ON i Mixol

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zbychu
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 05 mar 2008, 17:02
Auto: LJ73
Kontakt:

ON i Mixol

Post autor: zbychu »

Korzystając z tajnej (tj. koleżeńskiej) informacji od serwisantów mojego osobowego samochodu koncernu citroen peugeot z silnikiem 2.0 HDI , wskazane jest dozowanie raz na kilka tankowań ON ok 0,5 - 1.0 l mixolu na zbiornik. Powoduje on oczyszczanie wtrysków i smarowanie pompy wtryskowej. Stosuję to od roku w osobówce i w LJ 73 i negatywnych efektów nie stwierdziłem. Proponuję wykorzystać tą informację odn. Toyek. Proszę o ewentualne opinie na ten temat...

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8401
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: ON i Mixol

Post autor: Rokfor32 »

Znana od dawna praktyka, szczególnie dotyczy silników HDI. Starszym konstrukcjom było obojętne, nowe natomiast, wysokociśnieniowe pompy są jednak wrażliwsze na jakość paliwa.

ps. Lepiej zamiast mixolu lać porządny olej do pilarek. Miksol zostawia nagar w silniku, jakościowo to bardzo kiepski olej.

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: ON i Mixol

Post autor: kozi »

Rokfor32 pisze:Znana od dawna praktyka, szczególnie dotyczy silników HDI. Starszym konstrukcjom było obojętne, nowe natomiast, wysokociśnieniowe pompy są jednak wrażliwsze na jakość paliwa.

ps. Lepiej zamiast mixolu lać porządny olej do pilarek. Miksol zostawia nagar w silniku, jakościowo to bardzo kiepski olej.
czyli jak rozumiem olej do dwusuwowych silników zaburtowych też się nada :D

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

dodatek mixolu do ON

Post autor: Szymek »

Witam!
ostatnio dowiedzialem sie, ze niektorzy dolewaja do oleju napedowego olej MIXOL (taki co sie leje do dwusuwow). Podobno wynika to z faktu, ze współczesne oleje napędowe sa bezsiarkowe, a przez to zle smaruja pompe wtryskowa i ogolnie caly uklad paliwowy.
Warto to lac do LaNDA 100 ? Nie zepsuje sie nic?

pozdr. .
Szymon.

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: dodatek mixolu do ON

Post autor: kmltyr88 »

Akurat siarka ma właściwości wysuszające, więc im mniej jej w paliwie tym lepiej...
Faktem jest, że olej napędowy jest u nas dość suchy(wyjątek stanowi Shell v-power disel i BP ultimate) ten pierwszy jest sprowadzany z Holandii, a ten drugi jest właśnie uszlachetniany), z resztą to różnie bywa;)
Poprawianie właściwości paliwa na pewno nie zaszkodzi, nie jest jednak konieczne... Wrażliwe na suchą ropę są szczególnie silniki z common rail.

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Re: dodatek mixolu do ON

Post autor: Szymek »

A ten nowy olej napedowy z shella (VPower GTL) tez jest suchy czy moze ma leopsze wlasciwosci smarujace?

P.S.
temat faktycznie byl juz poruszony w innym dziale, wiec przepraszam za zalozenie nowego.

Szymek
Posty: 69
Rejestracja: 02 gru 2008, 00:06
Auto: HDJ 100

Re: ON i Mixol

Post autor: Szymek »

Rokfor32 pisze: ps. Lepiej zamiast mixolu lać porządny olej do pilarek. Miksol zostawia nagar w silniku, jakościowo to bardzo kiepski olej.
do pilarek, czyli do czego? sory, ale nie wiem co to sa pilarki. Mozesz podac jakas nazwe tego oleju do pilarek? Łatwiej by mi bylo sie zorientiowac o jakie oleje chodzi.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8401
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: ON i Mixol

Post autor: Rokfor32 »

Pilarka łańcuchowa - takie urządzenie z silnikiem dwusuwowym do ścinania drzew ... :mrgreen:

Chodzi oczywiście o olej dolewany do paliwa, a nie ten do smarowania łańcucha. Kto te oleje robi - pojęcia nie mam, są one natomiast firmowane logiem producentów pilarek, jak stihl, husqwarna.

Najlepiej kupować te oleje w sklepach firmowych (od pilarek), bo w marketach często można naciąć się na pdróbki.

Awatar użytkownika
zbychu
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 05 mar 2008, 17:02
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: ON i Mixol

Post autor: zbychu »

kmltyr88 pisze:Wrażliwe na suchą ropę są szczególnie silniki z common rail.
To prawda. W serwisie mojego auta osobowego z w/w silnikiem panowie leją mixol 1l raz na ok 4 tankowania. Auta nie mają awarii pomp wtryskowych i samych wtryskiwaczy... Ale dlaczego jest to temat tabu to nie wiem... Może mieli by mniej klientów? :)

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: ON i Mixol

Post autor: drako »

Niby na kazdej stacji lejesz to samo do baku... ale jak przyszly mrozy - 15 to dziwnym trafem stacje 123 i neste niedaleko mojego domu byly zamkniete.
Jedziesz za granice i auto ci pali ok 1-2 l mniej, co tez sie nie bierze z nikad.

NIestety mamy gowniane paliwo i trzeba kombinowac np. dolewnie 5 % benzyny w zimie itd.

ORSO
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2009, 15:41
Auto: HZJ 73

Re: ON i Mixol

Post autor: ORSO »

Ja leje orlenowski produkt 2T-SEMI ,jest to olej półsyntetyczny w korzystnej cenie . Są oczywiście produkty markowych firm w markowych cenach , ale po kiego przepłacać :wink:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: ON i Mixol

Post autor: maras »

Odświeżę nieco temat. Pytam wujka google o ten temat, ale co opinia, to inne proporcje :? A jakie Wy stosujecie w swoich Common Railach :?: Wg opisu na opakowaniu :?: 0,1 L / bak (~90L), 1L / co 2 bak :?: Inne :?:

ODPOWIEDZ