niskie ciśnienie oleju

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

niskie ciśnienie oleju

Post autor: Emu »

Wskaźnik ciśnienia oscyluje w górnej części dolnej 1/3 przedziałki z wyjątkiem pierwszych 3 minut jazdy, kiedy jak dotąd - w samym środku. Dolałem trochę oleju, teraz jest na full i dalej niskie ciśnienie. Czy to oznacza że powinienem wymienić olej ? Ostatni raz robiłem to 11 tys. km temu.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: LEX »

Dear Emu :-)

Wszystko gra. Na wolnych obrotach i podczas normalnej jazdy wskaźnik oleju się waha pomiędzy 1/3 a połową. Jak dodasz mocno gazu to powinien podskoczyć z pewnością powyżej połowy, gdzieś tak do 2/3. Jeśli tak masz to wszystko gra.

Należałoby się martwić gdybyś miał prawie przy zerze na wolnych obrotach a w 1/3 jak mocno przyspieszasz. Wtedy to może to oznaczać problemy z pompowaniem oleju.

Nie martw się niskim poziomem oleju, bo od tego masz osobną kontrolkę, która się zaświeci jak go będzie za mało. Tolerancję na ilość oleju też masz dużą, bo pomiędzy pełną ilością oleju a zaświeceniem się kontrolki jest jakiś 1 czy 1.5 litra.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: Emu »

Jest dokładnie jak napisałeś - przy spokojnej jeżdzie, staniu w korkach = bliskie zeru, mocna\e dodanie gazu - ok 1/3. 1/3 przekracza tylko przez pierwsze 3 minuty jazdy... Dodam ze mniej wiecej od tego samego czasu mam kłopoty z pompą paliwa. Czy to się może jakoś wiązać ? Co ile km wymieniac olej ?

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: Northern Sun »

filter oleju masz zapchany pewnie, u mnie tez sie tak dzieje, ostatnia zmiana oleju rok temu :shock: kurcze blaszka :P

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: Emu »

Też tak myslę, też wymieniałem filtr rok temu :). Zmieniam płyny w ten weekend, opisze czy to pomoglo.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: LEX »

Zauważyłem, ze u mnie też tak się dzieje. Olej wymieniałem jakieś10tys.km temu, więc i na niego czas. Filtr wymieniam przy każdej zmianie oleju bo kosztuje kilkanaście zł.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: Emu »

A wogóle to jak często wymieniacie oleje i filtry oleju ?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: Kwiatec »

w starych kondonach co 10kkm a w nowszy ja co 15kkm

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: mopar »

tak jak kwiatek prawi

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: Northern Sun »

wlasnie zmienilem olej+filter, na jalowym przed zmiana ciut powyzej dolnej krechy :roll: po zmienie na jalowym juz krecha w gore tzn cwiertke sie podnioslo :D

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8337
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: Rokfor32 »

Nie sugerujcie się tak za bardzo wskaźnikiem na desce, to ustrojstwo jest mniej niż niedokładne. Mi się od zera oderwać nie chciał na rozgrzanym silniku, a pomiar manometrem pokazywał, że wszystko w normie.

ps. jak się komu chce, to można sobie ten wskaźniczek w miarę poprawnie skalibrować, wewnątrz są odpowiednie regulatorki.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: Northern Sun »

bo miales inline 4 i oszukujesz kolego hehe :)

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: GrzegorzM »

:evil:
to z mojej strony ostrzezenie. a bylo tak - oddalem klimatyzacje do naprawy- regeneracja kompresora, nowy osuszacz itp. Wyciagajac pompe musieli odpiac czujnik cisnienia oleju. Pozniej podlaczyli go zle (latwo o pomylke) - i "przekrecilo" wskaznik na tablicy rozdzielczej.
Szczesliwie mialem dostep do uzywki, ale licznik trzeba bylo demontowac :(

bo zle sie czulem, jak pokazywalo mniej niz zero :mrgreen:

karwinger
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2008, 23:06
Auto: HDJ100,Bremach

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: karwinger »

Witam. Czytałem ostatnio artykuł udokumentowany zdjęciami w którym gość testował różne marki filtrów oleju. Przy obudowie filtra był zamontowany manometr i facet mierząc ciśnienie stosował tę samą procedurę przy każdym filtrze (obroty ,temp.oleju itd). Różnice ciśnień dochodziły do 33 procent. Gość rozkrajał te filtry zastanawiając się skąd się biorą aż takie wielkie różnice. Puszka filtrów ta sama ,ale materiał użyty w środku i budowa robi wielką różnicę. Dodam że nie był to artykuł sponsorowany i nie padły żadne nazwy producentów.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: niskie ciśnienie oleju

Post autor: kylon »

Dokładnie tak jest jak piszesz dlatego czasem warto 10 PLN dać więcej. Rynek zawalony jest tanimi filtrami z Chin.

ODPOWIEDZ