pompa wtryskowa denso do 1HZ - 4,2D

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

pompa wtryskowa denso do 1HZ - 4,2D

Post autor: Gałka »

wracam do tematu mojej pompy . Silnik 4,2D 1HZ, 91 r. Pompa Denso.
W serwisie ( autoryzowanym ) powiedzieli, że stukanie w obudowę pompy tłoczka przyspieszacza spowodowane jest błędnymi wskazaniami czujnika obrotów :!:
Gdzie taki czujnik siedzi? Zdjeli mi go do wymiany i nie mam teraz obrotomierza. Czy faktycznie taka pompa jest sterowana elektycznie ( myślałem, że to sam mechanik )?

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

Janku zacznij d zmiany serwisu. zdrowszy będziesz i wogóle ;) może i w sumie mniej kaski wydasz ;)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

czyli co? Parcha mam kupić?

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

Gałka pisze:czyli co? Parcha mam kupić?
a czy ja napisałem żebyś furkę zmieniał. mówię o serwisie od pomp ;)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

no widzisz! Jeszcze trzyma goraczka. Nie doczytałem. Teraz jak już zapłacone to nie mam co zmieniać serwisu tylko go dusić aby mi dobrze zrobił... :lol: Na razie czekają na czujnik obrotów z Toyoty.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

No i wykrakaliśmy. Tych pompiarzy powinni wieszać za jaja :evil: .

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

tydzień temu odebrałem w końcu samochód. Co dokładnie zrobiono to jest tajemnicą firmy Mabi. Ale na razie jest ok. Gwarancja na 6 -mcy. Ma pochodzić ze 200 kkm. Życie pokaże.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: pompa wtryskowa denso do 1HZ - 4,2D

Post autor: Gałka »

życie pokazało, że pompa nawalała jeszcze kilka razy. Skończyło się tym że autoryzowany serwis Denso ( ten co Kylon o nim nie najlepiej wspominał ) nie mógł sobie długo dać rady i po dwukrotnym poprawianiu naprawy poddał się. Ale... ale napisał do producenta , że ma problemy. Producent poprosił o starą pompę i obiecał wysłać w zamian nową. W międzyczasie aby pojechać na Rumunię kupiłem :!: cały silnik HZJ. Wymontowana z niego
pompa chodzi ok. do dzisiaj. A dziś dostałem telefon z Denso, że nowa pompa czeka na mnie :!: :!: :!: . ZAKŁADAĆ :?:
Jak już będzie na samochodzie to napiszę kilka ciepłych słów o serwisie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: pompa wtryskowa denso do 1HZ - 4,2D

Post autor: kylon »

To jakiś ewenement na skalę światową :shock: . Trzeba w kominie zapisać. Tyle osób robili w balona, że hej. Może ludzie sie na nich poznali i teraz próbują odbudować swoją renomę.

- mnie z umówionej naprawy na 770 zrobili 2500. Jak rozsypał się rozrząd dwa tygodnie po naprawie bo zapomnieli przykręcić napinacza to stwierdzili żebym sie bujał bo to samochód rajdowy i gwarancji nie ma :evil:

- W Emsiego pompie grzebali (Hilux), nic nie pomogło, kasę wzięli i oddali kupkę części zużytych jako niby wymienione. Okazało się, że pochodziły z Passata :evil:

- Marcinowi też w Hilu coś nabroili.

- Mój klient oddał pompę do regulacji. Naprawa rozpoczęła się od 900 PLN, a skończyła na 3 tysiach. Samochód dalej dymił, a na koniec padł tekst. Jak się jeździ Land Cruiserem to trzeba mieć na naprawy. Pompa jest git tylko silnik do remontu :mrgreen: Dodatkowo źle złożyli rozrząd żeby coś zatuszować :evil:

- Pompiarz z Ołtarzewa też wspominał o wiecznych po nich poprawkach :wink:

- Kwiatek chyba też miał z nimi jazdy

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: pompa wtryskowa denso do 1HZ - 4,2D

Post autor: Gałka »

jak będę miał pompę zamontowaną i będzie ok. to wtedy zastanowimy się czy zmienić o nich zdanie :D
Należy nadmienić, że szef leży ciężko chory a firmą zarządza młody , miły człowiek.
Z szefem miałem też na początku mały zgrzyt ale po chwili udało się wszystko "nasmarować' jako że jestem " niespotykanie spokojny człowiek".

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: pompa wtryskowa denso do 1HZ - 4,2D

Post autor: hashid »

Pompiarz z Ołtarzewa cud miód. Polecam.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: pompa wtryskowa denso do 1HZ - 4,2D

Post autor: Gałka »

Stał się CUD :!:
dziś odebrałem oryginalną , nową pompę wtryskową sprowadzoną bezpośrednio dla mnie z Japoni. Autoryzowany serwis pomp Denso ( Mabi ) nie mógł sobie dać rady z naprawą mojej i po kilkukrotnych podejściach sprowadził na wymianę nówkę. Czyli kosztowała mnie ok. 3000 zł ( tyle ile zapłaciłem za nieskuteczne naprawy starej ). W ASO chcieli 18 000 zł.

W związku z powyższym informuję społeczność forumowską że Mabi to nie jest takie wielkie "BE."
Widocznie inni mieli mniej szczęścia - jak na Titanicu.

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: pompa wtryskowa denso do 1HZ - 4,2D

Post autor: piter69A »

Gdzie w pompie wtryskowej do 1HZ jest jakis zawór(śruba) do odpowietrzania. Przy wymianie filtra paliwa 2 dni temu pompa sie zapowietrzyla. W koncu silnik odpalil i jezdzi normalnie ale dlugim (np 8 godzin) postoju tak jakby sie paliwo troche cofalo lub byla gdzies poduszka powietrza???

Awatar użytkownika
Mazur
Posty: 272
Rejestracja: 28 lut 2009, 19:55
Auto: ...zawsze co? POTOYOTOWANEGO
Widz? to co widz? i w og?le si? nie wstydz?
Niech si? wstydzi ten co robi, nie ten co widzi
Kontakt:

Re: pompa wtryskowa denso do 1HZ - 4,2D

Post autor: Mazur »

Gałka pisze: W międzyczasie aby pojechać na Rumunię kupiłem :!: cały silnik HZJ. Wymontowana z niego pompa chodzi ok. do dzisiaj. .
...czasami nie odemnie :?: :?: :?:
teraz żałuję bo sam mam HZJcinę 8)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: pompa wtryskowa denso do 1HZ - 4,2D

Post autor: Gałka »

może chcesz odkupić? , ale bez pompy :D

ODPOWIEDZ