Oto mój zderzak samoróbka.

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Oto mój zderzak samoróbka.

Post autor: LEX »

Jak niektórzy wiedzą, jestem trochę inny niż wszyscy, więc muszę mieć też nieco inny zderzak. Trochę główkowałem nad tym od pół roku albo i dłużej, ale ciągle było mało czasu. Mimo wszystko pomysł kiełkował w mojej głowie aż w końcu dzisiaj nastąpił ten dzień. Rozpoczęliśmy rano pracę z Izzym a teraz jest 21:00 i skończyłem sprzątać graty. Pozostało parę blaszek, które wspawamy w niedzielę, ale już dzisiaj uchylę rąbka tajemnicy i pokażę zdjęcie półproduktu.

Aby zbudować napięcie w tym poście, to pójdę teraz zdjęcia zrzucić z aparatu :D

Wkleję fotkę za parę minut, a cały przebieg prac opiszę w, jedynym słusznym, dziale J8.

Czekajta więc :-)

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Oto mój zderzak samoróbka.

Post autor: LEX »

Rury mam od Potrzeby, bo poprzedni właściciel jego samochodu nieudolnie je motał nie do ramy tylko do blaszanego zderzaka. Masakra jakaś. Szanowny kolega więc sprzedał mi rury już prawie rok temu. Najpierw miałem zamiar je uciąć i zrobić tylko bull bara tak jak w arbach, ale to by było zbyt banalne.Wykorzystałem je w całości. Zderzak wykonany jest ze stali nierdzewnej o grubości 4mm i mimo to nie jest jakoś strasznie ciężki. W niedzielę z Izzym bierzemy się za wygładzanie spawów oraz polerkę, ale najpierw jeszcze dospawamy dwie blaszki, których brakuje pod spodem oraz kilka wzmocnień od wewnątrz. No a teraz foto :-)



Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Oto mój zderzak samoróbka.

Post autor: kylon »

Faktycznie jesteś inny niż wszyscy :mrgreen:

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: Oto mój zderzak samoróbka.

Post autor: nixon »

fajny jednak jak dla mnie zbyt "bulwarowy" :)

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Oto mój zderzak samoróbka.

Post autor: Kwiatec »

ale gdzie tu jest zderzak ?? :mrgreen:

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Oto mój zderzak samoróbka.

Post autor: Patry »

zlituj się :shock: :|

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Oto mój zderzak samoróbka.

Post autor: fobos »

Pomaluj całość na czarno i będzie nasz klubowy BATMOBIL :mrgreen:
Nie przejmuj się szyderą. Ze mnie też się zawsze śmieją. Ostatnio nawet żona, jak powiedziałem że z rury kanalizacyjnej fi 110 zrobię na bagażniku dachowym zbiornik na wodę. Powiedziała, że nie chce na dachu kanalizacji, ale ja i tak go zrobię. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Każdy ma jakąś wizję. 8)

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Oto mój zderzak samoróbka.

Post autor: LEX »

E tam, ja wcale szyderstw nie widzę. Jestem świadom, że to batmobil bulwarowy, ale dokładnie taki był zamysł. Po drugie chodziło o dobrą zabawę i mieliśmy ją podczas produkcji tegoż zderzaka. A po trzecie jestem świadom ukierunkowania większości osób na tym forum (np miłość do ARB) i wiem, że są pewne kanony off-roadu, które pogwałciłem i to zdrowo. No i po czwarte nie jeżdżę w gorszym terenie niż leśne dróżki, więc średnio mnie interesują kąty natarcia.

Zdjęcie powyżej nie pokazuje całego kunsztu naszej pracy, ale więcej info się pojawi za kilka dni w J8.

Swoją drogą 'batmobil' to świetne porównanie. Vacky ma rosomaka a ja batmobil, niezłe :-)

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Oto mój zderzak samoróbka.

Post autor: RobertK. »

fobos pisze:....Ostatnio nawet żona, jak powiedziałem że z rury kanalizacyjnej fi 110 zrobię na bagażniku dachowym zbiornik na wodę. Powiedziała, że nie chce na dachu kanalizacji, ale ja i tak go zrobię. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Każdy ma jakąś wizję. 8)
hmmm...pomysł fajny, a jak zamierzasz to uszczelnić z jednej strony można dać dekiel, a z drugiej ???
Jest jeszcze fi 150....większa pojemność i chyba najlepiej ten pomarańczowy PCV bo ma filtry UV to się nie rozpadnie od słońca, bo malowanie jest utrudnione ze względu na przyczepność lakieru do tworzywa.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Oto mój zderzak samoróbka.

Post autor: kylon »

I przy hamowaniu tudzież zakrętach (w zależności od kierunku montażu) woda będzie się przesuwać powodując nadmierne przechyły auta :mrgreen:

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Oto mój zderzak samoróbka.

Post autor: tadeo »

hmmm

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Oto mój zderzak samoróbka.

Post autor: RobertK. »

W tym przypadku myślę że nie będzie to aż tak istotne zważywszy jego pojemność.
Mogło by to dotyczyć również kanistrów/zbiorników mocowanych na bagażnikach dachowych.
W przypadku zbiorników o dużej pojemności stosowane są specjalne grodzie niwelujące ów efekt w sposób znaczny np. zbiorniki na paliwo w ciągnikach siodłowych.

ODPOWIEDZ