Naprawa uszkodzonej opony

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Naprawa uszkodzonej opony

Post autor: hashid »

dziura jest powyżej bieżnika. fachowy wulkanizator wykluczył solidną naprawę w tym miejscu.
faktycznie dętka będzie się szczypać - to niestety prowizoryczne rozwiązanie i może zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. często jeżdżę na niskim ciśnieniu w tych oponach i nie może być lipy. coś mnie dziubnęło na yocie w ów boczek :mrgreen:
Opona musi być cała a tą może zdrutuję na zapas.
P.S. Drako minąłem twoją 80-kę w Gliwicach w piątek na rogu sklepu ze śrubkami. Mam rodzinkę w Glajwic - urokliwe miejsce.

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: [K] BF Goodrich MT 33x12,5x15

Post autor: BigU »

hashid pisze:KUPIĘ UŻYWKĘ - BF Goodrich MT 33x12,5x15.
mam na mojej jakąś nienaprawialną dziurkę i ucieka nią powietrze. :evil:
dawaj fotkę tej dziury nienaprawialnej.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: [K] BF Goodrich MT 33x12,5x15

Post autor: hashid »

BigU pisze:
hashid pisze:KUPIĘ UŻYWKĘ - BF Goodrich MT 33x12,5x15.
mam na mojej jakąś nienaprawialną dziurkę i ucieka nią powietrze. :evil:
dawaj fotkę tej dziury nienaprawialnej.
to nawet nie jest widoczna dziura tylko szczelina przez która zapierdzielają bombelki w wannie wulkanizatora. jak paluchem to dotykam to nic nie widać. Z 2,5 atm zeszło do 2,0 w ciągu 5 godzin - małe toto tylko miejsce niewdzięczne. zrobię foto i wrzucę - wszelkie pomysły będą dobre byleby były skuteczne i nie spowodowały nagłego bum podczas jazdy. :(

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: [K] BF Goodrich MT 33x12,5x15

Post autor: Meris »

mialem taki dziurki - pszekroje od skal... na boku, zawulkanizowali i jezdza dalei juz rok i znaku niewidac... BUM moze byc jak jest sam kord mocnej usczkodzony... a to juz dziura na dwa palcy musi byc... :wink:

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: [K] BF Goodrich MT 33x12,5x15

Post autor: hashid »

kurdę jak tak piszecie to jadę do innego wulkanizatora. zawsze walę do AutoKółka na Wolskiej - doskonały warsztat ale może nie ma wszechwiedzących. :)

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: [K] BF Goodrich MT 33x12,5x15

Post autor: Kames »

jak nie dadzą rady- to ja dam rady, nie takie sie robiło :!: na czym jak na czym, ale na tym sie dobrze znam paczka wyslesz i be naprawiona

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: [K] BF Goodrich MT 33x12,5x15

Post autor: hashid »

pojechałem do drugiego zaprzyjaźnionego wulka i nakleili mi wzmacnianą łatę od środka. uprzedzili jednak o odpuszczeniu akcji obniżania ciśnienia do 1 atm w teren bo te miękkie boczki jakie ma ta opona będą bardzo pracować i mogą zniweczyć ich pracę. Proponowali jeździć na twardo i będzie wtedy trzymać - dobrze gadali, dowalić jeszcze dętkę, jak sądzisz?

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: [K] BF Goodrich MT 33x12,5x15

Post autor: Kames »

hashid pisze:pojechałem do drugiego zaprzyjaźnionego wulka i nakleili mi wzmacnianą łatę od środka. uprzedzili jednak o odpuszczeniu akcji obniżania ciśnienia do 1 atm w teren bo te miękkie boczki jakie ma ta opona będą bardzo pracować i mogą zniweczyć ich pracę. Proponowali jeździć na twardo i będzie wtedy trzymać - dobrze gadali, dowalić jeszcze dętkę, jak sądzisz?
z całym szacunkiem dla ich pracy ,ale to nie ta technologia ,wulkanizacja opony- czy z czoła ,czy boczna- polega nie na przyklejeniu/ nawet zbrojonej łaty /poniewaz jest to wulkanizacja chemiczna ,kazde wieksze upalanie zniweczy prace i spowoduje iz opona nie nada sie do dalszego uzytku , nalezy opone zwulkanizowac specjalną mieszanka gumy ze zbrojeniem w miejscu wczesniejszego szorstkowania dwie godzinki w temp 125 C pozwoli cieszyc sie jednolitą pow. gumy -/ praktycznie tak mocnej jak nowa/ dawaj w paczke zrobie ci gratis :!: zapłacisz tylko za transport to tak na początek dla reklamy he he :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: [K] BF Goodrich MT 33x12,5x15

Post autor: Kames »

kames76 pisze:
hashid pisze:pojechałem do drugiego zaprzyjaźnionego wulka i nakleili mi wzmacnianą łatę od środka. uprzedzili jednak o odpuszczeniu akcji obniżania ciśnienia do 1 atm w teren bo te miękkie boczki jakie ma ta opona będą bardzo pracować i mogą zniweczyć ich pracę. Proponowali jeździć na twardo i będzie wtedy trzymać - dobrze gadali, dowalić jeszcze dętkę, jak sądzisz?
z całym szacunkiem dla ich pracy ,ale to nie ta technologia ,wulkanizacja opony- czy z czoła ,czy boczna- polega nie na przyklejeniu/ nawet zbrojonej łaty /poniewaz jest to wulkanizacja chemiczna ,kazde wieksze upalanie zniweczy prace i spowoduje iz opona nie nada sie do dalszego uzytku , nalezy opone zwulkanizowac specjalną mieszanka gumy ze zbrojeniem w miejscu wczesniejszego szorstkowania dwie godzinki w temp 125 C pozwoli cieszyc sie jednolitą pow. gumy -/ praktycznie tak mocnej jak nowa/ dawaj w paczke zrobie ci gratis :!: zapłacisz tylko za transport to tak na początek dla reklamy he he :mrgreen:
a i mozesz potem miec 5 atm wsio jedno :D

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: [K] BF Goodrich MT 33x12,5x15

Post autor: hashid »

Kames kopsnij proszę na PW namiary do wysyłki kółka. Normalnie taka propozycja, że n ie wypada odmówić :shock: DZIĘKI

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Naprawa uszkodzonej opony

Post autor: hashid »

Po wielu perturbacjach kurierów z moim kołem, które ważyło ponoć 36 kg udało mi się dostarczyć je do Kamesa. Wróciło jak błyskawica NAPRAWIONE.
Śladu po dziurach ani widu ani słychu. 1000km zrobione i robi :)
DZIĘKI!!!

ODPOWIEDZ