pytanie do posiadaczy IBS-DBS

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

pytanie do posiadaczy IBS-DBS

Post autor: Emu »

Posiadam ten sprzęt od miesiąca, jak dotąd chodził bezawaryjnie. Od dzisiaj lampka "linked" (zaznaczona na zdjęciu poniżej) po kilku minutach jazdy zaczyna migac, a monitor pipczy. Po naciśnięciu "auto" przestaje, ale tylko na ok. 20 minut, potem od nowa to samo. O CO CHODZI ? Niestety nie dostałem od dystrybutora instrukcji obsługi, nie mogę jej też znależć w sieci, w sklepie zapewniano mnie że obsługa jest "intuicyjna".

Obrazek

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: pytanie do posiadaczy IBS-DBS

Post autor: konus »


Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: pytanie do posiadaczy IBS-DBS

Post autor: Emu »

No sprawa się wyjaśniła. Elektryk który mi zakładał instalacje kompletnie nie czytał instrukcji i wszystko spie..... :(. Przede wszystkim przekaźnik założył do góry nogami, do środka dostała się woda (wylałem ok 20 ml) i wszystko przerdzewiało ... Poza tym źle popodłaczane kable, dobrane nie tej grubości co trzeba. I to wszystko w bardzo renomowanym warsztacie, który ma w nazwie że jest dobry i za bardzo duże pieniądze. Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu że najlepiej jest robić ile się da samemu. Tylko czasu brak !! :(

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: pytanie do posiadaczy IBS-DBS

Post autor: LEX »

U Kylona robiles?

Hahaha :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: pytanie do posiadaczy IBS-DBS

Post autor: konus »

A kylon ma w nazwie dobry ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: pytanie do posiadaczy IBS-DBS

Post autor: kylon »

Aż zadzwoniłem do firmy czy robiliśmy coś o czym nie wiem ale na szczęście zrobiłem ufff :wink:.
Chłopaki mają wydrukowane u nas instrukcje po Polsku i zazwyczaj zakładamy NL. Wiele również tych systemów pada z braku przeczytania instrukcji przez klienta :wink: - o czym parę razy się przekonaliśmy.
Każdemu z resztą mogą się zdarzyć wpadki :wink:. Wszyscy są tylko ludźmi.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: pytanie do posiadaczy IBS-DBS

Post autor: Emu »

Nie powiem gdzie to robiłem, bo nie chce nikogo z imienia i nazwiska oczerniać, ci co się znają na pewno się domyślą ;). Każdemu zdarzają się wpadki, ale tylko nielicznym nie zdarzają się wpadki na takim poziomie i tym warsztatom należy się szacunek.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: pytanie do posiadaczy IBS-DBS

Post autor: Cooder »

Emu pisze:Nie powiem gdzie to robiłem, bo nie chce nikogo z imienia i nazwiska oczerniać, ci co się znają na pewno się domyślą ;).
Eee, w Warszawie i tak jest tylko jeden offrołdowy warsztat, co ma w nazwie "dobry" :wink:

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: pytanie do posiadaczy IBS-DBS

Post autor: Emu »

Temat IBS-DBS ciągne dalej. Ostatnio na wyprawie nie mogłem rano odpalić bo rozładował mi się w nocy główny akumulator, do którego podłączony jest także IBS-DBS (tak zaleca producent). System za który zapłaciłem słono nie mógł zdiagnozować i naprawić problemu (spiąć akumulatory przy odpaleniu), ponieważ nie miał zasilania. Musiałem więc pozamieniać miejscami akumulatory (w sumie godzina szarpania się), wtedy auto odpaliło. I tyle jest właśnie wart IBS-DBS, czyli gówienko do wyświetlania kresek i kropek w czasie jazdy. Niech się wypowiedzą posiadacze National Luny czy mieli takie przygody.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: pytanie do posiadaczy IBS-DBS

Post autor: Cooder »

Dziwne. Przecież właśnie po to kupuje się taki system, żeby uniknąć rozładowania głównego akumulatora. Wskazania i lampki to kwestia drugorzędna.
Właśnie nabyłem National Lunę - wypowiem się po powrocie z Tunezji. Kumpel jeździ od roku z Luną i się nie skarży.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: pytanie do posiadaczy IBS-DBS

Post autor: Emu »

IBS-DBS chroni główny akumulator poprzez rozłączenie go od AUXa - chyba 3 minuty po zgaszeniu silnika i to jest ta ochrona. Urządzenia peryferyjne chodzą wtedy tylko na jednym akumulatorze - AUXie. Producent jednak nie przewidział rozładowania akumulatora głównego.

ODPOWIEDZ