwile obrosniesz w piorka i nam odlecisz :lol: Czasami sie zastanawiam czy uzywamy tych samych wyszukiwarek.

SLuchajcie rzutem na tasme bo decyzje musze podjac - widze minus 10 calowego ekranu, bo wycialem sobie kartke tej wielkosci i zaiste jest to gigantyczny rozmiar - nie wiem gdzie go zmieszcze. Powiedzcie czy 7cali w zupelnosci wystarczy do komfortowej obslugi oziego, czy tez macie niedosyt, ze mapa moglaby byc troche wieksza ?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: milczacy »

Emu - zastanów się dobrze ... ten monitor 10" ma raptem rozdzielczość 800*600 - jak dla mnie żadna rewelacja - przynajmniej do nawigacji ;) Pozostałe jego właściwości są zachęcające 8)
Mapa zawsze mogłaby być większa ... może projektor i rzut obrazu na sufit? :twisted:
Jeśli Ci się nie spieszy to poczekaj do Campa - pobawisz się moją nawigacjąi sam ocenisz.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: Emu »

szkoda, nie bedzie mnie na campie, auto idzie na przeglad przed wyjazdem w Kaukaz...

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: Kwiatec »

pytanie z i nnej beczki. czy jak do navroada lub mio 7" wsadzę w usb blukonekta to będzie można necik oglądać ??

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: milczacy »

Obawiam się Kwiatku, że nie. Ponieważ WindowsCE raczej nie posiada sterowników do tego sprzęta :?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: Kwiatec »

sterowniki są teraz w urządzeniu blukonekta i sam się po włożeniu instaluje. Czy te urządzenia mają przeglądarkę jakąś ??

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: milczacy »

Upewnij się Kwiatku że masz sterowniki do systemu Windows CE - to rzadka rzadkość :?
Przeglądarkę znajdziesz w pakiecie odblokowującym do Mio -> Mioc Pocket 3.0

gaber
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2010, 21:16
Auto: w planach HDJ80
Kontakt:

Re: oziexplorer: laptop vs pocketPC

Post autor: gaber »

Witam
Co do "kompa" pokładowego to bardzo fajną i mega uniwersalną opcją jest zakup komputera ITX z prockiem na Atomie (Przykład). Do tego ekran dotykowy HDMI + USB i masz całe centrum multimedialne, nawigacje, mapy, foty, filmy, internet po WIFI jak i RJ45 lub blueconnect, bank danych (do zgrywania np fot z aparatu) i wszystko to co można z Windowsa od XP w górę wyciągnąć a i opcją rozsądną jest linux :)
Widziałem takie rozwiązanie i co prawda jest trochę z tym zabawy (okablowanie itp) ale samego kompa chowasz albo do bagażnika albo pod sufit i masz spokój na dłuuugiiii czas bo praktycznie wszystko możesz z tego zmontować.
Możliwości jest tak dużo że aż trudno je wymienić
Co do wielkości wyświetlacza (padło takie pytanie) - wydaje mi się ze 7-8" to wystarczająco dużo do wszystkich zastosowań w aucie

ODPOWIEDZ