Oznaczenia łożysk

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Oznaczenia łożysk

Post autor: Rokfor32 »

Taki problem:

Stanąłem właśnie przed dylematem: wymieniać łożyska w skrzyni biegów, czy też może sie rozglądać za inną ...
Po sprawdzeniu cen w serwisie to mało zawału nie dostałem ... :wink: Ale nasunął się pomysł, żeby dobrać zamienniki, bo skrzynka jednak nieczęsto spotykana, a oględziny dwóch innych o podobnym przebiegu sugerują identyczny problem w środku.

Wie ktoś, gdzie można w sieci znaleźć, ewentualnie ma ktoś papierową wersję takiego katalogu, który do numerów części wg. nomenklatury toyoty dopisze zunifikowane oznaczenia łożysk?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Oznaczenia łożysk

Post autor: LEX »

Niestety nie obejdzie sie bez rozbiórki skrzyni. Po prostu wyjmujesz łozyska i je mierzysz, a potem wchodzisz na strony internetowe sklepów z lozyskami i dobierasz. Ja najczęściej kupuje w stozek.pl lub albeco.com.pl ale po wpisaniu w googlu 'lozyska' wyjdą inne strony.

Magu
Posty: 110
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:42
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Oznaczenia łożysk

Post autor: Magu »

z EPC spisujesz nr OEM i szukasz
jptrade.ru/catalogs/Compatibility.xls
(powyższy tekst skopiuj w pasek przeglądarki)

:mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Oznaczenia łożysk

Post autor: Rokfor32 »

Fajny arkusz, dzięki.

Są zamienniki dla łożysk wałeczkowych, niestety brak dla jednego kulkowego.

No nic, zobaczymy, bo jest szansa że jutro problem się sam rozwiąże (znaczy przytoczy się dawca organów z małym przebiegiem :wink: ).

ps. problem dotyczy legendarnej i ponoć niezniszczalnej skrzynki h55f z HJ60. No chyba że legenda o niezniszczalności to stąd, że pomimo iż łożyska wysypane to dalej jeździ ... :wink:

ODPOWIEDZ