jak z silnika HZ zrobić HD

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

jak z silnika HZ zrobić HD

Post autor: Boryś »

wiem że są odpowiednie zestawy do takich przeróbek (np u Kylona) ale czy ktos wie czy nie wystarczy do silnika 1HZ zamontować tylko turbinę?
zawsze tutaj wszyscy krzyczą że to jedyna różnica pomiędzy silnikami - wiec jak to faktycznie wygląda?

Kameleon

Re: jak z silnika HZ zrobić HD

Post autor: Kameleon »

Silniki 1HZ i 1HD-T wygladaja prawie tak samo :mrgreen: .Różnica to wtrysk bezpośredni w 1HD-T, niższy stopień sprężania i magistra olejowa do turbo.
Można zrobić fajny zestaw turbo zakładając kolektor wydechowy z turbo od 1HD-T do 1HZ pasujący p&p,doprowadzić wodne chłodzenie oraz olej do turbo z trójnika założonego w miejsce czujnika ciśnienia oleju,wspawać w miskę olejową odpływ oleju z turbiny,można też założyć od silnika 1HD-T rurę doprowadzającą powietrze do kolektora ssącego,bierzemy pokrywę obudowy filtra powietrza z 1HD-T wraz z rurą doprowadzającą powietrze do turbo,zakładamy wydech pasujący do mocowania za turbiną i 1HZ-T już gotowy.
Opcja extra to założenie boost compensatora do pompy wtryskowej :mrgreen:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: jak z silnika HZ zrobić HD

Post autor: Boryś »

no właśnie - dośc podobnie tylko na jakimś zestawie robili bułgarzy w hzj105 :)

http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... 105&page=2


... chyba bo nie umiem po ichniemu czytać :)

Kameleon

Re: jak z silnika HZ zrobić HD

Post autor: Kameleon »

Boryś pisze:no właśnie - dośc podobnie tylko na jakimś zestawie robili bułgarzy w hzj105 :)

http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... 105&page=2
Zestaw bułgarów to Safari z intercoolerem i turbiną Garrett bez chłodzenia wodą jak w CT26 :mrgreen:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: jak z silnika HZ zrobić HD

Post autor: Boryś »

czekaj, a ta dodatkowo mała chłodnica na zdjęciach to nie jest właśnie chłodzenie wodą?

Kameleon

Re: jak z silnika HZ zrobić HD

Post autor: Kameleon »

Ta czarna chłodniczka to właśnie intercooler air to air :mrgreen:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: jak z silnika HZ zrobić HD

Post autor: Boryś »

Kameleon pisze:Silniki 1HZ i 1HD-T wygladaja prawie tak samo :mrgreen: .Różnica to wtrysk bezpośredni w 1HD-T, niższy stopień sprężania i magistra olejowa do turbo.
Można zrobić fajny zestaw turbo zakładając kolektor wydechowy z turbo od 1HD-T do 1HZ pasujący p&p,doprowadzić wodne chłodzenie oraz olej do turbo z trójnika założonego w miejsce czujnika ciśnienia oleju,wspawać w miskę olejową odpływ oleju z turbiny,można też założyć od silnika 1HD-T rurę doprowadzającą powietrze do kolektora ssącego,bierzemy pokrywę obudowy filtra powietrza z 1HD-T wraz z rurą doprowadzającą powietrze do turbo,zakładamy wydech pasujący do mocowania za turbiną i 1HZ-T już gotowy.
Opcja extra to założenie boost compensatora do pompy wtryskowej :mrgreen:
no właśnie korci mnie żeby coś takiego u siebie zrobić - przeglądam różne fora i wszyscy tylko robią odnośniki do kitów z APS - które jak się lepiej przyglądnąć to nie mają w sobie nic szczególnego czego nie można by zrobić. Ogólnie te kity to mniej wiecej to samo co właśnie opisałeś powyżej.

Hmmm :twisted:

Kameleon

Re: jak z silnika HZ zrobić HD

Post autor: Kameleon »

Zrób sobie turbokit z wykorzystaniem oryginalnych części z 1HD-T które opisałem,wszystko pasuje i dobrze pracuje.Będzie Pan zadowolony...... :mrgreen:
Ps Silnika z twoim przebiegiem już bym nie katował turbiną :mrgreen: ,zakładaj koła 31" a moc 1HZ cudownie wróci :mrgreen:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: jak z silnika HZ zrobić HD

Post autor: Boryś »

No i chyba w to pójdę właśnie.
muszę tylko jakąś turbinę rozsądną znaleźć.

P.S.
Pan mnie tu nie denerwuje, co? Większość tych silników co to niby ma po 250ty w realu ma tyle samo co mój tylko że ja nie mam cofanego licznika. Silnik da rade. Jest zdrowy. 8)

Kameleon

Re: jak z silnika HZ zrobić HD

Post autor: Kameleon »

Boryś pisze:No i chyba w to pójdę właśnie.
muszę tylko jakąś turbinę rozsądną znaleźć.
Silnik da rade. Jest zdrowy. 8)
Masz zatem moje błogosławieństwo i pomoc nie tylko merytoryczną :mrgreen:
Niech się stanie 1HZ-T :mrgreen:
Ps.Kolektor wydechowy bierzesz razem z turbiną CT26 z silnika 1HD-T 8)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2009, 21:06 przez Kameleon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: jak z silnika HZ zrobić HD

Post autor: Boryś »

kameleon - podaj no mi jakiś Twój e-mail

ODPOWIEDZ